Strumienica w 16V

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Łyko22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt cze 29, 2007 19:19
Lokalizacja: Lublin

Strumienica w 16V

Post autor: Łyko22 » śr sie 22, 2007 22:15

witam mam pytanie czy można zastosować strumienice w golfie 2 GTI 16V KR albo wkładke bo chciałem żeby mia sportowy odglos kupiłem końcowy tłumik sportowy ale to bardzo nic nie daje i tak mysłe czy nie sunąc pierwszego tłumika i wstawić strumienice albo wkład sportowy powietrza jeśli by ktoś mógł napisać czy bardzo głośno bedzie jak założe tą strumienice??


Łyko

Awatar użytkownika
krzych8419
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 19:56
Lokalizacja: Z nad Lubszy
Kontakt:

Post autor: krzych8419 » śr sie 22, 2007 22:28

pewnie ze bedzie głosniej jak usuniesz prawie wszystko , zastanów sie jednak pare razy czy warto poniewarz likwidacja pierwszego tłumika bardzo czesto wiarze sie z utrata mocy , z reszta na forum jest bardzo durzo materiału na ten temat , wystarczy poszukac . Moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem jest wymiana tylko koncowego tłumika, no ale od tego nie beda sie trzasły sasiadom szyby w oknach :chytry:


G.Ł.O.Ś.N.Y

Łyko22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt cze 29, 2007 19:19
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Łyko22 » śr sie 22, 2007 22:42

aha dzieki ale ja mam juz końcowy tłumik taki z podwójną rura cały z nierdzwwki 300zł dałem i on bardzo nie daje tam jakiegoś większego dźwięku jak bym włożył wkład sportowy powietrza to by coś było głośniej?? i np pod ten wkład zrobic dolot z rury żeby wiało zimne powietrze na ten sportowy wkład czy to nie jest konieczne?? zimne powietrze??


Łyko

Awatar użytkownika
Krzyś 16v
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: śr paź 13, 2004 12:12
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Krzyś 16v » śr sie 22, 2007 23:06

ja mialem w 16v wywalony kat i ten wielki przeciwstawny tlumik kolo belki... dolot hmmm power rura :) i wyciolem z puszki co sie da i powycinaj scianke dolna od przodu... dzwiek cie zabije jak 16v sie zacznie odzywac :)



Łyko22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt cze 29, 2007 19:19
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Łyko22 » śr sie 22, 2007 23:08

uuu to nieźle ja tak głośno nie chce aby basem grał troche nie chce bardzo kombinować z wydechem bo lipa potem jakaś bedzie dowud mi zabiorą albo coś


Łyko

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » śr sie 22, 2007 23:26

Łyko22 pisze:dowud
chyba dowód..

a co do wydechu...ja mam wywalony kat..a dalej mam 3 tłumiki ja w serii ... tzn pierwszy przelowtowy..drugi poprzeczny i końcowy zamiennik taki jak był w GTI czyli dwururka pod skosem...i muszę przyznać że dźwięk jest taki jak chciałem...piękny pomruk ale ben uciążliwego warkotu na wyższych obrotach... wcześniej nie miałem tylko te dwa ostatnie tłumiki i było za głośno...


Mój golf

Miłość ożyła....

Łyko22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt cze 29, 2007 19:19
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Łyko22 » czw sie 23, 2007 01:12

aha to jak ja mam 2 orginalne tłumiki i ostatni sportowy to tak głośno nei bedzie jak zamiast katalizatora strumienice wstawie ?? a jak z mocą nie spadnie mi??

[ Dodano: 23 Sie 2007 10:17 ]
oj znaczy umnie sa 4 tłukiki ten 1 katalizator potem taka rura dłóga puźńiej tłukim ten poprzeczny tzn patelnia no i oststni i np jak bym ten katalkizaror wywalił 1 dał strumienice to czego moge sie spodziewac??


Łyko

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » czw sie 23, 2007 13:08

Łyko22 pisze:aha dzieki ale ja mam juz końcowy tłumik taki z podwójną rura cały z nierdzwwki 300zł dałem i on bardzo nie daje tam jakiegoś większego dźwięku jak bym włożył wkład sportowy powietrza to by coś było głośniej?? i np pod ten wkład zrobic dolot z rury żeby wiało zimne powietrze na ten sportowy wkład czy to nie jest konieczne?? zimne powietrze??
kolego zloty zrobienie mu zimnego dolotu jest jak najbardziej poprawnym mysleniem z twojej strony, wsadzanie strumienia po to zey bylo bardziej basowo przyprawilo mnie o zdzwienie, bo strumienie brzecza kazde dziesko to wie... jednak bardziej zdziwilo mnie to ze chcesz robic wydeh po to by buczal....do tego zadajac pytanie w dziale speed, gdzie buczenie z predkoscia i osiagami nie ma nic wspolnego poza bolem glowy po dluzszej trasie. jak chcesz bawic sie modyfikacja wydechu to go uwolnij na dwoch przelotowych wydechach z jedna rurka z tylu, to bedzie szybciej i przyjemniej jezdzic... i lekko glosniej co chcesz... inne modyfikacje wolaja o zemste w 16v


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Łyko22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt cze 29, 2007 19:19
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Łyko22 » czw sie 23, 2007 14:05

rozumien no wsumie to na osiągach też mi zależy ale chciałem żeby troche wył i niewiem co zrobic widziałem wkład sportowy SIMONA za 90 pare zł możesz coś powiedzieć o tej firmie bo o K&N nie trzeba mówic tylko ze K&N wkład pewnie ze 300zł kosztuje i ma takie pytanie czy do wkładu też można zrobić dolot tak jak mówiłem rure deż łapacz i zamonować to w zderzaku w miejsce halohena i bezpośredni rure wsadzić w obodowe filtra i zacisną że bedzie dmuchać do obudowy odrazu ?? i mam pytaje jak z tą strumienicą jest jedni mówią że mniej mocy bedzie drudzy że wiecej co myślisz o takim czymś np http://www.allegro.pl/item228024749_str ... hael_.html
dotego bym zrobił ten dolot jak mówiłem chyba pomysł nie głupi he

[ Dodano: 23 Sie 2007 14:08 ]
tirsone, aha czyli masz 3 ostatnie orginał i zamiast katalizatora strumienice czy jakoś tak bo ja też mam 3 orginał i ten 4 przy kolektoże chce usunac bo 3 mam nowe założone miesiac temu i akurat bym miał i ten katalizator nowy znaczy strumienice i elegancko by było cały wydech nowy he potem bym sie zają filtrem i dolotem i może coś by z tego wyszło:D he

[ Dodano: 23 Sie 2007 14:10 ]
ja mam tak samo 3 ostatnie ztym ze nowy gti kosztował 370 a w innym sklepie 570 to kupiłem z nierdzewki sportowy i jest ząłożony a reszta orginał i własnie mysłe czy katalizatora nie wywalic a u ciebie bardzo głośno chodzi?? i jak z przeglądem ??

[ Dodano: 23 Sie 2007 14:17 ]
oj sory o wkład sportowy to chodzi mi SIMOTA albo AOMA czy to są dobre wkłady??


Łyko

Awatar użytkownika
andrew19_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1572
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: andrew19_86 » czw sie 23, 2007 15:04

czy ja dobrze czytam,że masz 4 tłumiki założone?


:los2: Nocne Mary Squad :los2:
:satan: Tata NM synka :satan:

Łyko22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt cze 29, 2007 19:19
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Łyko22 » czw sie 23, 2007 15:13

no tak 1-sportowy-2 ten szeroki-3 prosta rura-4 katalizator


Łyko

Awatar użytkownika
andrew19_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1572
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: andrew19_86 » czw sie 23, 2007 16:09

Łyko22 pisze:no tak 1-sportowy-2 ten szeroki-3 prosta rura-4 katalizator
prosta rura to prosta rura,a nie tłumik,niby czym ma Ci to tłumić,powietrzem ????

numeracje tłumików zaczyna się od silnika,to tak na przyszłość :bigok:


:los2: Nocne Mary Squad :los2:
:satan: Tata NM synka :satan:

Łyko22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt cze 29, 2007 19:19
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Łyko22 » czw sie 23, 2007 16:48

ok dzieki tam w tej ruże jest taka siatka z dziurami he i puszka szersza nie niż te rury łączeniowe i to jest tłumik he podobny troche do strumienicy to jak napisze mi ktoś czy jest sęs ząłożyc strumienice do 16V KR zamiast katalizatora moze ktoś tak ma u siebie prosił bym żeby ktoś napisał coś na temat strumienicy w tym golfie :grin:


Łyko

Awatar użytkownika
andrew19_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1572
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: andrew19_86 » czw sie 23, 2007 17:21

to *#cenzura#* tą dziadowską puszke,po cholere ktos Ci pakował 4 tłumik...dodatkowo to Ci może zmulać autko,bo spalinki mają jedną przeszkodę do pokonania więcej niż fabryka przewidziała... :bigok:


:los2: Nocne Mary Squad :los2:
:satan: Tata NM synka :satan:

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości