Golf 3 ABF Problem z odpaleniem

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Turas21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt cze 03, 2011 18:30

Golf 3 ABF Problem z odpaleniem

Post autor: Turas21 » czw cze 06, 2013 18:39

Witam mam problem z moim Abf-em w golfie 3. W styczniu tego roku robiłem swapa wszystko było ok do tej pory. A problem jest taki, rano odpaliłem go, wyjechałem z garażu i zgasł od tej pory nie chce zapalić. Sprawdzałem iskrę lecz jej niema. Krokowy , pompa paliwa i wtryski po włączeniu zapłonu stukają. Zauważyłem ze w oleju znajduje się benzyna wiec go wymieniłem a po wymianie jest to samo. Dodam ze podmieniałem kompa, cewkę, krokowego, kostkę stacyjki oraz całą instalacje komory silnika, również zmieniałem skrzynkę bezpieczników. Co może być przyczyna takich objawów?


Mój golf http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 0#p6528360" onclick="window.open(this.href);return false;

imperfectCell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: śr gru 05, 2007 00:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Golf 3 ABF Problem z odpaleniem

Post autor: imperfectCell » czw cze 06, 2013 20:08

czujnik polozenia walu



Turas21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt cze 03, 2011 18:30

Golf 3 ABF Problem z odpaleniem

Post autor: Turas21 » czw cze 06, 2013 20:49

zapomniałem dodać ze tez wymieniałem


Mój golf http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 0#p6528360" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Re: Golf 3 ABF Problem z odpaleniem

Post autor: vurion » czw cze 06, 2013 21:08

nie ma ikry na swiecy bo moze byla mokra w benzynie albo silnik nie ma odpowiedniej masy?
na przewodach nie ma przebicia? konkretnie chodzi o ten ktory wychodzi z cewki :) kostke tez mozesz sprawdzic ktora jest podlaczona do cewki - moze jest mokra, zasniedziale styki albo moze nie laczy - kabelek jeden z trzech gdzies pekl przed kostka..
Musi być coś z tą cewką i tu ja bym szukał problemu. Jak za cewką będzie wys napięcie to przyczyny należy szukać dalej.
Ostatnio zmieniony czw cze 06, 2013 21:20 przez vurion, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

Turas21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt cze 03, 2011 18:30

Golf 3 ABF Problem z odpaleniem

Post autor: Turas21 » czw cze 06, 2013 21:19

Masę dałem dodatkowo
wszystkie kable w komorze silnika sa ok bo nawet zmieniałem instalacje całej komory silnika aż do skrzynki bezpieczników i nadal jest to samo :(


Mój golf http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 0#p6528360" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Golf 3 ABF Problem z odpaleniem

Post autor: vurion » czw cze 06, 2013 21:21

A kopulke zmieniles wraz z palcem ? U mnie byly przebicia na kopulce + palec juz prakatycznie caly wytarty. Czytalem na forum, ze nawet moze caly sie rozwalic jak zacznie nawalac o blaszki w kopulce :helm:


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

Turas21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt cze 03, 2011 18:30

Golf 3 ABF Problem z odpaleniem

Post autor: Turas21 » pt cze 07, 2013 00:42

zmieniałem cały aparat zapłonowy wraz z kopułką oraz palcem i nadal bez skutku


Mój golf http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 0#p6528360" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Golf 3 ABF Problem z odpaleniem

Post autor: vurion » pt cze 07, 2013 16:41

a prad dochodzi do cewki? - moze wtyczka jest nei chalo? Sprawdź ten kabel który doprowadza prąd do cewki. Nie wiem jak ona jest zasilana bo są 3 kabelki :panna:
Obrazek
Mam taki pomysł abyś spróbował zasilić tą cewkę bezpośrednio i wtedy próbować odpalić. Możesz sprawdzić czy to jest wykonalne bo nie znam się na mechanice tylko nieco teorii ale chcę Ci pomóc jakoś.. Jestem nie mal pewien, że problem twój leży albo we wtyczce od cewki albo kablu którym zasilana jest :banghead: cewka.
majic pisze:Wczoraj i u mnie NAGLE zniknęła iskra ( po przejechaniu 50 metrów ). Sprawdziłem halla, podmieniłem cewkę ( +12 jest ), kable WN, przekaźnik nr 30, świece nowe, palec i kopułka nowa i nic. Dziś z kolegą Luckim odkryliśmy, że nie ma przejścia z kompa ( pin 8 ) do wtyczki cewki ( pin 2 ) - przewód koloru czerwono zielonego. Po podłączeniu bezpośrednio silnik ożył. Jutro wypruwam wiązkę i sprawdzam ten przewód
majic pisze:Heh... słabo to zabrzmi, ale u mnie przyczyną był mechanizm wycieraczek. To on mi przeciął TYLKO jeden kabel z wiązki i trafił akurat na ten od cewki...
jeryk10 pisze:Jak dla mnie, to pewnie jest przetarty przewód czujnika położenia wału. Najczęściej instalacja w mk3 przeciera się pod akumulatorem, warto odkręcić akumulator i osłonę pod nim i dokładnie przejrzeć przewody w oplocie.Piny w sterowniku od czujnika wału to 68,67 sprawdź czy maja przejście.


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

Turas21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt cze 03, 2011 18:30

Golf 3 ABF Problem z odpaleniem

Post autor: Turas21 » pt cze 07, 2013 19:01

sprawdziłem prąd dochodzi
czytałem ten temat i nawet sprawdzałem wszędzie przejście jest
zastanawiam się czy mam sprawne ecu lecz jak podłącze drugiego kompa to wszystko dzieje się tak samo jak na tym pierwszym


Mój golf http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 0#p6528360" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Golf 3 ABF Problem z odpaleniem

Post autor: vurion » pt cze 07, 2013 19:19

viewtopic.php?f=73&t=483380&start=42" onclick="window.open(this.href);return false;

Przeczytaj ten temat jeszcze. Nic innego nie wymyślę, musi pomóc Ci ktoś z większą głową :banghead: :P
Skad jesteś? Lubelskie? Nic Ci nawet nie tryknie jak kręcisz - w sensie nie załapie ani trochę? Brałeś suchą świece w kabel, oparłeś o silnik, ktoś zakręcił i na bank nie ma iskry?

A moze immobilajzer blokuje? Ostatnia moja myśl chociaż i tak Ci to raczej nie pomoże. Wypchnij w słoneczny dzień i pozostaw na patelni cały dzień. Otwórz maske i wywal dywaniki, niech sobie odparuje bo ostatnio sporo padało.. Ja przez te ulewy miałem np problem z manetką od wycieraczek... Same mi się załączyły na automat i nie chciały wyłączyć. Musiałem odpiąć kabel od silniczka. Po kilku słonecznych dniach problem ustał samoczynnie i nie powrócił.


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

Turas21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt cze 03, 2011 18:30

Golf 3 ABF Problem z odpaleniem

Post autor: Turas21 » pt cze 07, 2013 20:57

Jestem z Wielkopolski
jak włączę na zapłon to mi tylko jedna iskra strzeli, a później nie, mogę kręcić i kręcić i nic dopiero gdy wracam z powrotem na zapłon znów strzeli
tak suchą świecą sprawdzałem i tylko jest na początku i na końcu jest jedna iskra.

Jak robiłem swapa to kupiłem kompa z immo a moja golfina nie miała immo. Zawiozłem kompa do elektryka i powiedział ze niema czegoś tam potrzebnego do zdjęcia go z kompa ale da mi takie małe (kupa) emulator, dzięki któremu będę mógł się pozbyć immo wiec założyłem to i samochód chodził.
Na początku również myślałem ze to mi padło ale nie, przywiozłem następny emulator i to samo, nie chce zapalić :banghead:

P.S.Dzwoniłem dziś do elektryka i powiedział ze to jest przyczyna słabej masy.
przeciągałem dodatkowe kable i nadal lipa :rozpacz:


Mój golf http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 0#p6528360" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
DOHC VR6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw lut 03, 2005 12:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Golf 3 ABF Problem z odpaleniem

Post autor: DOHC VR6 » czw cze 13, 2013 21:56

Witam. Miałem takie same objawy w Toledo ABF i na 100% czujnik położenia wału do wymiany. Pozdrawiam.


Był mk2: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=164777

Turas21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt cze 03, 2011 18:30

Golf 3 ABF Problem z odpaleniem

Post autor: Turas21 » pt lip 05, 2013 09:28

Wymieniłem również czujnik i nadal nic


Mój golf http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 0#p6528360" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Misza1122
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt lut 02, 2010 12:49
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Golf 3 ABF Problem z odpaleniem

Post autor: Misza1122 » pt lip 05, 2013 20:43

A ja bym się zastanowił nad kompem. Ogarnij kogoś w swoim mieście z ABF na podmiankę. Lub wyślij swój do kogoś kto ma ABF i Ci niech sprawdź na swoim aucie.
U mnie bynajmniej był spalony komp. I to była przyczyna.



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości