Problem z ABF turbo!!

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

kurzu1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 09, 2013 21:21

Problem z ABF turbo!!

Post autor: kurzu1986 » czw lip 11, 2013 19:54

Witam mam problem z moim ABF!!
Dołożyłem turbo k26 sportowy intercooler jednak cały czas mam problem z grzaniem sie. Poprzednio mysłałem ze to przez złe podpięcie chłodzenia turbiny ( dopływ wody ze zbiorniczka wyrównaczego powrót bezpośrednio przed wejście do chłodnicy, olej z podstawy olejowej) cały czas sie gotował chłodnica tez nie chciała sie włączać ( raz sie włączała a raz nie, więc wymieniłem czujnik z chłodnicy, pompa wody nowa, termostat wywalony ) odłączyłem chłodzenie wodne z turbiny. Auto na wolnych obrotach normalnie sie zagrzewało i wentylator tez sie włączał, jednak po jeździe próbnej nie przekraczając 4 tyś auto dalej sie gotowało!! turbo zakręcone na minimalną moc. Co radzicie?? Albo czy ktoś dałby radę to zobaczyć???



Awatar użytkownika
dzasper11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 394
Rejestracja: sob lis 21, 2009 22:03
Lokalizacja: Lębork

Problem z ABF turbo!!

Post autor: dzasper11 » czw lip 11, 2013 20:50

a czy w ogóle ktoś to zgrał do kupy???


Moje mkII viewtopic.php?f=87&t=409643" onclick="window.open(this.href);return false;

kurzu1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 09, 2013 21:21

Problem z ABF turbo!!

Post autor: kurzu1986 » pt lip 12, 2013 22:47

Jeżeli chodzi o nowa mapę to jeszcze nie było a tak to wydaje mi się że wszystko jest zrobione ok o co dokładnie ci chodzi



Awatar użytkownika
toudi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1490
Rejestracja: śr lut 02, 2005 09:28
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Kontakt:

Problem z ABF turbo!!

Post autor: toudi » sob lip 13, 2013 14:21

a temperatura spalin ?? spalania stukowego niemasz?? wentylator ma dw biegi. mnie sie zalaczy chyba od 90 pierwszy. jaka masz chlodnice.na dwa wiatraki??
komputer masz ori ?? wtryski?? turbina seryjnego wyposazenia nie pogoni..


[img]http://picasaweb.google.com/malecsc/Plaza#5541992316378824242[/img]

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Problem z ABF turbo!!

Post autor: bugalon » śr lip 17, 2013 09:49

Czy ty odprężyłeś w ogole silnik czy tylko założyłeś turbinę i zaczales jeździć ? (bez strojenia oczywiscie - bo do tego sie juz przyznales).

Jak nie odprężyłeś to powiem Ci co się stało. Dmuchnąłeś w silnik i to bez strojenia. W komorze zrobiło się piekielnie gorąco (bo bez strojenia i mieszanka uboga) i do tego było bardzo wysokie cisnienie. Wywaliło Ci uszczelke pod głowicą. Cieszyłbym się na Twoim miejscu jeśli tylko to się stało :)


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Problem z ABF turbo!!

Post autor: vurion » ndz sie 04, 2013 14:15

Odrazu pomyślałem o tym co bugalon napisał, że za ubogo podlany.

Ale napisałeś też:
kurzu1986 pisze: termostat wywalony
Nie miałem do czynienia z turbo oraz moja wiedza jest uboga znam podstawy. Ale uważam, że tu tkwi twój problem. Kiedyś mi się woda gotowała w moim traktorze na wsi :P Nawet jak podorywkę robiłem. Jak orkę musiałem stawać co jakiś czas aby ostudzić go. To brzmi dość absurdalnie bo na rozumek woda lepiej krąży w układzie :P Ale jednak on powinien tam być! Po założeniu od razu problem ustał i mogę robić nim co chce i ile chce przy pełnym obciążeniu nawet w upał.

Przyczyną tego stanu rzeczy był właśnie brak temostatu! Proponuję Ci z powrotem włożyć i to nowy! Dodatkową przyczyną może być też zamulona chłodnica która nie odprowadza ciepła jak należy jak i jakieś bajery jeśli je masz przedłużona przednia maska bądź zasłonięte w jakiś sposób kanały powietrzne doprowadzające powietrze do silnika.

Osobiście uważam, że jeśli masz T powinieneś chociaż odprężyć + większe wtryski paliwa dać. Dodatkowa chłodnica oleju?


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości