16V PL jak podnieść moc ?

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

swap
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 12:24
Lokalizacja: gostyń Wielkoplska
Kontakt:

16V PL jak podnieść moc ?

Post autor: swap » sob gru 22, 2012 16:06

a wiec tak możesz zrobić z tym silnikiem wiele ale ile ty masz na to zł jak masz 2000 to kup sobie swap abf i po klopocie sprzedasz swoje graty i cos sie tam wróci
PL KR te inne na klapie to jest przerytek a pakowanie sie w digi niema sensu bo ratowac trupa lepiej jest kupic caly swap abfa i po klopocie
Fakt ze z takiej pl wycisnac 190 to nie jest niewiadomo jaki problem tylko koszty
wiem to po sobie robie sobie abv na igle i na obecna chwile mialbym caly swap na r32



S.
Super eS.
Super eS.
Posty: 816
Rejestracja: wt gru 02, 2008 20:55
Lokalizacja: Santorini

16V PL jak podnieść moc ?

Post autor: S. » sob gru 22, 2012 23:44

Gdyby każdy tak myślał, modyfikacje silników stały by w miejscu.... Po co coś ulepszać skoro można kupić lepszą jednostke? A no po to, żeby mieć banana na ryju :D :D



swap
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 12:24
Lokalizacja: gostyń Wielkoplska
Kontakt:

Re: 16V PL jak podnieść moc ?

Post autor: swap » pn gru 24, 2012 00:59

S. pisze:Gdyby każdy tak myślał, modyfikacje silników stały by w miejscu.... Po co coś ulepszać skoro można kupić lepszą jednostke? A no po to, żeby mieć banana na ryju :D :D
tak i nie jak miales kiedys samochod na mechanicznym wtrysku to przyznasz mi racje ze to najwieksze padlina jaka czlowiek wymyslil i tak zaczeto zakladac digi Wiekszosc powodow to byl problem z ukladem wtryskowym a digi mozna bylo tanio na szrocie znalesc po jakims g60 z popsutym kompresorem Ale dzisiaj mozna za niewielkie pieniadze kupic abf ktory spisuje sie o wiele lepiej
Co do grzebania w starych silnikach to zobacz ile jest kr pl i 9a na mechanicznym wtrysku a ile w to miesjsce weszlo swapow lub zmian osprzetu tylko poto zeby sobie zycie ulatwic



Awatar użytkownika
hubos21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: sob sty 17, 2009 13:50
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

16V PL jak podnieść moc ?

Post autor: hubos21 » pn gru 24, 2012 01:18

najpierw był gaźnik, później zwykły k-jet, później ke-jetronik/ke-motronik a później był digi i inne full grupy aż po pełną sekwencje paliwa, zwykły postęp techniki, dzisiaj mechaniczny wtrysk już przeżytek ale kiedyś to był szczyt techniki i nie wiem czemu to największa padlina jaką człowiek wymyślił skoro wszystkie mercedesy, audi, vw, fordy, bmw na tym jeździły i dużo jeździ do dzisiaj a dzisiaj to już digi nawet po mału odchodzi



S.
Super eS.
Super eS.
Posty: 816
Rejestracja: wt gru 02, 2008 20:55
Lokalizacja: Santorini

16V PL jak podnieść moc ?

Post autor: S. » pn gru 24, 2012 02:19

swap, Tak sie składa że miałem serie 9A, później lekko dłubaną, na DF1, ABF cams itp. Mechaniczny wtrysk spisywał mi się jak najlepiej :bajer: Zero problemów.



swap
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 12:24
Lokalizacja: gostyń Wielkoplska
Kontakt:

Re: 16V PL jak podnieść moc ?

Post autor: swap » pn gru 24, 2012 12:42

hubos21 pisze:najpierw był gaźnik, później zwykły k-jet, później ke-jetronik/ke-motronik a później był digi i inne full grupy aż po pełną sekwencje paliwa, zwykły postęp techniki, dzisiaj mechaniczny wtrysk już przeżytek ale kiedyś to był szczyt techniki i nie wiem czemu to największa padlina jaką człowiek wymyślił skoro wszystkie mercedesy, audi, vw, fordy, bmw na tym jeździły i dużo jeździ do dzisiaj a dzisiaj to już digi nawet po mału odchodzi
tak tylko co z tej ewolucji wybierze zakladajacy tamat bo lista modow 16v jest dluga jak rolka papieru
Co do bmw to w 86 juz byl napewno elektroniczny wtrysk a vw klad go i udoskonalal do 92/93 a juz wczesniej maia elektroniczny wtrysk (musial pozbyc sie badziewia z magazynow)
wracajac do podniesiania mocy to mam program z niemiec do 9a i na sportowych walkach sprawowal sie niezle jak co to moge odsprzedac jak bedzie pasowal do pl



swap
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 12:24
Lokalizacja: gostyń Wielkoplska
Kontakt:

Re: 16V PL jak podnieść moc ?

Post autor: swap » pn gru 24, 2012 13:07

S. pisze:swap, Tak sie składa że miałem serie 9A, później lekko dłubaną, na DF1, ABF cams itp. Mechaniczny wtrysk spisywał mi się jak najlepiej :bajer: Zero problemów.
mialem kr x3 i teraz mam 3sztuke 9a
i co ja przechodzilem fakt jest taki ze 2 ostatnie 9a byly z niemiec i jednego użytkuje i jest narazie ok (sprzedalem calutki osprzet do 9a za 1000zl bo gosciu mial juz dosyc swojego wkrórym wiecznie cos nie tak bylo )
Mozna modzic stare ale w tej konkretnym przypadku to taniej jest kupic abf 150 km niz robic pl do tej mocy
No bo tak swap 2000+/-
a do pl walki z abf 300 ,ssacy fi50 250,
I nie wiadomo czy bedzie to 150km



Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

16V PL jak podnieść moc ?

Post autor: mleko1984 » wt sty 01, 2013 18:38

Co jest w takim razie potrzebne na kompletną zamianę wtrysku na digifanta z golfa 3 ? Na pewno sterownik, listwa wtryskowa wraz z wtryskiwaczami, zegary, wiązka, pewnie jakieś czujniki temperatury. Nie jestem pewien co do rozdzielacza zapłonu, czujnika spalania stukowego (w mk3 zdaje się są dwa a mk2 ma jeden, tu nie będzie problemu ?), pompę paliwa i przewody paliwowe też trzeba wymieniać ? Myślę, że taki komplet za 500,- będzie ciężko kupić. Sam sterownik kosztuje średnio 300. Chyba, że jestem w błędzie... Z drugiej strony trochę mi szkoda rezygnować z czegoś co działa dobrze, byłem ostatnio na przeglądzie i to auto nawet trzyma normy emisji spalin mimo tego, że ma przelotowy wydech, ale jest to warte rozważenia.



Awatar użytkownika
hubos21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: sob sty 17, 2009 13:50
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

16V PL jak podnieść moc ?

Post autor: hubos21 » wt sty 01, 2013 20:34

za dużo dłubania z digi 3 z ABFa, aparat zapłonowy też trzeba zmienić, kolektor ssący, przepustnicę, trzeba dołożyć czujnik położenia wału, lepiej wsadzić digi I



Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

16V PL jak podnieść moc ?

Post autor: mleko1984 » wt sty 01, 2013 23:28

Jest tutaj co ogarniać w takim razie. Do końca miesiąca postaram się wrzucić te wałki z ABFa i założyć nowy kolektor wydechowy zobaczymy jak będzie jeździć. Myślę, że pozostanę na razie przy takim rozwiązaniu. P. S. hubos21: rozwiązałem problem z sondą lambda, o którym pisałem ci na PW. Okazało się, że był pęknięty kabel ekranowany od sondy w ten sposób, że jego ekran zwierał się z kablem sygnałowym. W efekcie całe napięcie podawane przez sondę szło na masę. Cały dzień mi to zajęło... ale już działa :D Zrobiłem też mały przegląd wtrysku wg. kilku stron z autodaty i poradnika jaki znalazłem na necie i wszystko działa wg. książki. Sprawdziłem to co mogłem używając multimetru.



Awatar użytkownika
hubos21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: sob sty 17, 2009 13:50
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

16V PL jak podnieść moc ?

Post autor: hubos21 » wt sty 01, 2013 23:39

jak zmieniasz wałki to załóż od razu nowy łańcuszek



Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

16V PL jak podnieść moc ?

Post autor: mleko1984 » wt sty 01, 2013 23:57

Można założyć nowy łańcuszek na stare zębatki ? W sumie nie kosztuje to wiele: od 30 do 50 zł. A co z panewkami ? Użyć tych, z którymi pracowały wałki w ABFie ?



Awatar użytkownika
hubos21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: sob sty 17, 2009 13:50
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

16V PL jak podnieść moc ?

Post autor: hubos21 » śr sty 02, 2013 09:44

można a nawet wskazane, ja bym jednak zostawił panewki z aktualnej głowicy



Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

16V PL jak podnieść moc ?

Post autor: mleko1984 » ndz lip 07, 2013 21:18

Witam Forumowiczów po dłuższym czasie. Operację zmiany wałków i kolektora planowałem na kilka miesięcy wstecz jednak brak czasu i inne bardziej pilne sprawy związane z tym autem przesunęły całą operację do dzisiejszego weekendu :) Tak więc jest ! W sobotę po południu uruchomiłem golfa w nowej konfiguracji: sportowy kolektor wydechowy plus wałki abf, dodatkowo nowy łańcuszek i filtr paliwa. W sumie ponad to mam już od dawna 2' w pełni przelotowy wydech i powiem wam, że teraz daje to radę :D Zobaczcie sami (z góry przepraszam za słabą jakość ale na pewno oddaje to w duzym stopniu efekt)
https://www.box.com/s/bohs3s8h7ym4w8478gfb" onclick="window.open(this.href);return false;

Proszę o komentarze :) No i teraz czas na kolejne pytania...
Słyszałem już dawno temu, że po założeniu wałków z ABFa jest problem z wolnymi obrotami no i widzę, że to prawda :/ W moim przypadku jest duży problem. Generalnie obroty falują między 900 a 1100 rpm, zdarza się, że po puszczeniu gazu auto zgaśnie, zwłaszcza przy skręcaniu kierownicą. Na postoju silnikiem rzuca, pracuję jak stary dogde z silnikiem V8. Przed wymianą stabilizacja wolnych obrotów działała idealnie, także silniczek krokowy jest sprawny i dobry. Mam wrażenie, że z nowymi wałkami może być przestawiony zapłon jednak spędziłem dużo, dużo czasu na ustawienie aparatu zapłonowego, dyszy wolnych obrotów oraz mieszanki... bez sukcesu. Poprzednio po zakupie auta i wymianie uszkodzonych podzespołów udało się to ogarnąć w niecałą godzinę. Jeżeli ktoś już rozwiązywał podobny problem proszę o pomoc bo np. poruszanie się w powolnych korkach może okazać się dużym problemem a z pewnością nie ma to dobrego wpływu na motor. Jest jedna rzecz jaka przychodzi mi teraz do głowy... W nowym kolektorze jest otwór na sondę lambda jednak znajduje się on w jednej z dwóch końcowych rur także lambda w tym przypadku odczytuje skład spalin tylko z dwóch cylindrów. Sam nie wiem czy może to mieć jakieś znaczenie... Tam właśnie wkręciłem sondę ponieważ musiałbym dorabiać nowy, dłuższy przewód. Jeżeli to nie rozwiąże problemu to nie mam na razie pojęcia jak rozwiązać problem wolnych obrotów a dla mnie jest to konieczne do naprawienia.... Po demontażu i montażu dolotu wrzuciłem nowe uszczelki, na 90% jest szczelnie, inaczej byłby problem z odpalaniem. No i jeszcze jedna rzecz: zaraz po złożeniu wszystkiego tak jak było auto nie chciało wystartować, dopiero ustawienie aparatu na maksymalne możliwe wyprzedzenie zapłonu pozwoliło auto odpalić...



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości