głowica 20v w ABFie???

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
kkk13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 23:17
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kkk13 » sob sty 19, 2008 05:36

TOMEKKK pisze:
LCQ pisze:gdzieś kiedyś czytałem o 7800 ale to chyba przesada ;-)

Pozdrawiam
Wspomniano wyżej, że okolice 8000 to już problem z dobraniem wałków, więc...na pewno przesada ;-)

PS. Tak, jak Wojtek mówi - mógłby to być ciekawy silnik nie tyle z dużą mocą, co z fajnym momentem, dzięki dużemu przepływowi. Niestety jednak...drogi i pewnie dość problematyczny w budowie.
voj2S: masz duże doświadczenia w głowicach, więc powiedz: nie ma sposobu na urywane zawory przy tak wysokich obrotach ? Co z zaworami customowymi, a może zmodyfikowane prowadnice ?
Ciekawy temat, więc może niech się rozwija...
Problem jest z doborem wałków pod takie obr, ale chyba w przypadku głowicy 20v, z 16ką nie ma problemów przy takich obrotach, ale pod warunkiem ze luzy kasowane są mechanicznie.. Ja mam zagwostke, bo jak wspomniałem mam ABFa na hydraulice i wałki z kompem strojnym przez Szkopa jekiegoś z odcinką ustawioną na okolice 8 tys obr.. Jeździłem na tym przez chwilkę dosłownie kilkanaście miesięcy temu i tak się zastanawiam na ile to szkodliwe dla takiego motorka?? Pytam mądrzejszych - czy będę mógł jeszcze kiedyś załozyć te wałki i tego kompa bez obaw, że motor się wysra?? Wiadomo że nie będę się pastwił i nie kręcił specjalnie do 8 tys, ale z uwagi na to że skrzynia jest bardzo krótka, może zdarzyć się iż zapomnę o tym fakcie i wkroczy brutalnie odcinka przy 8K RPM - pytanie na ile to niebezpieczne w moim przypadku?? Dodam że zamach odchudzony dość znacznie, jesli ma to jakiekolwiek znaczenie..



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » sob sty 19, 2008 07:59

chlopaki 16v sa naprawde dobrymi glowicami:) hydro zniesie bez wiekszych ekscesow 8000 po zmianie hydro na inne w sensie lzejsze 9000


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Savczuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 22:26
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

głowica 20v w ABFie???

Post autor: Savczuk » wt kwie 14, 2015 19:27

Czy ktoś mi powie czy głowica APT ma większe kanały tzw large port czy już te mniejsze?

Sam sobie odpowiem, ma wąskie kanały ssące...


GTI rules

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości