[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Jaki najlepszy zestaw? Proszę o wybór z 1. części i jednego z dwóch ostatnich pytań

Bassreflex w puszce + zaślepione rury EGR/ rura górnej części puszki + wycięte żebra
2
9%
Bassreflex w puszce + normalny EGR + zaślepiona rura górnej części puszki + wycięte żebra
1
4%
Wywiercone dziury w puszce od strony błotnika + zaślepiony EGR/ rura górnej części puszki + wycięte żebra
3
13%
Wywiercone dziury w puszce od strony silnika + zaślepiony EGR/ rura górnej części puszki + wycięte żebra
1
4%
Wywiercone dziury w puszce od strony błotnika + normalny EGR + zaślepiona rura górnej części puszki + wycięte żebra
4
17%
Filtr na wyjście krokowca + rozwiercona maksymalnie przepustnica
8
35%
Normalny krokowiec + rozwiercona maksymalnie przepustnica
4
17%
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: Rudy Hiszpan' » ndz mar 10, 2013 15:43

Cześć Panowie, mam kilka pytań. Chciałbym aby wywiązała się tematyczna i sensowna dyskusja z wnioskami dla wszystkich.
Mam nadzieję, że tematu nie dubluję, ale nie mogłem znaleźć takiego samego na forum.

Otóż, jak wiadomo w tym silniku największe moce są na ori airboxie + wkładka + drobne modyfikacje puszki.

1. Moje pytania dotyczą tego ostatniego czyli modyfikacji oryginalnej puszki dolotu w ABFie.
Zależy mi na optymalnych osiągach (nie dźwięku, nie wyglądzie czyli stożkach itd)

2. Może ktoś dokładnie wypisać sprzęt potrzebny do rozwiercenia przepustnicy + jak się do tego zabrać krok po kroku, żeby niczego nie spieprzyć i żeby przy wciśnięciu gazu nie dławiło silnika? Strasznie się o to martwię.

Ad. 1. Na temat pierwszego punktu widziałem zdjęcia z UK gdzie gość w swojej ibizie mk2 zrobił dolot tak:

a) Wkładka sportowa - najlepsze wyjście - to jest jasne, że każdy stożek zaniży moc silnika w wypadku ABF.
Obrazek

b) Tutaj na zdjęciu niżej widzę, że została zaślepiona rura, która szła docelowo z prawej części puszki do zderzaka (widać tam czarny korek)
Co o tym sądzicie o tym modzie? Na ''+''?
Obrazek

Na kolejnym zdjęciu jest pokazane, że wszystkie żebra w dolocie są wycięte i prawdopodobnie zaszpachlowane, aby było wszystko gładkie i zwiększało flo, do tego dochodzi bassreflex. Co sądzicie o wywaleniu węższego otworu wlotu powietrza i wsadzeniu bassreflexu? Pytam bo widziałem też zdjęcia takie jak jedno niżej, gdzie po prostu ludzie wiercą mnóstwo dziur w puszce.
1 - Moje pytanie odnośnie tego zdjęcia - bardzo ważne dla mnie na dziś, jak pozbyć się bez uszkodzenia tych dwóch rurek wewnętrzno-zewnętrznych z puszki po lewej stronie (dolnej części). Są jakoś inteligentnie zamontowane, a nie chcę tego ciąć, żeby potem się okazało, że ostateczna modyfikacja dolotu nie dała żadnych pozytywnych efektów
Obrazek
2
Obrazek

Co myślicie o EGR? Zaślepić to ustrojstwo? Jakie będą efekty zaślepienia? Dłuższe grzanie silnika/większe spalanie/spadki mocy?

Ad. 2. Oczywiście przepustnica. Macie jakieś rady jak ją rozwiercić sensownie i bezpiecznie dla obrotów i stałej mocy silnika, bez wahań i dławień?
Obrazek

Co z krokowcem? Takie coś?
Obrazek

Pytania są proste i napisane dość składnie, chciałbym aby takie same były odpowiedzi i żeby to był taki poradnik dla każdego, nie tylko dla mnie, co opłaca się zrobić i w jaki sposób krok po kroku to osiągnąć.
Czekam na dyskusję, PozdraVWiam! :okej:



imperfectCell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: śr gru 05, 2007 00:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: imperfectCell » ndz mar 10, 2013 20:11

w roli scisłosci. Od kiedy ABFy maja EGR? Ja niczego takiego nie widzialem wczesniej w tych silnikach



Awatar użytkownika
majic
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: wt gru 09, 2008 18:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: majic » ndz mar 10, 2013 21:50

Obecnie u mnie są takie małe mody:
- rozwiercona przepustnica - mam dostęp do tokarki i ją po prostu roztoczyłem do średnicy motylka. Ponoć jak się roztoczy i dorobi większą średnicą motylka to trzeba ingerować w soft. Odczułem różnice przy rozwiercie plus lepsza reakcja na delikatne naciśniecie pedału przyspieszenia.
- wkładka sportowa K&N - po włożeniu nie odczułem jakiegoś przyrostu mocy na seryjnym airboxie.
- wyjąłem "bassreflex" ( nie wiem jak to się normalnie nazywa :p ), zaślepiłem dolot ciepłego powietrza i powierciłem od strony błotnika dolną część airboxa - odczułem różnice na plus i dodatkowo głośniej ryczy co dla mnie jest minusem :)

Rudy Hiszpan', ten filterek wrzucają na 'krokowca', bo powinno się jeszcze wymienić gumowy dolot na powerure. Wtedy trzeba właśnie coś zrobić z 'krokowcem' i odmą. Na odmę też zakładają się filtr, ale wtedy może śmierdzieć w kabinie. Zamiast tego zakłada się też oil catch tank'a, w którym kumuluje się 'olej'.

Moja wiedza jest tylko z obserwacji i tego co wyczytałem na forum dlatego może nie być słuszna :D :pub:


Moja dwudziestka 20VT:
viewtopic.php?f=88&t=473958

Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: Rudy Hiszpan' » pn mar 11, 2013 11:47

imperfectCell pisze:w roli scisłosci. Od kiedy ABFy maja EGR? Ja niczego takiego nie widzialem wczesniej w tych silnikach
Jest od dolnej tylnej części airboxa rura z dolotem ciepłego powietrza. Myślałem, że to coś na zasadzie EGR.
majic pisze:Obecnie u mnie są takie małe mody:
- rozwiercona przepustnica - mam dostęp do tokarki i ją po prostu roztoczyłem do średnicy motylka. Ponoć jak się roztoczy i dorobi większą średnicą motylka to trzeba ingerować w soft. Odczułem różnice przy rozwiercie plus lepsza reakcja na delikatne naciśniecie pedału przyspieszenia.
- wkładka sportowa K&N - po włożeniu nie odczułem jakiegoś przyrostu mocy na seryjnym airboxie.
- wyjąłem "bassreflex" ( nie wiem jak to się normalnie nazywa :p ), zaślepiłem dolot ciepłego powietrza i powierciłem od strony błotnika dolną część airboxa - odczułem różnice na plus i dodatkowo głośniej ryczy co dla mnie jest minusem :)
Dzięki wielkie,
A w dolnej części puszki porobiłeś otwory czy wyciąłeś kwadrat, jak kiedyś GTO radził?
Jak wyjąłeś oryginalną rurkę dolotu z puszki? Mi tam ona siedzi na dobre i nie wiem jak ją podważyć, żeby wyszła bez szkód.



Awatar użytkownika
remax2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:13
Lokalizacja: Gdańsk

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: remax2 » pn mar 11, 2013 14:13

Ja mojego ABFa kupiłem na założonym stożku,później zrobiłem przepustnicę i lepiej się wkręcał od około 4tys,i teraz zrobiłem najlepszy mod czyli wsadziłem ori dolot razem z tym dodatkowym zbiornikiem wyciąłem otwory od strony błotnika i do tego rurę dolotową chyba na 75mm i jest mega różnica jedzie z dołu jak dieselek, na stożku miałem 169Nm a teraz jest 185.


IBIZA 1,8T 20v AUQ 220KM Track Edition

Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: Rudy Hiszpan' » pn mar 11, 2013 15:20

remax2, pamiętam tę historię, a mam prośbę, weź udział w ankiecie, jak pamiętasz czego dokładnie (jak nie tokarki i sam to robiłeś) to czego użyłeś do przepustnicy i po kolei, a i jaki dodatkowy zbiornik? Dużo otworów? nie zmniejsza się ciśnienie od dodatkowych otworów? Ja pomyślę jak to zrobić, wywalę halogen chyba i dam rurkę 75mm do bassreflexu z halogenu do miejsca gdzie była ori wąska rura dolotowa.



Awatar użytkownika
remax2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:13
Lokalizacja: Gdańsk

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: remax2 » pn mar 11, 2013 15:33

Przepustnicę Dremelkiem zjechalem, parę godzin zeszło ale warto,otworów to praktycznie całą tą stronę od błotnika podziurawiłem chyba wiertłem do drewna 10~15mm juz nie pamiętam,a ten zbiornik jest za chłodnicą i wchodzi tam co masz na tym drugim zdjęciu tą zaślepkę.Generalnie jak nie ma modów wałki ,głowica ,wydech itp to nie ma za bardzo co tam zmieniać ta konfiguracja co podałem w serii sprawdza się najlepiej a jak powiercisz obudowę to dźwięk jest lepszy niż na stożku dla którego w serii nie ma racjonalnego zastosowania.


IBIZA 1,8T 20v AUQ 220KM Track Edition

Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: Rudy Hiszpan' » pn mar 11, 2013 15:41

Czyli jest pierwsza osoba, która uważa, że ten zbiornik za chłodnicą idący do górnej części puszki coś daje. A wiesz jakie ma praktyczne zastosowanie? W sumie zaślepienie tego nie ingeruje w żaden sposób w budowę i nie trzeba nowej puszki potem kupować. Najpierw dam bassreflex, jak będzie średnio, to dowiercę te dziury z boku i zobaczę co to da.



Awatar użytkownika
remax2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:13
Lokalizacja: Gdańsk

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: remax2 » pn mar 11, 2013 16:11

Na moje to ona ma zwiększyć pojemność dolotu ,przez co polepsza charakterystykę w dolnej części obrotów.


IBIZA 1,8T 20v AUQ 220KM Track Edition

Awatar użytkownika
majic
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: wt gru 09, 2008 18:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: majic » pn mar 11, 2013 18:05

Rudy Hiszpan' pisze: A w dolnej części puszki porobiłeś otwory czy wyciąłeś kwadrat, jak kiedyś GTO radził?
Wyciąłem prostokąt, by łatwiej w razie czego wrócić do serii.
Rudy Hiszpan' pisze:Jak wyjąłeś oryginalną rurkę dolotu z puszki? Mi tam ona siedzi na dobre i nie wiem jak ją podważyć, żeby wyszła bez szkód.
Jeżeli chodzi o tą z 'przodu' to też ją zostawiłem, bo myślałem, że prędzej coś ułamie niż wyciągnę. Mi chodziło o rurkę wewnątrz airbox'a. Ja go mam od VW, a Wy macie airbox'a od SEATa. Trochę się różnią budową. U mnie np nie ma tego właśnie 'zbiornika' za chłodnicą ( tłumik szmerów ?? ).


Moja dwudziestka 20VT:
viewtopic.php?f=88&t=473958

Awatar użytkownika
marol_10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:01
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: marol_10 » wt mar 12, 2013 16:34

Do rozwiercenia przepustnicy użyłem freza z roboty a potem papierem ściernym na walcowym gumowym trzpieniu. A drugą rozwiercałem na tokarce ale zastosowałem większy talerzyk. Narazie mam ją wyjętą na zimę.
W puszcze mam wyciętą wielką dziurę i wybebeszona z wszystkiego co było w środku. W przepustnicy zaślepione dwa króćce.
Po tych zabiegach auta nie hamowałem, ale odczucia są na plus z dołu jak i na górze kręci się prawie do odcinki. Spalanie niestety też wzrosło.
Aha i do tego mam pełen przelot 55mm.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=219213

Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: Marszall » czw mar 14, 2013 00:38

Ja uważam że najlepsze mody dolotu to

- dostarczenie zimnego powietrza do puszki filtra, lepiej bezpośrednio jakimś kanałem nie za pomocą dźiór z błotnika AirHorn (basreflex) na początku tego kanału by nie zaszkodził, ew. nie potrzebny kanał bo puszka jest frontem do pędu powietrza
- wycięcie wszyskich "płotków" w orginalnej puszce powietrza - te płotki wprowadzają zawirowania aby cząsteczki kurzu na nich zostawały a nie dostawały sie na wkładkę takie wstępne oczyszczanie ale dobry filt i tak poradzi
- Air Horn na wyjsciu z puszki filtra od wewnątrz (to w sumie jest ważne)
- power rura do przepustnicy
- ten dodatkowy kanał przy ori puszcze wg mnie ma dwojaką funkcje, albo zasobnik zwiększający pojemnosć puszki albo tłumik szmerów w obu przypadkach nastawiając sie na moc w górnych obrotach ja bym go wyeleminował bo powoduje zbędne zawirowania
- powietrze na krokowca spod puszki filtra lub z zewnętrznego filterka ale zewnętrzny troche bardziej hałasuje i często świszczy na wolnych obrotach. Jakosć filtrowania mimo wszystko lepsza z wkładki
- kanał ciepłe zimne wyeleminować, jest to termostat ale niekoniecznie służy do rozgrzewania silnika, może on utrzymaywać stała temperature w dolocie (bo takiej potrzebuje sterownik aby za mocno nie korygować dawki paliwa) i o ile w zime sie przydaje, to latem głównie powienien być otwarty
- odma ze względu na funkcjonalnośc lepiej zamknięta, z wolną odmą silnik lubi się pocić. Więc albo z catch tankiem albo bez, z catch tankiem zawsze troche zimniejsze te opary bo coś tam temperatury te opary mają
- przepustnica max rozwiert jak sie da, moze potrzebna bedzie korekcja softu może nie, napewno nie w środkowych partiach obrotów to to wierze że sobie lambda skoryguje


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: Rudy Hiszpan' » czw mar 14, 2013 15:53

Marszall pisze: - Air Horn na wyjsciu z puszki filtra od wewnątrz (to w sumie jest ważne)
Czyli takie coś?
Obrazek

Ma to być o zwiększającej się średnicy w kierunku filtra? Ma być po stronie wlotu powietrza od dołu puszki, nie w górnej części do przepustnicy? Nie zmniejsza to ciśnienia powietrza wpadającego do puszki?



Awatar użytkownika
Andrzej32
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: sob paź 02, 2004 12:08
Lokalizacja: Mannschaft-Krosno
Kontakt:

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: Andrzej32 » czw mar 14, 2013 16:13

Dodatkowa puszka to rezonator-tłumik szmerów tak jak ktos wyżej napisał. Całkiem mam wywalony i zaślepiona dziura w puszce. Wkładka K&N i wycięta puszka od strony błotnika. Czy się poprawiło :) Napewno jest głośniej. Przepustnica 68mm czyli rozwiert i dorobiona klapka. Trzeba było na nowo uczyć się ruszać bo gaz strasznie czuły. Wiecej powietrza-więcej paliwa mozna było podlać ale żadnych zmian kosmicznych to nie robi. Może przy większych modach silnika się przydaje :bajer:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=501684

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości