swap mk1 16v kr pytanie

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

golfcabriofun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 20:07
Kontakt:

swap mk1 16v kr pytanie

Post autor: golfcabriofun » sob wrz 08, 2007 13:32

Mam mk2 16v kr oraz mk1 1.6d ze skrzynią 5.
I mam pytanie czy z pomocą kolegi w garazu damy rade przełożyc z mk2 do mk1, na jakie problemy mozemy sie napotkac, czy jest duzo problemów z elektroniką, czy hamulce bedą pasować. Mam na to całą zimę, wiec czasu troche jest.
Mechanik chce 700zł za samo przełożenie + jeszcze za elektronike i nie wiadomo ile weźmie :chytry:

Piszcie co wiecie na ten temat.



Cosar 33GT

Post autor: Cosar 33GT » sob wrz 08, 2007 18:44

golfcabriofun pisze:Mechanik chce 700zł za samo przełożenie + jeszcze za elektronike i nie wiadomo ile weźmie
pzrełóżcie sami a elektronike niech robi ktos inny. W sumie w silniku KR niema aż tyle elektroniki zebyscie sobie rady niedali.
Przełożcie całe silkniki wraz ze skrzynią. KR ma pompe paliwa w baku wiec bedziesz musiał ją wygzrebać i wsadzić do drugiego samochodu. Niewiem jak z mocowaniem 1.6D w mk1 ...ale może być problem z mocowaniem silników. Hamulce w tej jedynce to by chyba pasowało zmienieć na troszke mocniejsze.



Awatar użytkownika
Ryba266
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 02:19
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Post autor: Ryba266 » pn wrz 10, 2007 14:51

Jak masz troche pojeciagolfcabriofun, i amerykanke to dasz rade chociaz i bez amerykanki mozna :grin:



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pn wrz 10, 2007 15:08

Mocowania silnika do przerobienia, wydech bo nie pasuje ten z MkII i pompa, może być od Sirocco na mechanicznym



Awatar użytkownika
kamil g60
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: śr sie 01, 2007 23:04
Lokalizacja: Suwalki
Kontakt:

Post autor: kamil g60 » wt wrz 11, 2007 19:17

Z mocowaniami nie bedzie w cale zadnego problemu, bo do kr bedziesz musiał tylko przykrecic poduszke przy rozrządzie wiem bo ostatio sam przekladalem z bratem a z elektryko to bedziesz musiał przelozyc cało instalacje lub jak sie da to tylko sam komputer sterujacy zaplonem bo jak nie podlaczysz tego komputera to nie bedziesz mugł ustawic zaplonu. i bedziesz musiał przerabiac wydech najlepiej zebys miał od mk1 gti lub scirocco gt2 i jakies mocniejsze chamulce wieksze.


Moje G60. Wjedż i oceń.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=131744

Kupie BBs 15 RS lub Rm lub ranty


Filmik kiedys tak wygladał:)
http://pl.youtube.com/watch?v=jmtjYS3gS_A

Filmik 0-100km/h
http://pl.youtube.com/watch?v=ODqKlLZvth8

Awatar użytkownika
Einstein
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 21:53
Lokalizacja: Gogolin

Post autor: Einstein » pn paź 01, 2007 21:06

ja jestę w trakcie takiej przekładki. tyle ze silnik mam ze scirocca. kompletny układ hamulcowy wlazł bez problemu. mały problem byl z kolumną kierowniczą i łapą silnika, ale jeżli masz 1.6 to będzie pasować idealnie, ja miałem 1.1 i niektóre rzeczy były za małe. aktualnie mam problemy z elektryką. tu będzie potrzebna fachowa pomoc.Zycze powodzenia!!!


był mk1 1.1 GG
był mk1 1.8 KR
było scirocco II 16v USA
był mk1 1.5 JB+
była jetta mk2 1.8 RP
był passat b3 1.9 diesel
było scirocco II gtx 1.8 JH+
był passat b3 syncro 2.0 2E+
był mk1 1.3 "hybryda"
był mk3 1.6 AEE
jest mk4 2.3 vr5

Awatar użytkownika
robson_wrc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: sob maja 20, 2006 16:18
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: robson_wrc » czw paź 18, 2007 23:49

Witam
Podłacze sie do tematu bo też będe składał mk1 z 16v... Tylko ja już mam silnik 9A z mojego mkII i jutro jade po mkI... i teraz pytanie nik na to nie odpowiedział czy heble 256mm przód podejdą do mk1 i jak jest z tyłem wejdą tarcze z mkII ?? I jak jest z układem paliwowym bo ja mam pompe w baku ale malutką która podaje tylko do pompy pod samochodem będzie gdzie upchnać tą pompe pod samochodem czy trzeba ją do środka ciągnąć ? I oczywiście jak jest z tymi łapami itp?? Jendni pisza ze są kłopoty drudzy nie i wkońcu nie wiem :jezor:
Pozdro


MOC JEST BOGIEM,PRĘDKOSĆ NAŁOGIEM, NITRO ZABAWĄ A TURBO PODSTAWA :)

Awatar użytkownika
Einstein
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 21:53
Lokalizacja: Gogolin

Post autor: Einstein » śr paź 24, 2007 20:43

ja mam komplet chamulców ze scira, (4 tarcze) wlazły bez problemu, a jak te wielkie co piszesz to nie wiem. pompki ne musisz montować w środku, pod autem po prawej stronie baku jest wystarczająco miejsca żeby wszystko tam upchnąć, ciasno ale wchodzi:) a łapy to tak: miałem 1.1 i trzeba było spawać, kolega np ma 1.6 td i tam już łapa pasuje. jeżeli masz łape zaraz koło kolumny amora ( na podłużnicy z tylu) skierowaną w dół to ci pasuje, natomiast jeżeli łapa jest na środku podłużnicy skierowana do góry to trzeba spawać. tak by to było w skrucie:) jak są jakieś pytania to chętnie służę pomocą, u mnie nie zostało nic orginalnego więc troche wtajemniczony jeste.



Awatar użytkownika
robson_wrc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: sob maja 20, 2006 16:18
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: robson_wrc » pn paź 29, 2007 22:56

Einstein pisze:ja mam komplet chamulców ze scira, (4 tarcze) wlazły bez problemu, a jak te wielkie co piszesz to nie wiem. pompki ne musisz montować w środku, pod autem po prawej stronie baku jest wystarczająco miejsca żeby wszystko tam upchnąć, ciasno ale wchodzi:) a łapy to tak: miałem 1.1 i trzeba było spawać, kolega np ma 1.6 td i tam już łapa pasuje. jeżeli masz łape zaraz koło kolumny amora ( na podłużnicy z tylu) skierowaną w dół to ci pasuje, natomiast jeżeli łapa jest na środku podłużnicy skierowana do góry to trzeba spawać. tak by to było w skrucie:) jak są jakieś pytania to chętnie służę pomocą, u mnie nie zostało nic orginalnego więc troche wtajemniczony jeste.
No to już mniej więcej wiem co i jak... Ale robie swap z kolegą i wpadliśmy na iście szatański pomysł :hmm: Żeby sprzedać cały swap na 9A... I upchnąć do golfa oplowski C20XE... Silniki te są podobno o niebo lepsze niż Volkswagenowskie szesnastki... Więc tak on główni zajmóje sie corsami a własnie upycha takie solniczki i mówi że z tego co widzi to po pierwsze jest dużo mniej rzezby przy swapie... prostrza elektryka... i te silniki podobno dużó lepiej jezdzą od np: chodz by takiego 9A... Co wy o tym sądzicie ??


MOC JEST BOGIEM,PRĘDKOSĆ NAŁOGIEM, NITRO ZABAWĄ A TURBO PODSTAWA :)

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pn paź 29, 2007 23:28

robson_wrc pisze:No to już mniej więcej wiem co i jak... Ale robie swap z kolegą i wpadliśmy na iście szatański pomysł :hmm: Żeby sprzedać cały swap na 9A... I upchnąć do golfa oplowski C20XE... Silniki te są podobno o niebo lepsze niż Volkswagenowskie szesnastki... Więc tak on główni zajmóje sie corsami a własnie upycha takie solniczki i mówi że z tego co widzi to po pierwsze jest dużo mniej rzezby przy swapie... prostrza elektryka... i te silniki podobno dużó lepiej jezdzą od np: chodz by takiego 9A... Co wy o tym sądzicie ??
Silnik Opela do Golfa?? Profanajca :grrr:



Awatar użytkownika
andrew19_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1572
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: andrew19_86 » wt paź 30, 2007 00:47

Silnik Opela do Golfa?? Profanajca :grrr:
może i profanacja,ale oplowski c20xe to naprawde dobry silnik...


:los2: Nocne Mary Squad :los2:
:satan: Tata NM synka :satan:

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr paź 31, 2007 09:37

No chyba, że chcecie B16A1 ze wszystkim to skrobcie 5000zł i jest wasz.



Awatar użytkownika
Einstein
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 21:53
Lokalizacja: Gogolin

Post autor: Einstein » czw lis 01, 2007 21:01

wg mnie też to PROFANACJA!!! silnik opla w golfie, kto to widział!!!


był mk1 1.1 GG
był mk1 1.8 KR
było scirocco II 16v USA
był mk1 1.5 JB+
była jetta mk2 1.8 RP
był passat b3 1.9 diesel
było scirocco II gtx 1.8 JH+
był passat b3 syncro 2.0 2E+
był mk1 1.3 "hybryda"
był mk3 1.6 AEE
jest mk4 2.3 vr5

Cosar 33GT

Post autor: Cosar 33GT » czw lis 01, 2007 21:15

TAZ pisze:B16A1
gdzies na youtube chyba był mk1 z takim.. jak mi w oczy wpadnie do wkleje



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości