Wydech ABF i wszystko o nim

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: Marszall » czw sie 25, 2011 14:39

JA akurat słyszałem co innego ale też nie wiem czy to bedzie dobrze:

Kolektor seria >>> przedłużone portki >>> rura 55mm >>> dwa przelotowe tłumiki
kolektor sportowy >>> reszta jak wyżej
ew. dac wstępny tłumik zamniast rury (hartmann tak robi wydechy do 16v)


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: Rudy Hiszpan' » czw sie 25, 2011 15:47

Skąd dorwać te przelotowe tłumiki?



Awatar użytkownika
piterVR6
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 12:33
Lokalizacja: lublin

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: piterVR6 » sob paź 22, 2011 18:47

jaką długośc mają seryjne portki z abfa ? i jaka jest srednica rury bo nie mam jak sprawdzic



Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: Rudy Hiszpan' » śr kwie 25, 2012 01:40

Wiem, że truję tyłek, ale wolę dopytać.. Kupiłem teraz końcowy tłumik ori z 16v do mojego ABF'a. I żeby ugrać coś mocy, to mam wywalić kata (w którym jest sonda, tak?) wstawić przelotowy i środkowy tłumik wyjewalić i też dać przelot?



Awatar użytkownika
toudi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1490
Rejestracja: śr lut 02, 2005 09:28
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Kontakt:

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: toudi » śr kwie 25, 2012 06:52

ja dalem strumienice i w nia wkrecilem sonde. wstaw koncowy wydech i srodkowy.sondy nie wyrzucaj :panna:


[img]http://picasaweb.google.com/malecsc/Plaza#5541992316378824242[/img]

Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: Rudy Hiszpan' » śr kwie 25, 2012 11:19

Nie no coś Ty, sonda zostaje... Tylko właśnie zastanawiałem się jak po wywaleniu kata ją wmontować w rurę/przelotowy tłumik.


W ogóle to ktoś spotkał się z tłumikiem do 2.0 16v z jednym wyjściem z tłumika i do tego jest to krótki smutny fiutek.. całkiem jak dieslach. Ba, nawet taki tłumik ostatnio znalazłem na sprzedaż z TDi. Sprzedał mi to znajomy z motoryzacyjnego, bo w intercarsie nie mieli ich wcale.



Awatar użytkownika
marol_10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:01
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: marol_10 » śr kwie 25, 2012 13:55

Oryginalny najlepiej przerobić, są gdzieś fotki na forum. Toffic przerabia to możesz napisać do niego.
Jak chcesz zwiększyć średnice rur to środkowy daj z VR6 i końcowy najlepiej przelotowy. Mam taki układ i jest fajny dźwiek(jak dla mnie) głowa już nie boli od dłuższej jazdy.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=219213

Lukasz1985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 22:08
Lokalizacja: Cambridge
Kontakt:

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: Lukasz1985 » śr kwie 25, 2012 20:49

http://www.clubgti.co.uk/forum/showthread.php?t=250562" onclick="window.open(this.href);return false;
Moim zdaniem wszystko w temacie.Samochod mial poprawiony soft pod nowy wydech.


VW Bora TDI-sold

gack
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 08, 2011 16:50

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: gack » sob maja 26, 2012 10:20

Witam wszystkich
temat trochę przykurzony ale warto spróbować ;]

w ibizie cuprze posypał mi się wydech środkowy tłumik miałem asmet'a 19 028 z cordoby 1.9 coś takiego:
http://www.arwit.pl/partscatalogue/arti ... tem=&tab=1" onclick="window.open(this.href);return false;

końcowy miałem imasaf 30.42.47
http://www.iparts.pl/czesc/tlumik-konco ... produktowe" onclick="window.open(this.href);return false;

pojechałem do bimotu wymienić tłumiki. środkowy dali mi taki sam, jednak końcowy polmostrów 2361A. z tego co wyczytałem później jest to tłumik z ibizy tdi.
średnica mowili, że taka sama 55-50mm jednak puszka tylnego o pare mm mniejsza
co dziwne ten smutny fiutek (o którym kolega kiedyś tutaj wspomnial:)) jest trochę mniejszy, a pucha na samochodzie lekko przekrzywiona xD

Panowie teraz pytanie, czy dobrze zrobiłem wymieniając to. zależy mi na czystej serii jednak ori trochę za drogie dla mnie. nie zamierzam nic modyfikować w silniku.

Dodam tylko, że kupiłem kolektor 4-2-1 ta-technix (na starym mam gdzieś przedmuch ale strasznie ciasno żeby cokolwiek stwierdzić) planuje wywalić katalizator dać tłumik przelotowy (rm motors) z dorobioną
flanszą do portek kolektora i po tłumiku zwężkę na środkowy o którym wczesniej pisałem.

piszę bo nie chcę motoru przymulić, a nie znam się zbytnio

dzięki wszystkim!



Awatar użytkownika
Geoff
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: sob sie 21, 2010 00:12
Lokalizacja: Białystok/Biała Podlaska

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: Geoff » ndz maja 27, 2012 15:09

gack, ale kombinujesz. Jeżeli chcesz wrzucać 421 to oczywiście kat out, za kolektorem ciągniesz z kwasa powiedzmy 2.25" i do tego 2 tłumiki przelotowe. Jak zastosujesz zwężkę jakąś to przymulisz motor wolnossący.



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: bugalon » ndz maja 27, 2012 16:31

Geoff - wiesz co to jest efekt falowy w wydechu? A szczególnie w silniku wolnossącym? Zwężka dobrze wstawiona i dobrze policzona wzmacnia ten efekt i pomaga silnikowi opróżnić komorę spalania zwiększając moc. Zanim coś podobnego napiszesz następnym razem, może spróbuj trochę o tym poczytac?


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

jawor87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt gru 16, 2008 00:27
Lokalizacja: w-wa/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: jawor87 » pt cze 15, 2012 09:32

witam,
a więc tak mam u siebie w ibi 4-2-1 ta-technixa dalej kawałek rury 60mm,siatka,znów ze 30cm rury 60mm,zwężka na do 52mm (chyba) no i reszta czyli rury, wydech przelotowy i końcowy supersprinta,w czy problem,ano w tym że wydech supersprinta był kupiony jako używka i środkowy tłumik się kończy (ma przedmuchy) i zastanawiam się czym go zastąpić,czy jakimś przelotowym, czy może ori środkowym z ibi bo mam takowy. Co dać żeby nie zmulił silnika no i żeby nie było mega głośno bo sporo pokonuje km dziennie .

pozro


Ibi 0-100km/h ABF
http://youtu.be/32MQnlPlRL0

Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: Rudy Hiszpan' » sob cze 16, 2012 01:13

Podobno środkowy tłumik w ABF to i tak niezbyt zaawansowana puszka, której niedaleko do przelotu, a na pewno będzie odrobinę ciszej na niej. Więc nie powinno Ci zmulić motoru. To jest informacja, którą złapałem na forum seata, jak ktoś ma pewne informacje z własnego doświadczenia to niech poprawi.



gack
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 08, 2011 16:50

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: gack » wt cze 19, 2012 21:16

hey hey sluchajcie Pany ogarnąłem taką rzeźbę w ibi ABF: kolektor ta-technix (musiałem trochę podgiąć, żeby pasował)skręcony na sztywno, później złącze elastyczne z flanszą skręconą z kolektorem - łączy się od razu z środkowym tłumikiem od ibizy 1.9 i końcowym polmostrów również z tdi. Myślałem, że będzie w miarę ok jednak w zakresie 3-5tys obrotów mam przeraźliwe metaliczne/blaszane dzwonienie (z przodu przechodzi na tył). Teraz pytanie: czy końcowy tłumik-zamiennik blokuje spaliny i brzęczy cały?
czy to dobrze jeśli z kolektora wychodzi takie długie złącze elastyczne- od razu do środkowego tłumika?



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości