ABF + kompresor

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

ABF + kompresor

Post autor: AD6 » czw sie 19, 2010 00:06

tzn kiedys zbierałem wiedze o t do ABF kompresor (np jakis eaton) jak wyjdzie te 220KM to bedzie dobrze troche łatwiej niż t ale jednak za malo mocy zeby w to wejsc turbo moim zdaniem znalezc kolektor wydechowy (a najlepiej też ssący) z S2 przerobić pod 4 cylindry do tego t k24 z s2 razem z wastegate wydech dalej to juz we wlasnym zakresie odprężyc silnik dwoma uszczelkami dolot z ic też we wlasnym zakresie wtryski i regulator ciśnienia to juz kwestia doboru pod moc z zapasem na przyszłość zestroić to na seryjnym ecu moc 250-260 KM wiecej osobiście na początek by mi nie było potrzebne silnik nie trzeba by było kuć i najważniejsze to co wymieniłem można zdobyc dosc tanio wiec i cala zabawa będzie w wersji eko :-) wiadomo że to nie wszystko ale najważniejsze rzeczy juz ci wymieniłem


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

ABF + kompresor

Post autor: siman20 » czw sie 19, 2010 00:17

No właśnie zrozumiałeś o co mi chodziło. za to Ci podziękował.. z tym przerabianiem to nie wiem czy nie za dożo rzeźby? moze kolektor T3/T4 i turbo t3/t4? na ebay-u widzalem za 200 funtow daje 1bara to i tak chyba za duzo? zwlaszcza na nie zakutym.. bo zakuwac to narazie niemam zamiaru go.. zbyt duza kasa.. taka moc co napisales to dla prawie ideal. ideal to 280ps i 360Nm. a wlasnie co z walkami???



Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

ABF + kompresor

Post autor: AD6 » czw sie 19, 2010 00:20

ot takie cos :bajer: http://img149.imageshack.us/f/16vtmotorteilexi7.jpg/ tylko mniej estetycznie pewnie :grin:


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

ABF + kompresor

Post autor: siman20 » czw sie 19, 2010 00:25

no to troche trzeba porzeźbic w tym ABF-e :D a niemozna na ori kolktorze ssacym? jesli nie to z kad wziac taki? :jezor: a to wogole jest ABF na tym zdjeciu? czy jakas KR/PL? czyba to drugie?



Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

ABF + kompresor

Post autor: AD6 » czw sie 19, 2010 00:37

można na ori ssacym tylko może być jaż mało miejsca z tyłu ale da sie zrobić przeróbka kolektorów z s2 to tylko spawarka np migo mat i tig do alu no i jeszcze flansza pod przepustnice w zależności jaką dasz czy ori z ABF-a czy z s2 dla sprawnego spawacza cała robota to juz pól godz. ale tak jak wyzej ssący moze zostac ori z ABF-a i tylko wydechowy do zaspawania 1 bar dla ABF-a to już można powiedzieć taka ostra granica jeśli chodzi o seryjny dół choc nie mówie ze nie da sie wiecej trzeba tylko odpowiednio go traktowac a najlepiej ograniczyc Nm ale to juz zadanie magika od strojenia wałki do T tylko seria z ABF są naprawde bardzo dobre :-) chyba że celujesz już dużę moce i auto na 400m, na droge tak jak wczesniej tylko seria na zdjęciu pewnie jakiś KR lub PL ale to nie ma róznicy wszystko z zewnątrz to to samo a i wewnątrz niewiele znaczących zmian jaki kolektor i jakie turbo to juz temat co znajdziesz w lepszej cenie


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

ABF + kompresor

Post autor: AD6 » czw sie 19, 2010 00:52

a co do kompresora jest jeden ABF na forum kula sie choć coś tam od początku jest nie tak osobiscie widzialem tez jedna mk2 u mnie na sląsku na silniku 6A z audi z eatonem pózniej i tak dostało T a na koncu spłoneło :-(


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

ABF + kompresor

Post autor: evolution » czw sie 19, 2010 08:27

siman20, seryjne ecu po odpowiedniej modyfikacji ogarnia temat do 2 barow doladowania, co do czesci jesli nie bedziesz tego wstanie sam zkompletowac i uruchomic nie bierz sie nawet za proby zbierania gratow wiecej niz polowa zostanie w koszu biorac srednia wszystkich turbionych abf.
co do pasji i checi skladania samemu miej swiadomosc ze nawet najlepszy tuner majac za baze "gooowno" - silnik skladany bez wiedzy i pojecia co z czym zlozyc zeby bylo ok wyniku ci nie ukreci. jak masz cos robic to rob to o czym masz pojecie by zrobic to dobrze.
zaczynajac od dobrego kolektora wydechowego co pokazales, spaliny on moze i prowadzi do turbo ale jak??? NIE NAJLEPIEJ
powiedz mi czy wiesz ile jest rodzaji turbo pod t3/t4??? pomijajac to juz ze poziom twojej wiedzy na temat abf= doladowanie jest marny to w kilku postach nie wykazales sie madroscia jadac do kogos kto cie uswiadamia ze zlozenie silnika to nie wymiana kola ( ktora moze i konczysz ale i tak pewnie na kilku bledach technicznych bo mozna kolo zmienic jak i wymienic kolo
Ostatnio zmieniony czw sie 19, 2010 08:39 przez evolution, łącznie zmieniany 1 raz.


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Fazus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 13:06
Kontakt:

Re: ABF + kompresor

Post autor: Fazus » czw sie 19, 2010 08:36

siman20 pisze: zjeb***ales zebym sie w glowe puknol ze sie nie znam ze mam ||| juz nie wpi***alaj w temat.
Może zostan przy słuchaniu, mogą sobie mowić, ale i tak ci pomogą.



Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Re: ABF + kompresor

Post autor: siman20 » czw sie 19, 2010 09:33

Ja sie was zapytalem co bd potrzebne zeby wstawic turbo lub kompresor do ABF-a, a nie czy sie znam na tym czy nie.. to jest duza roznica...
myslalem ze moze ktos ma liste potrzebnych rzeczy taka szczegołowa bardzij ( jakiej frimi kolektor jakie do tego najlepiej turbo, co potrzebne do dolotu jakie intercooler. co z olejejm, itakie tam) moze ktos mia jeszcze przybilizone ceny tych rzeczy,itp. chcialem sobie narazie wstempy szkic tego na papierze zrobic( ceny-moje mozliwosci finasowe). a wy odrazu tylko o tym ze sie nieznam i sam tego nie zrobie.. pewnie to prawda w 100% ale nie o to pytalem....



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

ABF + kompresor

Post autor: evolution » czw sie 19, 2010 10:07

siman20, to o co prosisz czyli co dokladnie jakich firm i w jakim zestawie, to raczej dobrze strzezone tajemnice firm tuningowych, mniej szczegolowy wypis juz dostales i sam go znasz, chcesz wstepny szkic by znac mozliwosci finansowe to ci dam: 17kpln minimum zawsze wychodzi taka zabawa, tylko mi nie pisz ile??? za co??? itd...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Re: ABF + kompresor

Post autor: siman20 » czw sie 19, 2010 10:44

evolution pisze:siman20, , chcesz wstepny szkic by znac mozliwosci finansowe to ci dam: 17kpln minimum zawsze wychodzi taka zabawa, tylko mi nie pisz ile??? za co??? itd...
szczerze powiedziawszy myślałem ze 10kpln wystarczy..



Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

ABF + kompresor

Post autor: AD6 » czw sie 19, 2010 10:57

10kpln

wystarczyc moze i wystarczy tylko ile to pojeździ tego juz nikt nie wiee :-) profi robota to naprawde sporo kasy


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Re: ABF + kompresor

Post autor: evolution » czw sie 19, 2010 13:06

siman20 pisze:
evolution pisze:siman20, , chcesz wstepny szkic by znac mozliwosci finansowe to ci dam: 17kpln minimum zawsze wychodzi taka zabawa, tylko mi nie pisz ile??? za co??? itd...
szczerze powiedziawszy myślałem ze 10kpln wystarczy..
hmmm czyli nastepny projekt umarl zanim powstal... :rotfl: i temat do zamkniecia.. :helm:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Rapcio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: śr lis 10, 2004 22:28
Kontakt:

Re: ABF + kompresor

Post autor: Rapcio » czw sie 19, 2010 15:59

Miałem ABF kompresor (eaton m62) powiem szczerze ze na doładowaniu 0,8 rwało to jak głupie i byłem bardzo zadowolony ale po pewnym czasie rozsypał mi sie kompresor i kupiłem drugi i jezdziłem na seryjnym doładowaniu 0,4 i szału już nie było (na tym doładowaniu na 1/4mili wykreciłem 15,4s buda golfa 4 cabrio) . Wsumie fajna zabawka była i ciekawy dzwiek był a motaż kompresora to banalna sprawa. Niestety ale poraz drugi mi stopiło tłoki i już dałem sobie siana z wynalazkami :P sprzedałem kompresor i silnik sprzedaje na czesci i zostało mi jeszcze troche gratów wiec jak ktoś chce budowac cos takiego zapraszam na priv. Wróciłem spowrotem do niesmiertelnego ( 2,5 roku nie ma lekko i jeszcze nic w nim nie padło) wolossacego ABF podłubanego na 185km + skrzynia 2Y i kurde wciska aż miło i najwazniejsze cały czas bezawaryjnie :) jestem zadowolony i wyleczyłem sie z kompresora :)

ps. siman20 niedawno na allegro oferowałem cały zestaw potrzebny do montazu kompresora z abf (kompresor, łapy, pasek klinowy, powiekszone koło pasowe, IC, 2x zawor upustowy, wskaznik egt, wskazink doladowania, komp g60 z programem pod kompresor, wiazka abf pod ten komp, kolanka, wtryski apx , listwa, kolektor ssacy,male kółko na doładowanie 0,8) wszystko za 3000zł wiec fortuny nie trzeba :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości