[ ABF ] - skrócenie bądź schłodzenie, kolektora ssącego <

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

ABF zmiana kolektora ssącego? Schłodzenie powietrza dolo....

Post autor: toffic » pn lip 29, 2013 22:44

lunatyk1981 pisze:mozna podac jakis namiar gdzie ta uszczelke pod kolektor mozna wyrwac i za ile ?
dzikie z gory
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

ABF zmiana kolektora ssącego? Schłodzenie powietrza dolo....

Post autor: rysiektr » wt lip 30, 2013 17:36

A bakielit nie jest zbyt twardy? Daje rade jako uszczelka?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

ABF zmiana kolektora ssącego? Schłodzenie powietrza dolo....

Post autor: RasPL » wt lip 30, 2013 22:10

Trzeba jeszcze 2 normalne uszczelki dac miedzy glowice a podkladke i podkladke a kolektor. Polecam odrazu zrobic bakielitowe podkladki pod sruby bo tez potrafia zagrzac a robota zadna. Dzis skonczylem robic swoja podkladke i spasowac do niej kolektor teraz musze spasowac glowice


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Czarson
Forum Master
Forum Master
Posty: 1948
Rejestracja: pt maja 16, 2008 21:12
Lokalizacja: Puławy/Oslo
Kontakt:

ABF zmiana kolektora ssącego? Schłodzenie powietrza dolo....

Post autor: Czarson » śr lip 31, 2013 17:07

a z innej beczki co myślicie o wlocie powietrza w błotniku?? tzn. o wspawaniu wlotu ze sprintera czy transportera ? zdaje to egzamin czy raczej bardziej wizualny bajer to jest?


co myślisz o moim golfie? viewtopic.php?f=87&t=436585 zapraszam do komentowania :)
Mój nowy Edition One GTI viewtopic.php?f=87&t=543801" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię listwy wąskie od pakietu GTI 3d do mk2

sundecade_vw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pn lut 01, 2010 20:17
Lokalizacja: slask

ABF zmiana kolektora ssącego? Schłodzenie powietrza dolo....

Post autor: sundecade_vw » pt sie 02, 2013 23:11

Wg mnie lepiej zrobić jakis tunel powietrzny.
Ja power rure poprowadziłem az do zderzaka przez podłuznice, powietrze bedzie naplywało przez otwór halogenu.



Awatar użytkownika
lunatyk1981
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 11:29
Lokalizacja: Grudziądz

ABF zmiana kolektora ssącego? Schłodzenie powietrza dolo....

Post autor: lunatyk1981 » sob sie 03, 2013 21:41

masz jakas fotke tego ?


Słowa to słowa, a czyny to czyny.

Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

ABF zmiana kolektora ssącego? Schłodzenie powietrza dolo....

Post autor: vurion » ndz sie 04, 2013 13:12

Mam pytanie... Jaki efekt może przynieść wspawanie dodatkowej przepustnicy o mniejszej? średnicy niż ta w ABFie po drugiej stronie np kolektora...? Nie będzie dusić silnika nadmiar tlenu i czy w ogóle ma to sens? Widziałem, że jest temat jak podkręcić 16v poszerzając przepustnice... A co gdyby miała je 2wie otwierające się z tej samej linki bądź z oddzielnej przy pałowaniu?

Kod: Zaznacz cały

Rozwiązałem swój długotrwały problem z odpalaniem. Przyczyną były zrypany wtrysk gazu + parownik i sonda była na mostki zamiast jednym kablem dlatego świra łapał, teraz 1-2 przekręcenie wału i tarach :) Zdjęcia wyślę jak już skończę podkręcać swojego zapierd*lacza. Myślę o szerszych gniazdach zaworów i poszerzeniu przepustnicy + założyć znów większe wtryski PB i doprowadzić mu więcej tlenu.


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

ABF zmiana kolektora ssącego? Schłodzenie powietrza dolo....

Post autor: RasPL » ndz sie 04, 2013 17:34

Nie napisze ze sie nie da ale nie ma to sensu przy takim kolektorze takiej glowicy i seryjnym sofcie i powodzenia w synchronizacji na digi z abf a pozatym mozna dopasowac inna przepustnice z 2 motylkami.


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

[ ABF ] - skrócenie bądź schłodzenie, kolektora ssącego <

Post autor: toffic » ndz sie 11, 2013 21:39

vurion pisze:Mam pytanie... Jaki efekt może przynieść wspawanie dodatkowej przepustnicy o mniejszej? średnicy niż ta w ABFie po drugiej stronie np kolektora...? Nie będzie dusić silnika nadmiar tlenu i czy w ogóle ma to sens? Widziałem, że jest temat jak podkręcić 16v poszerzając przepustnice... A co gdyby miała je 2wie otwierające się z tej samej linki bądź z oddzielnej przy pałowaniu?
Dużo lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie zaadoptowanie przepustnicy z innego silnika o stosownej średnicy+ inny dolot



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości