podsumowanie swap awm z passata do mk3 co potrzeba

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

tomixer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 29, 2011 01:45

podsumowanie swap awm z passata do mk3 co potrzeba

Post autor: tomixer » wt lis 29, 2011 02:27

passat 1.8t 4motion AWM >> golf mk3 1.9d

Witam posiadam golfa mk3 1.9d do tego tez posiadam graty toledo 1 1.6 kpl.
Zastanawiam sie nad takim swapem gdyz mam dostep do czesci rozliczenie dlugu, passat 1.8t 4motion AWM.
Naczytałem sie duzo postów ale nikt nie pisze konkretów projekty nie sa opisane do konca ze szczegółami.
Nie licze ze ze ktos mi poda dokladnie co i jak zrobic, ale chciałbym plus minus określić co potrzebuje jeszcze. co bylo by najlepsze.
zakładając ze mam psssata awm i toledo 1f w czesciach i chce zrobic to dobrze ale nie przesadzać z kasa.
głownie zastanawia mnie:

1.mocowanie silnika na pewno musi byc od czegos innego czyli 3 łapy jakie
2. co z kolektorami od czego?
3. pedal gazu zamontuje od paska?
4. intercooler pasuje od paska jak nie, to ile kosztuje plus minus zestaw tzw.uniwesalnego ic do tego projektu.
5.skrzynia biegow moje sa chyba za slabe jaka najlepsza? żeby przełożenia pasowały
6.sprzegło z paska pasuje?
7. jakie modifikacje z takich grubych sa potrzebne. nie chodzi mi brak miejsca na zbiorniczek od spryskiwaczy:)
pytanie teoretyczne o elektronike silnika mozna zostac tylko przy sterowniku silnika jak jest realizowane imo beda musialy zostac zegary??



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

podsumowanie swap awm z passata do mk3 co potrzeba

Post autor: bugalon » śr lis 30, 2011 14:39

Po pierwsze, to nie masz skrzyni na hydraulikę. Będziesz jej potrzebował bo zwykła na patyk nie udźwignie tego silnika. Zarówno skrzynia z toledo jak i tak która w tej chwili masz jest po prostu za słaba i oferuje sprzęgło max 210mm a to za mało. Odpowiedzi Ci podam poniżej dla wariantu w którym kupisz skrzynię na hydraulikę.

1. Łapa przednia z TDI lub mk3 ABF, łapa strona kierowcy od skrzyni z mk3 TDI/ABF lub VR, łapa od strony pasażera ta z TD powinna pasować, jeśli nie, to łapa z każdego golfa GTI lub TDI będzie dobra (za wyjątkiem VRa)
2. Kolektory ssący i wydechowy trzeba dać z golfa mk4 GTI. Najlepiej z silnika AGU. Są ludzie którzy zostawiają ssący z passata ale tną pas przedni i kombinują z chłodnicą - lepiej tego unikać moim zdaniem
3. Zamontujesz ale nie P&P, będziesz musiał porzeźbić i dorobić mocowania. Polecam Ci pedały z mk3 TDI. Podejdą P&P i sprawę potencjometra gazu będziesz miał załatwioną.
4. Jeśli chcesz dawać seryjny intercooler to daj taki z mk3 TDI. Spokojnie dostaniesz go za 150 złociszy. Jeśli chcesz zrobić FMIC na zamówienie to możesz się zmieścic w 800 jak zrobisz wszystko sam ze spawaniem i docinaniem włącznie albo 1500 jak chcesz to robić u kogoś.
5. Najlepsza będzie skrzynia z mk3 ABF. Ma dość długie przełożenia ale jednocześnie na tyle krótkie że poradzą sobie z benzyniakiem. Jeśli takiej nie znajdziesz to szukaj z corrado i passata b3 z silników 2.0 8V, wszystkich 16V i G60.
6. Nie pasuje. Sprzęgło będziesz musiał zmienić. Powinieneś kupić Koło jednomasowe i sprzęgło VR6 sachsa. Wyjdzie Cię to dodatkowo około 800-1000PLN w zależności od zniżek jakie posiadasz.
7. Do przerobienia będziesz miał cały układ wodny - to na pewno. Dodatkowo wypadało by zmienić miskę olejową (inna jest w silnikach montowanych wzdłużnie). Listwe paliwową też trzeba by zmienić ale tu akurat nie ma musu. Trzeba będzie porzeźbić trochę przy kroccach pompy wspomy żeby wyjścia dobrze ustawić (we wzdłużnym silniku są inaczej). Immobilizer zdejmie Ci każdy tuner za okolo 300 złotych. Wtedy będziesz mógł zostać przy swoich zegarach. W innym przypadku musisz szczepić całość (pętla, zegary, transponder z kluczyka i całe okablowanie)


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości