Problem z linką gazu ...

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Cieluś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1087
Rejestracja: sob maja 12, 2007 13:05
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Problem z linką gazu ...

Post autor: Cieluś » pn mar 24, 2008 14:30

Mam takie pytanie. Na zdjęciu zaznaczyłem to o co mi chodzi...

Obrazek

czy po puszczeniu gazu ten metalowy element powinien wrócic dokońca czli tej czerwonej
'kropki' czy tak jak jest na zdjęciu jest dobrze. Bo jak puszczam gaz normalnie pedałem to zatrzymuje mi się w tej pozycji, ale mogę lekko popcha ręką i wtedy lekko jeszcze spadają obroty. i teraz nie wiem czy ,mam regulowac obroty jak dopcham do końca tak aby nie było szpary czy jest dobrze tak jak na zdjęciu.

I jeszcze jedno pytanie... Ta czerwona kropka do czegoś służy bo ma kable podpięte, więc wydaje mi sie że powinno po puszczeniu gazu wrócic tak aby dotykało owej czerwonej kropki.
meczy mnie to bo nie wiem czy ta sprężyna co odbija jest dobra czy trzeba wymienić.


[b]GTI KR[/b] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=115190

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pn mar 24, 2008 16:11

Mam takie pytanie. Na zdjęciu zaznaczyłem to o co mi chodzi...



czy po puszczeniu gazu ten metalowy element powinien wrócic dokońca czli tej czerwonej
'kropki' czy tak jak jest na zdjęciu jest dobrze. Bo jak puszczam gaz normalnie pedałem to zatrzymuje mi się w tej pozycji, ale mogę lekko popcha ręką i wtedy lekko jeszcze spadają obroty. i teraz nie wiem czy ,mam regulowac obroty jak dopcham do końca tak aby nie było szpary czy jest dobrze tak jak na zdjęciu.

I jeszcze jedno pytanie... Ta czerwona kropka do czegoś służy bo ma kable podpięte, więc wydaje mi sie że powinno po puszczeniu gazu wrócic tak aby dotykało owej czerwonej kropki.
meczy mnie to bo nie wiem czy ta sprężyna co odbija jest dobra czy trzeba wymienić.
Sprawdź czy po puszczeniu gazu zwiera styki w tej "czerwonej kropce" jeśli nie to musisz to poprawić :bigok:



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pn mar 24, 2008 16:49

musi dotknac i zewrzec styki.. linka gazu po puszczeniu gazu ma byc luzna okolo 7 mm co podejrzewam ze jest napieta na maxa...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Cieluś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1087
Rejestracja: sob maja 12, 2007 13:05
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Cieluś » pn mar 24, 2008 18:16

Właśnie nawet jak popuszczę to nie zawsze wraca do końca. Może ta sprężyna która jest odpowiedzialna za powrót tego mechanizmu być zepsuta czy może coś tam się reguluje w jej napięciu. za co odpowiada ta czerwona kropka. Co sie dzieje jak się zwiera. Ma to wspólnego z wolnymi obrotami??
Tą śrubkę która jest z kontrą wkręciłem tak żeby nie dotykała mechanizmu jak puszcze gaz i tak czasem nie wraca do końca.


[b]GTI KR[/b] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=115190

Awatar użytkownika
CHUDY
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: sob sty 22, 2005 21:03
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: CHUDY » pn mar 24, 2008 18:26

załącza silniczek krokowy który jest odpowiedzialny za wolne obroty



Awatar użytkownika
Cieluś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1087
Rejestracja: sob maja 12, 2007 13:05
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Cieluś » pn mar 24, 2008 19:03

CHUDY pisze:załącza silniczek krokowy który jest odpowiedzialny za wolne obroty
Dlatego falują mi obroty. Myślałem że jest nie do końca sprawny :grin: dobrze, że nie kupiłem drugiego...

Jeszcze tylko chciałbym sie dowiedzie co mam zrobić jak już linka jest popuszczona i nadal nie zawsze wraca linka tak aby sie stykało. Mam drugi taki silnik. Może by przełożyć jak nie za dużo sprawia problemu przekładka.


[b]GTI KR[/b] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=115190

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pn mar 24, 2008 20:42

Jeszcze tylko chciałbym sie dowiedzie co mam zrobić jak już linka jest popuszczona i nadal nie zawsze wraca linka tak aby sie stykało. Mam drugi taki silnik. Może by przełożyć jak nie za dużo sprawia problemu przekładka.
No na pewno łatwiej przełożyć niż rozbierać



Awatar użytkownika
Cieluś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1087
Rejestracja: sob maja 12, 2007 13:05
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Cieluś » wt mar 25, 2008 12:02

toffic pisze:
Jeszcze tylko chciałbym sie dowiedzie co mam zrobić jak już linka jest popuszczona i nadal nie zawsze wraca linka tak aby sie stykało. Mam drugi taki silnik. Może by przełożyć jak nie za dużo sprawia problemu przekładka.
No na pewno łatwiej przełożyć niż rozbierać
Czyli nie da się nic zrobić z tym jeśli nie wraca do końca,a wszystko jest ustawione dobrze.

Na którym rowku macie tą blokadę(blaszkę) na lince do regulacji napięcia na kolektorze ssącym??


[b]GTI KR[/b] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=115190

Awatar użytkownika
CHUDY
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: sob sty 22, 2005 21:03
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: CHUDY » wt mar 25, 2008 12:25

tą blaszke ustaw tak żeby linka była luźna.Jeżeli Ci nie odbija to odkręć przepustnice i wymyj ją w paliwku wyczysć ja w srodku,bo moze zasywiona jest i dlatego nie odbija.



Awatar użytkownika
Cieluś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1087
Rejestracja: sob maja 12, 2007 13:05
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Cieluś » wt mar 25, 2008 12:46

CHUDY pisze:tą blaszke ustaw tak żeby linka była luźna.Jeżeli Ci nie odbija to odkręć przepustnice i wymyj ją w paliwku wyczysć ja w srodku,bo moze zasywiona jest i dlatego nie odbija.
Będę musiał tak zrobić bo raz mam 1.5 tyś obrotów,a później normalnie :grrr:

[ Dodano: 25 Mar 2008 11:48 ]
toffic , evolution , CHUDY - macie po pkt za pomoc.

dzięki... :pub:


[b]GTI KR[/b] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=115190

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości