Digi I + Audi 80 = Problem

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Kannabinol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt cze 10, 2011 10:02

Digi I + Audi 80 = Problem

Post autor: Kannabinol » sob cze 18, 2011 12:19

Witam szanownych użytkowników tego forum!
Możliwe ze te forum jest troszkę nie odpowiednie do tego pytania bo zabieram się za montaż digifant I ale nie do VW tylko do Audi 80 z silnikiem 2,0 16v 6a, możne już ktoś z was spotkał się z takim połączanie i ma jakieś doświadczenie w tym temacie? mój jeden z problem polega na tym ze nie wiem jak podłączyć obrotościomierz i prędkościomierz po takiej przekładce bo w audi sygnał idzie z czujnik na moduł silnik i dopiero na zegary jak to można rozwiązać? Zdało by coś takiego egzamin jak bym nie wyrzucał starego modułu z ke-motronica tyko zostawił bym mu napięcie i podłączył do niego czujnik prędkości tak jak jest w oryginale a Halla podłączył bym do obu modułów tylko w takim rozwiązaniu nie wpadłem które przewody z Halla muszę podłączyć dwa razy?

Podobny problem mam z klimą bo klima bez modułu z ke-motronica chyba nie zadziała może tez zostawić ja podłączona do starego modułu dodam ze klimę mam manualną?

Jak ktoś zna jakieś rozwiązanie na temat mojej zagwozdki będę bardzo wdzięczny za jego pomoc
Ostatnio zmieniony wt lis 22, 2011 00:04 przez Kannabinol, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
hubos21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: sob sty 17, 2009 13:50
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

Digi I + Audi 80 = Problem

Post autor: hubos21 » ndz cze 19, 2011 15:04

też sie nosze od dłuższego czasu żeby wrzucić Digi do ACE ale nie wiedziałem, że są takie komplikacje, na pewno można to zrobić bo znam z innego forum dwie B4 na Digi I ale jak mają to rozwiązane nie wiem



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Digi I + Audi 80 = Problem

Post autor: malolat » pt lip 01, 2011 13:19

masz 2 opcje, z których jedna powinna działać - albo podpiąć bezpośrednio pod cewke, albo bezpośrednio pod czujnik halla - i od tej opcji zacznij, bo już nie pamiętam.



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Re: Digi I + Audi 80 = Problem

Post autor: MAREK 74 » pt lip 01, 2011 22:19

digi ma wszystkie wyjścia potrzebne do podłączenia i obrotomierza i klimy nie szukajcie dziury w całym


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Kannabinol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt cze 10, 2011 10:02

Digi I + Audi 80 = Problem

Post autor: Kannabinol » ndz lip 03, 2011 14:08

Hmmm coś mi się jakoś nie wydaje bo studiując schemat widzę tylko jedno połączenie z zegarami i jest określone jako tablica rozdzielcza a z tego co się domyślam to jest to wyjście na wskazania temperatury a co do klimy to nawet nie ma nic wspomniane na niej na schemacie. Marek myślę ze musisz o innym digi bo rzeczywiście jest takie co mam wyjście na zegary i na klimę i nawet jest stosowany w audi 80 i vw również, ale ja myślę o zastosowaniu wtrysku od corrrado 1,8 a to jest troszkę co innego.

Malolat ale mam połączyć wejście od RPM z zegarów do Halla tak bezpośrednio? Nawet to może być dobre rozwiązanie o ile komputer nie przekształca jakoś tego sygnału i nie przekazuje go dalej na obrotościomiez

Właściwie to nic prostszego tylko to sprawdzić czy to zadziała ale jeszcze napotkałem jedna górkę na mojej drodze do digi jest to brak cześć na przeszczep wiec jak ktoś ma jakieś części na sprzedaż z corrado 1,8 PG niech pisze na pw



Kannabinol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt cze 10, 2011 10:02

Re: Digi I + Audi 80 = Problem

Post autor: Kannabinol » ndz lip 24, 2011 17:52

Wreszcie, jestem już o dwa kroki dalej mam już wszystkie cześć i nawet wszystko siedzi już w aucie wiec to były dwa duże kroki ale niestety samochód nie zapalił bo brak mu iskry która gubi się gdzieś na kopułce, sprawdziłem to przykładając świecę do przewodu WN miedzy kopułka a cewka to iskra przy kręceniu rozrusznikiem pojawia się. zrobiłem jeszcze mały test kręciłem kluczem wałem korbowym i przyglądałem się kiedy przeskoczy iskra względem GMP pierwszego cylindra i wygląda na to ze iskra jest wyprzedzona o jakieś 30stopni wiec palec w kopułce w tym położeniu jest pomiędzy stykami i prąd nie ma którędy płynąć nic tu nie daje zmiana położenia aparatu zapłonowego co teraz mogę zrobić z tym problemem jak teraz mogę odpalić auto?



Kannabinol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt cze 10, 2011 10:02

Digi I + Audi 80 = Problem

Post autor: Kannabinol » wt lis 22, 2011 00:54

Witami wreszcie po bardzo długim czasie znalazłem w tamtym tygodniu czas na prace przy audi i nawet coś mi się tam udało zrobić auto odpaliło iskra jest już nad tłokami samochód w miarę normalnie pracuje da się nim spokojnie jeździć, powodem braku iskry było nieodpowiednie podłączenie cewki wiec ten problem mam za sobą ale pojawił się inny teraz gdy odpalam silnik rano kiedy jeszcze jest zimny np po nocy pod gołym niebem silnik odpala bez zająknięcia(temp ok 0*c) ale po wciśnięciu gazu nie wkręca się na obroty to mu mija po jakiś 30sek wtedy mam obroty gdzieś 800-850 już w tym momencie mogę jeździć bez żadnego problemu. Mam napisany soft pod 16v ale nie pod mój silnik tylko 9a wiec jakoś to się kreci (taki kupiłem). wkręca się niezłe na obroty troszkę gorzej z nich schodzi ale największy problem się robi gdy silnik dobrze się zagrzeje wtedy obroty podskakują do 1000-1100 i delikatnie potrafią falować tako o 50 odczytałem kody błędów tylko nie jestem pewien czy je dobrze tłumacze jak by mógł mi ktoś rozszyfrować był bym wdzięczny.
2322
2312
2222
1111
2341
2342
2121
2142
Dziwi mnie jedno dlaczego mam tyle błędów skoro mam wszystko po podłączane, podciśnienie dla ecu i regulatora ciśnienia paliwa mam chyba w najlepszym miejscu jakie może być bo mam wkręcone króćce w kolektor ssący tak z 5cm w prawo od przepustnicy miej więcej miedzy druga a trzecia odnoga kolektora każde oddzielnie bez żadnych rozgałęzień a mimo to błąd chyba 2222 oznacza błąd podciśnienia w ecu. Niesprawność modułu już wykluczyłem bo podłączałem drugi be zmienianego softu który jeździ normalnie w innym aucie i objawy i błędy te same wydaje mi się ze jeszcze mogę mieć coś nie tak podłączone tylko co skoro mam identycznie wszystko po podłączone jak w opisie z tematu z tej strony: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=73&t=122473" onclick="window.open(this.href);return false; no chyba ze mam jeszcze coś nie sprawne ale co by mogło tyle błędów generować?



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości