Świece/Przewody WN

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Świece/Przewody WN

Post autor: Rudy Hiszpan' » pn kwie 08, 2013 08:39

Nie znalazłem konkretnego tematu w którym można by było zadawać pytania odnośnie świec i przewodów WN do naszych 16stek, a ja takie pytanie mam i nie chciałem robić OT.

Panowie, co się dzieje, że wymieniłem 3-elektrodowe świece NGK, które były mega okopcone (miałem gaz wtedy) zmieniłem na te niby dedykowane do ABF NGK 1-elektrodowe i już po tysiącu km były w takim samym stanie. Ciągle je kopci, jak dobrać świece do mojego auta? Jak sprawdzacie czy nie macie spalania stukowego - wyskakuje Wam checkengine? Dzięki.

Obrazek


Pozdrawiam, Sebek :okej:



imperfectCell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: śr gru 05, 2007 00:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Świece/Przewody WN

Post autor: imperfectCell » pn kwie 08, 2013 15:40

Mysle ze Twoj problem nie polega na nieodpowiednim doborze swiec tylko na pewnych niedociagnieciach w kondycji samego silnika. Jezeli ten nalot jest suchy bardziej weglowy to w praktyce oznacza to zbyt bogata mieszanke, np. problemy z wtryskami albo podzespolami odpowiedzialnymi za ilosc paliwa jaka dostaje sie do komory. Podobnie moze dziac sie kiedy jakis element z ukladu zaplonowego nie do konca dziala tak jak powinnien np kable, rozdzielacz mimo ze swiece moga byc dobre. Jezeli nalot jest bardziej oleisty to najpewniej prowadnice zaworowe i same uszczelniacze do wymiany (raczej czesto spotykana usterka w 16v) z tym ze wtedy zaobserwujesz zwiekszony apetyt na olej.



Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Świece/Przewody WN

Post autor: Rudy Hiszpan' » wt kwie 09, 2013 08:36

u mnie oleju nie bierze wcale, a cewka, kable, kopulka i swiece dawalem nowe. Pali mi troszke duzo, da rade w Warszawie sprawdzic tanio wtryski? Slyszalem o cenach 200-300zl. To normalne? Troche mnie to martwi mimo, ze ten problem mam od kupna auta czyli 2.5 roku. Na hamowni mi wyszlo 151.5KM wiec zdrowo. Lepiej w ciemno brac inne wtryski? Albo od razu np z G60?
Dzieki za konkretna odpowiedz!



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Świece/Przewody WN

Post autor: toffic » wt kwie 09, 2013 14:03

Zamiast szukać problemu w świecach, wtryskach czy przewodach WN, lepiej zainwestuj w DOBRĄ diagnostykę bo duże spalanie + wygląd świec jak wyżej nie świadczą o niczym pozytywnym



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości