[Kompress] czy da się wstawić kompressor g60 do 1.8 16v

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » czw mar 27, 2008 10:55

qbejs pisze:
LCQ pisze:
a jaka jest mniej wiecej cena okucia silnika korbowodow tlokow i tam tych innych zeczy co trzeba
ok 8 tys
Chyba sporo przesadziłeś kolego....Ja zakuwam swojego teraz i oto kosztorys:
tłoki JE Pistons 83mm low c/r ( z 10.5:1 na 9.0:1 ) komplet z pierscieniami, sworzniami - 450$
uszczelka Cometica pod nowe tłoki - 30$
szpilki ARP - 105$
korby h-beam Scat ( ze śruby ARP w komplecie ) - 350$
komplet panewek ACL - 450zł
obróbka motoru - 1000zł
oleje i filtry ( no name na docieranie i na koniec Motul 300V Competition ) - 500zł

Wszystkie graty z USA płaciłem przy kursie 2.3zł i przesyłka 100$

Czyli wychodzi około 3000zł za komplet, zamiast panewek ACL można wrzucić z 1.8T.
I ze niby to wszystko ? :)

A gdzie cena turbo/kompresora, gdzie cena wtryskiwaczy, gdzie ceny przewodów paliwowych/olejowych/wodnych, gdzie jest cena całego dolotu który trzeba zbudować (a kwasowa i intercooler nie kosztują psich groszy), gdzie do tego jest wydech ktory trzeba zmienic na calkowicie inny, chyba nie chcesz powiedziec ze to poskladasz np na uzywanym rozrządzie i uzywanych uszczelkach silnikowych, bo uszczelka pod glowica to nie wszystko. Moze policz to jeszcze raz dokladnie dodając do tego 1-1,5k PLN na nieprzewidziane wydatki i pokaż kosztorys jeszcze raz :)
evolution pisze:no widzisz swiadomie pomijasz koszty podstawowych napraw czy wymian przy uturbianiu.. robiac profi od tago sie zaczyna i wszystko wchodzi w robote turbo. dlatego koszta wychodza tak naprawde kolo 13 kilo pln
przy seryjnej mocy remontow napedow nie trzeba robic dlugo
Powiem tak, nie remontuję napędów specjalnie pod turbo. Kupuję skrzynię wraz z mostem i wiskozą w niewiadomym stanie (moje od 1P napędy nie nadają sie do takiej mocy, podniosą na pewno koszt uturbienia ale to jest szczegolny przypadek). Gdybym mial corrado i je uturbiał, na pewno nie dotykałbym skrzyni (no chyba ze by byla zużyta, ale rozumiem ze naprawy robi sie na bieżąco a nie specjalnie pod turbo). Wszystko zalezy od bazy do tuningu raz wyjdzie 15k a raz wyjdzie 7-8k, nie zmienia to jednak faktu ze silnik wyjdzie 7-8k bez zakuwania a o tym przeciez rozmawiamy :)


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
qbejs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 31, 2006 11:47
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

Post autor: qbejs » czw mar 27, 2008 11:32

bugalon, oczywiście chodziło mi o samo zakucie. Kosztorys całości robiłem i wychodzi drugie tyle :)

evolution, ja jakoś normalnie uderzyłem do osoby która się zajmuje zarobkowo ściąganiem gratów z USA i on to tak załatwił żeby było dobrze...Jak to zrobił i ile na tym zarobił mnie nie interesuje. Ja tylko dostałem telefon jak graty był w PL, odebrałem osobiście w Wawie i jestem zajebiscie zadowolony bo nawet mam rachunki i gwarancji popodbijane


VW Corrado 2.0 16V@GT2871r || www.shineclinic.pl -> Detaling, Valeting, Smart Repair, Zmiana koloru PlastDip !
Obrazek

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » czw mar 27, 2008 11:34

Qbejs daj namiar na tego goscia co ? :) Turbiny będe potrzebował z USA więc na pewno się przyda.

Poza tym słabo policzyłeś jak Ci tylko drugie tyle wyszło :) Jesli kompresor uzywany kosztowal okolo 1500 to chyba nie powiesz ze dolot i wydech zrobisz za 1500 łącznie ? :) Same materiały wyjdą drożej a gdzie reszta gratów ?
Ostatnio zmieniony czw mar 27, 2008 11:36 przez bugalon, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
qbejs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 31, 2006 11:47
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

Post autor: qbejs » czw mar 27, 2008 12:05

bugalon pisze:Qbejs daj namiar na tego goscia co ? :) Turbiny będe potrzebował z USA więc na pewno się przyda.

Poza tym słabo policzyłeś jak Ci tylko drugie tyle wyszło :) Jesli kompresor uzywany kosztowal okolo 1500 to chyba nie powiesz ze dolot i wydech zrobisz za 1500 łącznie ? :) Same materiały wyjdą drożej a gdzie reszta gratów ?
Za kompresora dałem 700zł, wydech w sumie mam zrobiony, wtryski też już miałem i troche innych gratów. Więć mnie to wyszło koło 6000zł ale nie mówie że drożej nie wyjdzie...

p.s Na gg poszedł namiar na tego kolesia.


VW Corrado 2.0 16V@GT2871r || www.shineclinic.pl -> Detaling, Valeting, Smart Repair, Zmiana koloru PlastDip !
Obrazek

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » czw mar 27, 2008 12:54

ROZMAWIAMY o uturbianiu, a w sklad tego wchodza wszystkie elementy ktore maja wplyw na bezawaryjna jazde.. to tak jakbys uturbial silnik i nie liczyl kosztow pompy paliwa bo to nie silnik... wszyscy zapominaja o wystrojeniu, ale to nie silnik...
osobiscie uturbiajac jakiegokolwiek vw zakladam mu mocna skrzynie i jeszcze mocniejsze poloski i sprzeglo... zwykle przy bucie w zwyklym gti wysypuje sie skrzynia a co dopiero przy turbo...
zejdzcie na ziemie..


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » czw mar 27, 2008 17:09

Powiem tak, każdy kłapie tutaj gębą że to tyle a tamto tyle. Zacznijcie podawać konkretne kosztorysy po zakonczeniu prac. Wtedy wątpliwości nie będzie. Takie właśnie toczenie piany najbardziej mnie irytuje.

Ja jak zwykle wszystko sprawdze sam (bo z natury niedowiarkiem jestem). Rzuce kosztorys całościowy zarowno dla silnika z osprzętem jak i dla napędów (chociaz nie wiem na ile to będzie miarodajne przy ośce). Ba, nawet uwzględnie hamulce, które wymienilem juz 2 lata temu. Wtedy każdy wybierze sobie z tego co wg niego dotyczy uturbiania a co nie i moze w końcu przestanie pojawiac się tutaj to samo pytanie w kółko.

Na całym tym forum widziałem tylko jedno konkretne zestawienie (Tirsone o ile dobrze pamiętam) a dotyczyło ono swapu.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » czw mar 27, 2008 18:18

Ja tez sobie planowałem liczyłem nawet dałem margines 1.5k i wyszła :ass: w tej chwili juz straciłem rachube ,jedno sie zrobi wyjdzie nastepne.No coz,ale tak to jest jak sie to 1 raz w zyciu robi.
Moim zdaniem jakies liczenie na papierze i podanie ceny nawet w przyblizeniu mija sie z celem no chyba za ma to ktos oklepane i robił to przynajmniej kilka dobrych razy.
Jakbym miał odpowiedziec to podałbnym 10k+++ +4-6k zapasu,a do tego jakies zaskórniaki tak z 2-3k na wszelki wypadek.

Tak samo jak z cenami czesci ktos zapłaci np. za uszczelke pod głowice metalowa 170-200zl ,a ktos inny np 100zł i tak na kazdej czesci to przy tej ilosci uzbiera sie ładna sumka.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » czw mar 27, 2008 20:32

ja kiedys napisalem dokladny kosztorys.. wystarczy poszukac, oczywiscie kilku krzykaczy go negowalo... ale zaden z nich nie jezdzi turbo na chwile obecna


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
GTO
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1141
Rejestracja: pn sie 23, 2004 00:11
Lokalizacja: z tąd
Kontakt:

Post autor: GTO » pt mar 28, 2008 08:50

BUGI bedziesz chcial turbo i kute graty to pisz na priv, mogles mowic wczesniej ze chcesz bo wlasnie leci do mnie nastepne GT2871R + kucizna do 20vt.


DIGITUN.PL
chiptuning wszystkie marki
2.7 bit 860km E85 ,leon 2.0T 630km , audi 2 -2.2T 616km, 1.8T AGU 400km , VR6 914km , 2.0 TFSI 460km
16V digi g60 - 370hp , VR6 TURBO na ori ecu - custom remap pod E85

605-443-665
GG: 2615761

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pt mar 28, 2008 09:27

Bede chcial cos na pewno, zadzwonie wieczorem, albo pogadamy na gg. Trubine na pewno będę zamawial z USA. Nie jestem jeszcze przekonany do GT 2871R, wg mnie jest za duza. U mnie silnik nie moze miec więcej jak 300-310 nawet na kutych gratach. Moc nie jest akurat ogranicza budżetem, tylko wytrzymałością napędów (która i tak będzie dość mizerna jak na 300+ nawet po całkowitym remoncie)


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt mar 28, 2008 09:58

bugalon pisze:tylko wytrzymałością napędów (która i tak będzie dość mizerna jak na 300+ nawet po całkowitym remoncie)
mozesz mi zaufac, napedy vw na lajcie wytrzymuja 300++ ps nawet, problemy zaczynaja sie grubo powyzej


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pt mar 28, 2008 12:06

evolution pisze:
bugalon pisze:tylko wytrzymałością napędów (która i tak będzie dość mizerna jak na 300+ nawet po całkowitym remoncie)
mozesz mi zaufac, napedy vw na lajcie wytrzymuja 300++ ps nawet, problemy zaczynaja sie grubo powyzej
Głównie chodziło mi o skrzynię. Mostem i wiskozą się nie martwię zbytnio.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
Lysiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 19:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lysiak » ndz kwie 06, 2008 12:41

Witam. Jak w przypadku 1.8 16v g60 spisala by sie pompa paliwa z wtrysku mechanicznego z silnika pl? Mam jeszcze pytanie o podkladke odprezajaca, mianowicie jakich uszczelek glowicowych uzyc-tych z 16v czy z g60 z metalowa wkladka? Czy udalo sie komus zalozyc vakum pompe do 1,8 16v? Meczy mnie troszke motyw wspomagania hamowania. Jak gleboko osadzic wtryskiwacze w kolektorze, orginalne z mechanicznego wtryszku sa dosc dlugie, a z g60 kruciutkie ;] Mam regulator cisnienia paliwa 0 280 160 575 jest na nim wartosc 4 bary i teraz nie wiem czy te 4 bary sa po regulacji czy jest to jakas wartosc maksymalna.

Generalnie planuje zbudowac 16v g60, mam glowice do remontu i obrobki, planuje walki od abf, posiadam kompletny zestaw g60 bez bloku. Mam jeszcze pytanie ile moze byc oleju w przewodach powietrza z kompresorem?

pozdrawiam



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » ndz kwie 06, 2008 13:23

Nie wiem co planujesz ale nie wyglada to dobrze. Chcesz posadzic glowice 16v na dole z g60 ? Nie bardzo to widzem, stopien sprezania wyjdzie Ci na poziomie 7:1 a to jest zdecydowanie za malo. Najpierw zastanow sie jak to mechanicznie poskladac zeby sie kupy trzymalo, elektronika i paliwem martw sie dopiero pozniej. Bez gratów na zamówienie (układ tłokowo korbowy) lub podzespolow z audi s2 nie dasz rady zrobic tego dobrze.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości