16V PL jak podnieść moc ?

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
hubos21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: sob sty 17, 2009 13:50
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

Re: 16V PL jak podnieść moc ?

Post autor: hubos21 » ndz lip 07, 2013 22:30

nie napisałeś jaki to silnik i jaki układ zasilanie, na początek ustaw dobrze zapłon, wałków z ABFa jeszcze nie miałem ale po założeniu z KRa nie ma żadnego falowania, oczywiście musiałem skorygować skład mieszanki



Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

16V PL jak podnieść moc ?

Post autor: mleko1984 » ndz lip 07, 2013 23:25

Hej,

To jest stary temat, jak w temacie 16V PL Ke-Jetronic. W KR regulacja zapłonu może wyglądać nieco inaczej, w PL jest chyba inny aparat zapłonowy- wyposażony w czujnik spalania stukowego. Z tego co pamiętam na samym początku przed założeniem wałków próbowałem ustawić zapłon bez skutku, wniosek był taki, że był uszkodzony czujnik spalania stukowego. Po włożeniu nowego wolne obroty się ustabilizowały. Ale sprawdzę to przy najbliższej okazji t. j. w sobotę... Generalnie to auto nie chodzi dobrze w żadnym dostępnym położeniu aparatu zapłonowego...



Awatar użytkownika
hubos21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: sob sty 17, 2009 13:50
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

16V PL jak podnieść moc ?

Post autor: hubos21 » pn lip 08, 2013 05:20

W aparacie zapłonowym masz czujnik Halla a nie stukowy, oprócz ABFa reszta 16tek ma chyba takie same aparaty zapłonowe



Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

16V PL jak podnieść moc ?

Post autor: mleko1984 » pn lip 08, 2013 10:20

Hej,

Czujnik spalania stukowego z pewnością znajduje się na wyposażeniu tego wtrysku, jest przykręcany do bloku silnika, czujnik Halla jest osobną rzeczą. Z uszkodzonym czujnikiem zapłon jest ustawiany w awaryjnym trybie i jest duużo przesunięty, stąd wnioskuję, że aparat zapłonowy różni się od tego w KR gdzie czujnik spalania stukowego nie występuje. Z wyglądu rozdzielacz zapłonu PL i KR wygląda tak samo, może jest identyczny ale aparat zapłonowy raczej nie jest ten sam (mówię o tej mniejszej elektronicznej kostce umieszczonej na podszybiu). Wiem też, że tutaj za dużo się nie powalczy z regulacją zapłonu bo za to odpowiada komputer, z tego co wiem jest w stanie sam wyregulować zapłon w pewnym tylko zakresie, dlatego to auto można bez problemu tankować benzyną 95 i 98 bez ustawiania zapłonu i jest różnica na jednym i drugim paliwie. Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić, mogłem coś źle zrozumieć :). Sprawdzę jednak ustawienie zapłonu. Mam taką prostą lampkę diodową, nie jestem do końca pewny jakie jest prawidłowe wyprzedzenie. Nie wiem gdzie znajduję się skala z podziałką na stopnie, zawsze sprawdzałem to na kole zamachowym. Czy dobrze myślę, że znak ustawienia zapłonu powinien pojawiać się w otworze od regulacji ?



Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

16V PL jak podnieść moc ?

Post autor: mleko1984 » sob lip 13, 2013 22:21

Problem rozwiązany, jednak był przestawiony rozrząd o jeden ząbek... Teraz wszystko ładnie pracuje :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości