[Kompress] czy da się wstawić kompressor g60 do 1.8 16v

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
BazaMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: wt sie 28, 2007 21:26
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

[Kompress] czy da się wstawić kompressor g60 do 1.8 16v

Post autor: BazaMKII » wt mar 25, 2008 00:05

Wie ktoś czy da się wsatwić kompressor G60 do silnika 1.8 16V?
Czy bedzie z tym duzo problemow?
Wiem ze napewno alternator bedzie trzeba przezucic na gore albo stylu silnika.

Bo wiem że można wstawić ale to do 2.0 16V.


Mój MK2 GTI WOLFSBURG EDITION ONE & CORRADO USA zapraszam do oceny:
viewtopic.php?f=91&t=363063
Obrazek

Awatar użytkownika
wojti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: śr lis 16, 2005 23:15
Lokalizacja: pomorze
Kontakt:

Post autor: wojti » wt mar 25, 2008 00:15

oczywiście że się da bardzo fajnie to jeżdzi,ale koszt jest znaczny zrobienia tego



Awatar użytkownika
BazaMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: wt sie 28, 2007 21:26
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: BazaMKII » wt mar 25, 2008 00:43

a co taniej i lepiej zrobić turbo czy kompressor


Mój MK2 GTI WOLFSBURG EDITION ONE & CORRADO USA zapraszam do oceny:
viewtopic.php?f=91&t=363063
Obrazek

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » wt mar 25, 2008 01:04

Stosunek uzyskanych koni mechanicznych do wlozonej kasy na pewno będzie lepszy z zastosowania turbiny. Pamiętaj tylko, że bez dostosowania układu tłokowo - korbowego będzie problem z zaturbieniem ( z kompresorem zreszta tez by byl), chyba ze chcesz mało dmuchac .....


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
BazaMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: wt sie 28, 2007 21:26
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: BazaMKII » wt mar 25, 2008 01:28

a jaka jest mniej wiecej cena okucia silnika korbowodow tlokow i tam tych innych zeczy co trzeba.


Mój MK2 GTI WOLFSBURG EDITION ONE & CORRADO USA zapraszam do oceny:
viewtopic.php?f=91&t=363063
Obrazek

Awatar użytkownika
LCQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 491
Rejestracja: sob sty 27, 2007 08:08
Lokalizacja: z kutego tłoka...

Post autor: LCQ » wt mar 25, 2008 06:14

a jaka jest mniej wiecej cena okucia silnika korbowodow tlokow i tam tych innych zeczy co trzeba
ok 8 tys


Była zmodzona ibiza 2e, był swap na ABF, było modzenie ABFa,doszły Schricki 2x268, wywalone na rzecz 276/276, teraz czas na:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=261294
ale to mało więc ;)

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » wt mar 25, 2008 08:20

no niekoniecznie trzeba kuc silnik do doladowania do 1 bara ale szczegol.. na pytanie co tansze kompresor czy turbo... wybacz rozumiem ze wazne jest by wydac pieniadze madrze ale tansze w tym przypadku jest gorsze wievc samo przez sie rozumie ze wybrac trzeba drozsza opcje.... samo uturbienie auta bez kucia z wymiana wszystkich niezbednych do stosunkowo bezawaryjnej jazdy elementow przekracza 13 kilo pln...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » wt mar 25, 2008 21:12

evolution pisze:amo uturbienie auta bez kucia z wymiana wszystkich niezbednych do stosunkowo bezawaryjnej jazdy elementow przekracza 13 kilo pln...
Ja skrupulatnie sumuje wszystkie wydatki, co do jednej zlotowki, zrobie pelny kosztorys. Ze wstępnych szacunków na nowej trubinie gareta GT2871R i nowych wtryskach 550+ wychodzi mi okolo 7k (bez kucia oczywiscie). Ostatnio chodzi mi po glowie zmiana turbiny na mniejsza (bo i tak nie wykorzystam potencjalu tej wymienionej wyzej na ukladzie korbowo-tlokowym ktory posiadam) ale to jest temat jeszcze do przemyslenia.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » wt mar 25, 2008 21:23

bugalon pisze:
evolution pisze:amo uturbienie auta bez kucia z wymiana wszystkich niezbednych do stosunkowo bezawaryjnej jazdy elementow przekracza 13 kilo pln...
Ja skrupulatnie sumuje wszystkie wydatki, co do jednej zlotowki, zrobie pelny kosztorys. Ze wstępnych szacunków na nowej trubinie gareta GT2871R i nowych wtryskach 550+ wychodzi mi okolo 7k (bez kucia oczywiscie). Ostatnio chodzi mi po glowie zmiana turbiny na mniejsza (bo i tak nie wykorzystam potencjalu tej wymienionej wyzej na ukladzie korbowo-tlokowym ktory posiadam) ale to jest temat jeszcze do przemyslenia.
mysle ze po odpaleniu i kilku jazdach probnych koszta gwaltownie wzrosna, bo wymieknie kilka elementow... ale sam obadasz co i jak...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » śr mar 26, 2008 09:36

evolution pisze:mysle ze po odpaleniu i kilku jazdach probnych koszta gwaltownie wzrosna, bo wymieknie kilka elementow... ale sam obadasz co i jak...
Nie wysra się. Ja doskonale zdaję sobie sprawę gdzie leży granica wytrzymałości podzespołów, których używam. Cel jest 300+, jeśli nie da sie tego zrobic bezpiecznie, to będzie mniej. Wole zawsze stracic 20-30 koni i mieć trwałą (stosunkowo) konstrukcję niż ładować w motor "na pałę"
Ostatnio zmieniony śr mar 26, 2008 09:39 przez bugalon, łącznie zmieniany 2 razy.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » śr mar 26, 2008 10:24

ja nie o motorze mowie :) wysra sie pare innych rzeczy po drodze od zbiornika do kola.. ale sam zobaczysz...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » śr mar 26, 2008 12:09

Aaa, o to kaman :) Koszta liczyłem tylko dla silnika (ale uwzględniałem wymianę pompy paliwa, kompletny wydech i pare innych rzeczy). Remontów napędów nie liczyłem bo doszedlem do wniosku ze trzeba to zrobic bez względu na to czy bede turbic silnik czy nie (maja w końcu przejechane juz ponad 200k km). Z doświadczenia wiem, ze nawet prosty swap powoduje wysypanie sie kilku najmniej oczekiwanych elementów, co wyjdzie to zobaczymy. Kosztorys w kazdym razie prowadze na bieżąco włącznie z paliwem do dupowozu. Sam jestem ciekawy ile wyjdzie ale o tym przekonamy się dopiero w przyszlym roku (albo i za 2 lata bo nawet taki termin zakończenia akcji jest mozliwy)


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
qbejs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 31, 2006 11:47
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

Post autor: qbejs » śr mar 26, 2008 20:14

LCQ pisze:
a jaka jest mniej wiecej cena okucia silnika korbowodow tlokow i tam tych innych zeczy co trzeba
ok 8 tys
Chyba sporo przesadziłeś kolego....Ja zakuwam swojego teraz i oto kosztorys:

tłoki JE Pistons 83mm low c/r ( z 10.5:1 na 9.0:1 ) komplet z pierscieniami, sworzniami - 450$
uszczelka Cometica pod nowe tłoki - 30$
szpilki ARP - 105$
korby h-beam Scat ( ze śruby ARP w komplecie ) - 350$
komplet panewek ACL - 450zł
obróbka motoru - 1000zł
oleje i filtry ( no name na docieranie i na koniec Motul 300V Competition ) - 500zł

Wszystkie graty z USA płaciłem przy kursie 2.3zł i przesyłka 100$

Czyli wychodzi około 3000zł za komplet, zamiast panewek ACL można wrzucić z 1.8T.



Co do zakładania kompresora to wg. mnie sprawa nie rozbija się o kase ( chociaż też ) ale o samą charakterystykę pracy. Sam jestem w trakcie wrzucania Eatona M65 do 9A i mnie do kompresora przekonała charakterystyka pracy :) a dokładnie doładowanie z przebiegiem mocy/momentu prawie jak w n/a. Z drugiej strony, uważam też że nie ma sensu ładować w pyte mocy na ośkę do jazdy na codzień ( ja robię daily drivera ) bo i po co ? Żeby co chwilę siedzieć przy przełożeniu napędu na koła. Jazda ma dawać frajdę a nie być powodem do zmiany lokum z domu swojego na garaż. 9A@1bar z eatona osiąga swobodnie 250 koni a to mnie bardzo satysfakcjonuje i myślę że większość też zadowoli ( no chyba że ktoś ma ochotę na 1/4 mili ale wtedy to pójść po bandzie i dać kompresor ze sprzęgłem do tego Garrett GT35R + nitro i 4x4 albo skrzynia kłowa i szpera ). Co do kosztów do 2000-2500zł bez kucia się da rade zmieścić. Poza tym, jeżeli się chce to teraz podtlenek direct port jest w tak dobrej cenie w USA, że jak ktoś ma ochotę na chwilę mieć +50/75/100 koni więcej to może sobie zapodać taką przyjemność. Jeżeli jednak robimy porządnego daily drivera to ja widzę to z zakuciem motoru wraz z kapitalką motoru, zrobić porządny wydech, mocowania kompresora, osłony terminczne na alterantor ( który bedzie teraz z tyłu ), przemyśleć przebieg paska itp itd....Ale wg. mnie warto, no i zawsze jak się ma zakuty motor i zrobiony dobry wydech to wrzucenie turbo sprawdza się do sprzedania łap i kompresora i zakupu turbiny, kolektora i downpipe :)
Ostatnio zmieniony czw mar 27, 2008 10:10 przez qbejs, łącznie zmieniany 2 razy.


VW Corrado 2.0 16V@GT2871r || www.shineclinic.pl -> Detaling, Valeting, Smart Repair, Zmiana koloru PlastDip !
Obrazek

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » czw mar 27, 2008 10:17

qbejs pisze:Chyba sporo przesadziłeś kolego....Ja zakuwam swojego teraz i oto kosztorys:

tłoki JE Pistons 83mm low c/r ( z 10.5:1 na 9.0:1 ) komplet z pierscieniami, sworzniami - 450$
uszczelka Cometica pod nowe tłoki - 30$
szpilki ARP - 105$
korby h-beam Scat ( ze śruby ARP w komplecie ) - 350$
chyba zapomniales o czyms... nie kazdy moze kupic sobie na ebay'u za dolary i sprzedac to klientowi.. frma musi kupic cos z fajtura VAT i oclic w polsce ceny na to sa duzo wyzsze..
bugalon pisze:Remontów napędów nie liczyłem bo doszedlem do wniosku ze trzeba to zrobic bez względu na to czy bede turbic silnik czy nie
no widzisz swiadomie pomijasz koszty podstawowych napraw czy wymian przy uturbianiu.. robiac profi od tago sie zaczyna i wszystko wchodzi w robote turbo. dlatego koszta wychodza tak naprawde kolo 13 kilo pln
przy seryjnej mocy remontow napedow nie trzeba robic dlugo


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości