problem z gaźnikami z yamaha r1

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

ddaan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn cze 27, 2011 19:18

problem z gaźnikami z yamaha r1

Post autor: ddaan » wt maja 21, 2013 18:30

Cześć
zainstalowałem gazniki z yamahy r1 do silnika 16v 1.8 kr
wszystko popodpinane elektryka ogarnieta pompa wymieniona na specjalna facet do gaźników i pojawił sie problem
auto nie odpala zaczynam krecic rozrusznikiem i nie chce odpalic efek taki ze takjakby juz lapal ale nie moze sie prełamac moze cos tam zawarczy ale sporadycznie i juz sie nie odzywa
ktos wie czego moze to byc przyczyna
mam aparat zaplonowy z kr
cały komplet gazniki i kolektor kupiłem od uzytkownika który miał to zainstalowane w takim samym silniku i wszystko mu chodziło bez problemów



yahoo_p
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 11:17
Lokalizacja: Łódź / Inowłódz
Kontakt:

problem z gaźnikami z yamaha r1

Post autor: yahoo_p » śr maja 22, 2013 22:36

Iskra jest na świecy? Nie zalewa go przypadkiem? Zobacz jak świece wyglądają.



Awatar użytkownika
djleo2201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 19:31
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

problem z gaźnikami z yamaha r1

Post autor: djleo2201 » sob maja 25, 2013 18:02

Wszystkie przeróbki na gaźniki jakie widziałem miały zainstalowane aparaty zapłonowe z podciśnieniowym przyspieszeniem zapłonu, na forach piszą, że bez tego nie będzie zbytnio chodziło, więc pierwsze weź taki aparat, jeśli nie będzie chodził to tylko regulacja gaźników w takim wypadku. Aparaty takie występowały w starych Polówkach na przykład tych bodaj 1.3 na gaźniku.



ddaan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn cze 27, 2011 19:18

problem z gaźnikami z yamaha r1

Post autor: ddaan » wt maja 28, 2013 21:29

silnik był zalany i trzeba było ustawic na nowo zapłon
teraz wszystko działa na orginalnym aparacie z silnika kr



szypki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: śr lut 11, 2009 22:43
Lokalizacja: wygnajewo

problem z gaźnikami z yamaha r1

Post autor: szypki » ndz cze 02, 2013 14:43

A jakie argumenty przedstawiają na temat że przy gaźnikach nie będzie hulać poprawnie ORI zapłon z 16v?



Awatar użytkownika
djleo2201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 19:31
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

problem z gaźnikami z yamaha r1

Post autor: djleo2201 » ndz cze 02, 2013 15:17

http://www.vw-board.de/showthread.php?t=112783" onclick="window.open(this.href);return false;

Od razu uprzedzam, że nie robiłem tego więc nie wiem, posługuję się wiedzą przeczytaną dokładnie w tym forum które jest powyżej, więc, z tego co pisze tam użytkownik JMSC wynika, że przy instalacji gaźników aparat ori z 16v nie przyspiesza odpowiednio zapłonu z powodu różnych podciśnień dla obydwu układów zasilania.

"Der 16V Verteiler hat keine Fliehkraftverstellung, wird über das Zündsteuergerät geregelt. Wichtig dafür ist der Unterdruck von der Saugbrücke.
Habe zuerst versucht den Unterdruckschlauch vom Steuergerät an die Weberbrücke zu legen, leider funktioniert die Zündverstellung nicht korrekt also musste eine andere Lösung her."

Dodam po raz kolejny, że nie posługuję się wiedzą własną, lecz zdobytą...



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

problem z gaźnikami z yamaha r1

Post autor: toffic » ndz cze 02, 2013 15:38

szypki pisze:A jakie argumenty przedstawiają na temat że przy gaźnikach nie będzie hulać poprawnie ORI zapłon z 16v?
Zupełnie inne napełnienie silnika przy tej samej wartości podciśnień w dolocie??



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości