silnik 2.0 16v(9a)

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

silnik 2.0 16v(9a)

Post autor: mendrek » czw maja 08, 2008 19:46

Witam Chcialbym wstawic do jetuni silnik 2.0 16 v lecz nie chce miec wtrysku tylko wstawic 2 gazniki webera. Czy wystarczy mi osprzet od starego benzyniaka. Czy ten silnik ma tradycyjny zaplon z cewka bo nie kojaze zabardzo. Czy silnik nie bedzie potrzebowal zadnego komputera zeby dzialal. Jakby ktos mógl mi powiedziec czy taki silnik bedzie dzialal i co potrzebne do swapu z gaznikami webera. Prosze o odpowiedz



Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Re: silnik 2.0 16v(9a)

Post autor: olozwirski » czw maja 08, 2008 20:09

Pomysl fajny i do zrealizowania. Silnik 9A ma cewke zaplonowa i aparat w glowicy.
Nie znam sie na gaznikach ale wydaje mi sie ze zeby to chodzilo bez komputera to trzeba by bylo znalezc jakis aparat zaplonowy od starszego benzyniaka (taki co sie montuje w blok) z podcisnieniowym wyprzedzaczem zaplonu. Osprzet silnika moze zostac ten z 9A lub tez z jakiegos starszego.
mendrek pisze:Witam Chcialbym wstawic do jetuni silnik 2.0 16 v lecz nie chce miec wtrysku tylko wstawic 2 gazniki webera. Czy wystarczy mi osprzet od starego benzyniaka. Czy ten silnik ma tradycyjny zaplon z cewka bo nie kojaze zabardzo. Czy silnik nie bedzie potrzebowal zadnego komputera zeby dzialal. Jakby ktos mógl mi powiedziec czy taki silnik bedzie dzialal i co potrzebne do swapu z gaznikami webera. Prosze o odpowiedz



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » czw maja 08, 2008 21:54

Nie znam sie na gaznikach ale wydaje mi sie ze zeby to chodzilo bez komputera to trzeba by bylo znalezc jakis aparat zaplonowy od starszego benzyniaka (taki co sie montuje w blok) z podcisnieniowym wyprzedzaczem zaplonu. Osprzet silnika moze zostac ten z 9A lub tez z jakiegos starszego.
No nie za bardzo, prędzej zapłon z KR/PL albo zostawić komp z 9A do samego zapłonu :bigok:



Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: silnik 2.0 16v(9a)

Post autor: melon » pt maja 09, 2008 08:02

mendrek pisze:Witam Chcialbym wstawic do jetuni silnik 2.0 16 v lecz nie chce miec wtrysku tylko wstawic 2 gazniki webera. Czy wystarczy mi osprzet od starego benzyniaka. Czy ten silnik ma tradycyjny zaplon z cewka bo nie kojaze zabardzo. Czy silnik nie bedzie potrzebowal zadnego komputera zeby dzialal. Jakby ktos mógl mi powiedziec czy taki silnik bedzie dzialal i co potrzebne do swapu z gaznikami webera. Prosze o odpowiedz

Kolego wpisz w google "mowad" ,a dowiesz sie dosc sporo na ten temat :bigok:



Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » pt maja 09, 2008 10:00

ale kąbinujecie z tym zapłonem :P
Obrazek
takie foto mam... tutaj jest własnie podciśnieniowo. Zeby wsadzić te gaźniki musisz mieć przystawke pod nie ale dla chcącgo nic trudnego. Mam nadzieje ze niechcesz jeździć autkiem na codzien bo wir w baku wessie Cie jeszcze do środka :bigok:


18K4F inside... RWD car :)

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pt maja 09, 2008 15:40

Zaplon podcisnieniowy jest dla mnie malo dokladny. Walnąłbym te gazniki (one potrzebują prawdopodobnie elektrycznej pompy paliwowej) i zostawił seryjne sterowanie zaplonem z 9A lub zapodał moduł sterujący zapłonem z KR/PL


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » pt maja 09, 2008 21:31

Panowie podepnę się pod temat zapłonu.. muszę się upewnić z jedną rzeczą... a mianowicie czy palec w silnikach 16v obraca się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara?

sorki za oft :)


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pt maja 09, 2008 21:49

tak



Awatar użytkownika
Bomb_A
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 22:40
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: Bomb_A » pn maja 12, 2008 15:34

to i ja się podepnę. Zakładając ze zostawiam komputer do sterowania zapłonu z KR/PL lub 9A to jakie czujniki muszę podłączyc ? Które rozwiązanie jest prostsze ?


Moje zdjęcia

http://www.galeria-michalb.prv.pl/

Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » pn maja 12, 2008 15:55

Bomb_A pisze:Zakładając ze zostawiam komputer do sterowania zapłonu z KR/PL lub 9A to jakie czujniki muszę podłączyc ? Które rozwiązanie jest prostsze ?
jak masz kompa juz założonego to zostawienie go jest najprostsze. Czujniki to chyba napewno czujnik stuku(jak jest), czujnik temperatury i wężyk podciśnienia do kompa jak jest.


18K4F inside... RWD car :)

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pn maja 12, 2008 16:07

CSR_GTI pisze:i wężyk podciśnienia do kompa jak jest.
Nie ma :chytry:



Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » pn maja 12, 2008 16:18

toffic pisze:Nie ma
w PL jest?


18K4F inside... RWD car :)

Awatar użytkownika
Bomb_A
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 22:40
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: Bomb_A » pn maja 12, 2008 16:52

ale nie mam zadnego kompa... (poza dwoma z RP) mam czujnik stuku w bloku inne też są wiec muszę sie rozglądac za kompem...


Moje zdjęcia

http://www.galeria-michalb.prv.pl/

Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

Post autor: mendrek » pn maja 12, 2008 21:43

Witam rozmawialem z mechanikiem i mówil tak jak wy jezeli chcialbym zeby to elegancko chodzilo to najlepiej miec odrazu z tym kompem od sterowania zaplonem. Rozmawialem równmiez na temat swapu silnika i uznalismy ze bede szykal calego auta z tym silnikiem do cny okolo 4 tysiecy. Przeloze wtedy chamulce i inne podzespoly. Wymiane silnika zlece pewnie BORYSOWi z bialegostoku o ile sie zgodzi. Pare podzespolów z pasata tez sie przyda. Auto bedzie robione w tym stylu. Do autaa bede dokupywal zawieszenie regulowane przód i tyl i szeroka Obrazek Obrazek Obrazek Obrazekstal tylko nie wiem 15 czy 16 cali. i jakie et zeby na tyl weszla poszezona o 3 cale(felga wyjdzie okolo 9 cali moze 9.5), a na przód 2 bedzie szeroko i nisko i w chromie. W przyszlosci moze nowy lakierek. NA auto poloze.
Mozecie mi powiedziec jak sie maja lapy w silniku dizla do silnika 2.0. Czy podejdzie ten silnik bez problemu na mocowania. Mam na oku jette z 1.6 td z roku 91 w bdb sanie w pelni tego znaczenbia karoserja ideal za 4 tysiaczki. Kolorek czerwony nie wyblakniety pieknie sie blyszczy. Brac ja czy nie. Boje sie ze nie uda mi sie przelozyc w tedy silnika samemu bo slyszalem ze moze cos sie nie zgadzac od dizla na benzyne.



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości