Koło zębate wałka rozrządu w 1.8T

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

chrabiamiud
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 12, 2016 20:16
Lokalizacja: Wrocław

Koło zębate wałka rozrządu w 1.8T

Post autor: chrabiamiud » wt sty 12, 2016 20:26

Cześć,
mam swoje autko od ok. 3 miesiecy i przyszedł czas na wymianę rozrządu i uszelek,
w trakcie wymiany okazało się że koło zębate jest zużyte na tyle mocno że trzeba założyć nowe, auto ma rzekomo przejechane 130tyś km.

Proszę o Wasze opinie , czy możliwe jest aby w 1.8T koło zębate tak szybko się zużyło? W 1.9tdi takie koła przejeżdżają po 400tyś. Czy podobnie jest w 1.8T ? Czy mogło coś wpłynąć na tak szybkie zużycie koła zębatego , np stary pasek/rolki/pompa lub jakikolwiek inny czynnik niż przebieg?



chrabiamiud
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 12, 2016 20:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koło zębate wałka rozrządu w 1.8T

Post autor: chrabiamiud » śr sty 13, 2016 10:39

udało mi się porozmawiać z poprzednim właścicielem przed tym od którego kupiłem, miał autko od nowości praktycznie. Przy okazji dowiedziałem sie wielu innych rzeczy, mówi ze przebieg jest ori, w 2009 robił komplet rozrządu przy około 80k przebiegu.

Dziwna sprawa z tym kołem zębatym, czy jakiś inny czynnik niż przebieg może wpływać na szybkie zużycie koła zębatego? A moze w 1.8T koła szybciej sie zuzywaja niz w 2.0 pb i 1.9tdi ?



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Koło zębate wałka rozrządu w 1.8T

Post autor: darwaz » śr sty 13, 2016 13:22

To że auto ma 130k nie znaczy że silnik tyle ma. Może mu się trafiła wymiana bo ktoś rozwalił oryginalny? Rozbierałem dwa silniki 1.8t o podobnym przebiegu i oba miały kółka w idealnym stanie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości