[ ABF ] - skrócenie bądź schłodzenie, kolektora ssącego <

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

ABF - zmiana kolektora ssącego na 1.8T od Audi?

Post autor: vurion » śr cze 26, 2013 21:21

Obrazek


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: ABF - zmiana kolektora ssącego na 1.8T od Audi?

Post autor: herbiasty » śr cze 26, 2013 22:02

Czarson pisze:
herbiasty pisze:Możesz zastosować uszczelkę termoizolacyjna kolektora, to sie nie będzie nagrzewał od głowicy, koc azbestowy pozarniczy na głowice pod kolektor i wydechowy owinąć bandażem.
Zamiast koca pożarniczego mozna też dać ekran zagrzejnikowy.
macie moze jakies zdjecia jak to wyglada w praktyce?????
herbiasty pisze:Też z tym miałem spory problem ale w tym sezonie powinien być juz chłodny
Jest na tym troche do ugrania.
jak rozwiazałeś ten problem?? :chytry:
Uszczelka pod kolektorem duzo daje, narazie testuje nowego airboxa i jak go ukończę to wkeję zdjęcia :)


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

ABF zmiana kolektora ssącego? Schłodzenie powietrza dolo....

Post autor: vurion » śr cze 26, 2013 22:25

herbiasty pisze:Uszczelka pod kolektorem duzo daje, narazie testuje nowego airboxa i jak go ukończę to wkeję zdjęcia :)
Z czego jest wykonana uszczelka i jaka ma grubosc? :)

Ja tez sie pochwale jak tylko przezuce silnik - narazie czekam na ostateczny termin u mecha bo ma mase roboty. Zamach się toczy, skrzynia CBA w drodze :P
Plan jest taki: doprowadzić przewodem aluminiowym 150 chłodzenie kolektora z zewnątrz powietrzem zaczerpniętym z kratki zderzaka + zawalczyć o lepszy dopływ powietrza z drugiej i zobaczymy jak się silnik będzie zachowywał :los2: Jestem przekonany, że to zadziała + to co podpowiedział herbiasty z tą termo izolacją.


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

ABF zmiana kolektora ssącego? Schłodzenie powietrza dolo....

Post autor: Stalu » czw cze 27, 2013 19:46

Jeśli chodzi też o przepływ powietrza w całej komorze to niektóre mocne projekty mają uniesioną na 2-3cm maskę od strony szyby i gorące powietrze bez problemu ulatuje, ale coś za coś albo wygląd albo przepływ i nie trzeba żadnych wlotów.

Druga sprawa 1.8t wychodzi w okolicach 10tyś zł na gotowo, wolał bym ten hajs wrzucić w abfa, takie moje zdanie, bo bez kucia wytrzymuje ponad 300KM, abf-ów turbo wiele nie ma a 1.8T już jest popularne jak LPG :helm: każdy ma swoje zdanie i gusta


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
16vg60
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2163
Rejestracja: śr gru 29, 2010 19:50
Lokalizacja: lublin

ABF zmiana kolektora ssącego? Schłodzenie powietrza dolo....

Post autor: 16vg60 » czw cze 27, 2013 20:32

w okolicy lublina na pewnym szrocie kumpel wyrawal 1.8t golf IV totalnie caly kpl. {skrzynia ,imo,itd.} za 2.5k a w zimie taki sam kpl.audi a3 poszedl tez za taka kase ,wiec w tych czasach w 5k mozna ogarnac 1.8t ,gdzie abfy chodza po 2k {silnik z osprzetem}i startujemy ze 150ps w wolnossacym motorze gdzie zeby dojsc do 200ps trzeba isc w walki ,glowice ,strojenie itd. i na tym koniec , a 1.8 stroimy o mamy ta moc :-) ,
ja zdecydowanie bym wolal inwestowac w silnik ktory fabrycznie wychodzil w T ,ogarnia go masa ludzi ,a slupki i k03 mozna kupic za smieszne pieniadze
takie moje zdanie :-)


GOLF MK4 R32 OEM - niuu car

AUDI R$4 B5 ,Big Brake rs6 C7 390mm,Wagner,BC Racing...-family car

AUDI S3 8L ABT IMOLA YELLOW BAM-wife car

MK2 R32 4Motion ,Rallye?

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

ABF zmiana kolektora ssącego? Schłodzenie powietrza dolo....

Post autor: Stalu » czw cze 27, 2013 20:50

16vg60 zgadzam się z kosztem zakupu ale + kompletny wydech, icek z dolotem, immo i reszta elektryki + strojenie i wiadome sporawy rozrząd oleje itp i teraz zliczmy ile wychodzi :grin: Wiem bo rozmawiałem osobiście z człowiekiem który ma to w małym palcu u nogi z tego forum. I już nie jest tak kolorowo czyli 3tyś

Teraz druga strona medalu mając już Abf-a dodajemy mniej więcej koszty swapu 1.8T i co otrzymujemy ?
16V turbo około 300KM, podstawowe graty można bez problemu znaleźć na allegro i sobie obliczyć

Jeden silnik i drugi jest do ogarnięcia w podobnej kasie, jak już napisałem wyżej, różne gusta i wymagania. Każdy z nas ma trochę racji


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: ABF zmiana kolektora ssącego? Schłodzenie powietrza dolo

Post autor: herbiasty » pn lip 08, 2013 11:41

vurion pisze:
herbiasty pisze:Uszczelka pod kolektorem duzo daje, narazie testuje nowego airboxa i jak go ukończę to wkeję zdjęcia :)
Z czego jest wykonana uszczelka i jaka ma grubosc? :)

Ja tez sie pochwale jak tylko przezuce silnik - narazie czekam na ostateczny termin u mecha bo ma mase roboty. Zamach się toczy, skrzynia CBA w drodze :P
Plan jest taki: doprowadzić przewodem aluminiowym 150 chłodzenie kolektora z zewnątrz powietrzem zaczerpniętym z kratki zderzaka + zawalczyć o lepszy dopływ powietrza z drugiej i zobaczymy jak się silnik będzie zachowywał :los2: Jestem przekonany, że to zadziała + to co podpowiedział herbiasty z tą termo izolacją.
Już pomontowane i ogarnietę :)
Kolektor obandazowany.
Uszczelka pod kolektora ma 10mm nie wiem z czego jest wykonana.
Pomiędzy kolektor a głowicę dałem podwójnie złożony ekran za grzejnikowy z wycietymi otworami na przewody zapłonowe,
Stożek w airboxie home made z wlotem 125mm na kryzie i rurze spiro alumiowej. Rura jest wyprowadzona prze chłodnicę zaraz za grillem.
Rura przechodzi otworem przez grodź/łapacz powietrza króry jest po jednej i drugiej stonie chłodnicy. Podczas jazdy zwiększa cisnienie przed chłodnicą aby poprawic chłodzenie.
Jeszcze musze tylko pomyśleć nad odizolowaniem rury dolotowej od chłodnicy, bo ja dodtyka na krawędzi i sie nagrzewa minimalnie.

Elekty?
Różnica jest ogromna, w 2011r na majoVWce po przejazdach próbnych po polożeniu na kolektorze ssącym mokrej szmatki zasyczało!!
Po jeździe po mieście było wyraźnie czuć, ze auto jest słabsze.

Teraz kolektor podczas jazdy nawet po miescie w upały nie jest nagrzany do temperatury silnika, jest ciepły ale nie piekielnie gorący.
Przy lataniu na trasie tez jest lapiej, różnicę wyrażnie czuć na wysokich obrotach na wysokich biegach.

Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Czarson
Forum Master
Forum Master
Posty: 1948
Rejestracja: pt maja 16, 2008 21:12
Lokalizacja: Puławy/Oslo
Kontakt:

ABF zmiana kolektora ssącego? Schłodzenie powietrza dolo....

Post autor: Czarson » pn lip 08, 2013 11:57

herbiasty, z tym ekranem za grzejnikowym to niezły pomysł, teraz jeszcze na hamownie wjechać :hmm:
ten ekran aby jest połozony czy jakoś przymocowany jeszcze? daj fotke silnika z góry normalnie oczywiscie jak by można :-)
ale nie rozumiem do końca tego :
herbiasty pisze:Podczas jazdy zwiększa cisnienie przed chłodnicą aby poprawic chłodzenie.
w jaki sposób zwieksza cisnienie?


co myślisz o moim golfie? viewtopic.php?f=87&t=436585 zapraszam do komentowania :)
Mój nowy Edition One GTI viewtopic.php?f=87&t=543801" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię listwy wąskie od pakietu GTI 3d do mk2

Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

ABF zmiana kolektora ssącego? Schłodzenie powietrza dolo....

Post autor: herbiasty » pn lip 08, 2013 14:22

No jak auto sie porusza to jest opor powietrza, w Scirocco chłodnica jest dość cofnieta od grilla. W tej przestrzeni, po bokach chłodnicy są łapacze powietrza aby nie uciekało w bok tylko przepychało sie przez chłodnicę.
Ekran trzymają po prostu fajki przewodów zapłonowych, sa w nim otwory.


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
lunatyk1981
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 11:29
Lokalizacja: Grudziądz

ABF zmiana kolektora ssącego? Schłodzenie powietrza dolo....

Post autor: lunatyk1981 » pn lip 08, 2013 14:39

mozna podac jakis namiar gdzie ta uszczelke pod kolektor mozna wyrwac i za ile ?
dzikie z gory

btw. zastanawiam sie jak to jest z tym zasysanym powietrzem, ja mam do montazu wloty powietrza do mk3 zamiast blend kolo kierunkow i wlasnie ... jak wyglada sytuacja podczas deszczu czy innych *#cenzura#* u mnie standardowa pucha z gabkowym pimpera filtrem.


Słowa to słowa, a czyny to czyny.

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

ABF zmiana kolektora ssącego? Schłodzenie powietrza dolo....

Post autor: toffic » pn lip 08, 2013 14:46

Ja to robiłem z bakielitu,reszta na PW



Awatar użytkownika
Czarson
Forum Master
Forum Master
Posty: 1948
Rejestracja: pt maja 16, 2008 21:12
Lokalizacja: Puławy/Oslo
Kontakt:

ABF zmiana kolektora ssącego? Schłodzenie powietrza dolo....

Post autor: Czarson » pn lip 08, 2013 23:28

"mozna podac jakis namiar gdzie ta uszczelke pod kolektor mozna wyrwac i za ile ? "

Podlaczam sie pod pytanie kolegi


co myślisz o moim golfie? viewtopic.php?f=87&t=436585 zapraszam do komentowania :)
Mój nowy Edition One GTI viewtopic.php?f=87&t=543801" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię listwy wąskie od pakietu GTI 3d do mk2

Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

ABF zmiana kolektora ssącego? Schłodzenie powietrza dolo....

Post autor: herbiasty » wt lip 09, 2013 09:10

Wyżej masz kotakt z Tofficiem :)


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
lunatyk1981
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 11:29
Lokalizacja: Grudziądz

ABF zmiana kolektora ssącego? Schłodzenie powietrza dolo....

Post autor: lunatyk1981 » wt lip 09, 2013 12:27

w miedzy czasie znalazlem takie cos ciekawego -> http://monsterz-tt.de/index.php?option= ... &Itemid=66" onclick="window.open(this.href);return false; tylko zastanawia mnie grubosc , tylko 4 mm


Słowa to słowa, a czyny to czyny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości