[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Jaki najlepszy zestaw? Proszę o wybór z 1. części i jednego z dwóch ostatnich pytań

Bassreflex w puszce + zaślepione rury EGR/ rura górnej części puszki + wycięte żebra
2
9%
Bassreflex w puszce + normalny EGR + zaślepiona rura górnej części puszki + wycięte żebra
1
4%
Wywiercone dziury w puszce od strony błotnika + zaślepiony EGR/ rura górnej części puszki + wycięte żebra
3
13%
Wywiercone dziury w puszce od strony silnika + zaślepiony EGR/ rura górnej części puszki + wycięte żebra
1
4%
Wywiercone dziury w puszce od strony błotnika + normalny EGR + zaślepiona rura górnej części puszki + wycięte żebra
4
17%
Filtr na wyjście krokowca + rozwiercona maksymalnie przepustnica
8
35%
Normalny krokowiec + rozwiercona maksymalnie przepustnica
4
17%
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: Marszall » czw mar 14, 2013 18:23

ten airhorn montuje sie od srodka puszki filtra przed rurą idącą na przepustnice, aby silnik bez problemu wyciągał powietrze z puszki, podobnie można zrobić przed puszką lub przed przewodem doprowadzającym powietrze do puszki filtra


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: Rudy Hiszpan' » czw mar 14, 2013 18:50

Ponowię pytanie, masz jak na myśli po prostu bassreflex, czy ten airhorn musi być zwężający się widocznie? Bo zamontowałem bassreflex przed puszką, tak jak napisałeś tu wyżej już wczęśniej, teraz zastanawiam się czy drugi bassrefelx będzie odgrywał rolę airhorna tyle, że przy wylocie powietrza z puszki? Sorry, że drążę ale kto pyta nie wielbłąd :bigok:



Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: Marszall » czw mar 14, 2013 21:24

lepiej chyba taki zewżający sie airhorn ale zamontowanie zwykłego tez bedzie ok. ja myśle że nawet ważniejszy ten w środku puszki niż na zewnątrz bo z zewnątrz można doprowadzić powietrze spod zderzaka i bedzie ono wpychane na siłe. Natomiast ten przed rurą ssącą/powerrurą już ukierunkowuje powietrze płynące konkretnie do przepustnicy


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: Rudy Hiszpan' » pt mar 15, 2013 13:48

A co myślisz o oryginalnym airhornie z odejściem pod tłumik szmerów? Tłumik szmerów i tak wywalony i zaślepiony. W takim momencie montować ori airhorn czy bawić się w coś większego?



Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: Marszall » sob mar 16, 2013 00:00

wieksze

widziałeś takie cos od poloneza? jest dosć duże
Obrazek

to jest moja obudowa od B4 dodatkowo fajnie siadło bo jest orginalnie takie spłaszczone idealne bo w filtr powietrza nie wchodzi


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: Rudy Hiszpan' » sob mar 16, 2013 01:52

A co myślicie o wkładkach filtra pipercross? Kiedyś czytałem porównanie tych filtrów w hondzie s2000 z fitrami Spoona (jak wiadomo firma konkretna), k&n, jacky i innych śmieci. Na prawie każdym był spadek albo nm albo km, a na piperze był przyrost jednego i drugiego między 3-5 jednostek, nie chcę skłamać ile czego przybyło. Test był publikowany w gazecie GT, więc raczej mało możliwe, że była to reklama któregoś z produktów. Co Wy na to? Widzę, że chodzą po 90zł :bigok:



Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: Marszall » sob mar 16, 2013 02:17

to jak masz jakies konkrety po lekturze artukułów to bierz najlepszy, ja uważam że dobrej firmy papierowy do codziennej jazdy sie sprawdza.

Ten z poloneza chwyt to troche półsrodek ale zawsze coś, ja miałem taki pod ręka i myśle że się dobrze sprawdza. Najlepiej dorwac gdzieś taką trąbę z zaokrągleniami lub wogóle chwyt z zaokragleniami


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

Awatar użytkownika
remax2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: remax2 » sob mar 16, 2013 12:12

Rudy Hiszpan' pisze:A co myślicie o wkładkach filtra pipercross? Kiedyś czytałem porównanie tych filtrów w hondzie s2000 z fitrami Spoona (jak wiadomo firma konkretna), k&n, jacky i innych śmieci. Na prawie każdym był spadek albo nm albo km, a na piperze był przyrost jednego i drugiego między 3-5 jednostek, nie chcę skłamać ile czego przybyło. Test był publikowany w gazecie GT, więc raczej mało możliwe, że była to reklama któregoś z produktów. Co Wy na to? Widzę, że chodzą po 90zł :bigok:
Gadałem z kolegą z "TUNE-UPu" mają tam hamownie także słowa poparte papierkiem ,mówi,że nie ma sensu w to się bawić bo przyrost minimalny lepiej zwykły filtr wymieniać częściej i tyle bo za jeden wkład masz pięć zwyklych filtrów ,a jeszcze zestaw do mycia trzeba kupić.Co innego jak już jakieś mody w silniku są porobione to wtedy stożek jest wskazany.


IBIZA 1,8T 20v AUQ 220KM Track Edition

Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: Rudy Hiszpan' » sob mar 16, 2013 12:24

Szkoda, bo miałem chrapkę na ten filtr :bigok: i nie wiem czy i tak się nie skuszę. Przepustnicę rozwierciłem, to i filtr by się przydał. Nie wykluczam komputera na lato, więc póki mam parę $, to teraz bym zakupił.

Ale Remax, Ty wiesz że ja mówię o panelowym, a nie stożku? Takim w kształcie zwykłego, a nie stożkowy :bigok:



Awatar użytkownika
remax2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:13
Lokalizacja: Gdańsk

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: remax2 » sob mar 16, 2013 12:43

Wiem o tym właśnie piszę.


IBIZA 1,8T 20v AUQ 220KM Track Edition

Awatar użytkownika
toudi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1490
Rejestracja: śr lut 02, 2005 09:28
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Kontakt:

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: toudi » sob mar 16, 2013 15:21

http://allegro.pl/filtr-powietrza-sport ... 60197.html" onclick="window.open(this.href);return false; t nie sa jakies drogie filtry . to juz wiem czemu mam taki slaby dol a jak sie wkreci to rwie jak szatan. zalozylem duzy stozek i to pewnie temu. mowicie ze lepiej go wywalic wstawic puszke i ten sportowy wklad. w tym miesiacu bede rozwiercal przepustnice. jest sens wsadzac wiekszy motylek?? oczywiscie do tego wszystkiego puszka idzie do tuningu :hmm: :hmm:


[img]http://picasaweb.google.com/malecsc/Plaza#5541992316378824242[/img]

Awatar użytkownika
remax2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:13
Lokalizacja: Gdańsk

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: remax2 » sob mar 16, 2013 16:08

Sens jest ale wtedy podobno trzeba korektę programu robić.


IBIZA 1,8T 20v AUQ 220KM Track Edition

Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: Marszall » sob mar 16, 2013 16:53

w srednim zkresie pewnie sterownik podleje po lambdzie, jeżeli natomiast dasz full throtlle to sterownik jedzie po mapie i może się okazać że daje za mał opaliwa w stosunku do nowej ilości powietrza. Jednakże sprawy takie moga być na tyle kosmetyczne że pewnie nie waro się w to bawić. Ja bym po modach sprawdził AFR


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

Awatar użytkownika
toudi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1490
Rejestracja: śr lut 02, 2005 09:28
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Kontakt:

[ABF] najlepsze mody dolotu, dyskusja, ankieta

Post autor: toudi » sob mar 16, 2013 16:53

remax2, a zrobi ktoskorekte jak wysle samego kompa?? np. zeby tez podniesc limiter??


[img]http://picasaweb.google.com/malecsc/Plaza#5541992316378824242[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości