9a i adl

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

R3miX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 13:16

9a i adl

Post autor: R3miX » pt wrz 26, 2014 08:48

Witam, posiadam silnik 9a na osprzecie z adla oraz cały słupek adl, czy jest sens zakładać na dol 9a czapkę z adl? Wiem że lepiej kra ale ciężko dostać, tak więc czy da radę wrzucić ta głowice i ewentualnie poszerzyć kanały? Zakładając sam dolot z kra? Oczywiście przy zmianie samych glowic przerzucić walki na 2x wydech? Jakiej mocy mogę się spodziewać?
Pytanie drugie co zapisane jest w pamięci która się wyjmuje z kompow, bo na sterowniku z adl i pamięci z adl samochód nie odpala, za to po zmianie pamięci z kompa z 2e samochód pali na strzała... Pozdrawiam



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

9a i adl

Post autor: bugalon » pn wrz 29, 2014 07:36

1. Da radę.
2. Ile mocy to nie wiadomo, bo to zalezne od stanu sprzętu i poprawności jego montażu
3. Pytanie odnosnie kostek filozoficzne jest. Ogolnie na tej kostce są wszystkie dane których potrzebuje procesor sterownika do ustalania składu mieszanki i punktu zaplonu. Jak wam nie pali na ori z ADLa to znaczy ze cos pochrzaniliscie albo macie sterownik z immo i immo wam blokuje uruchomienie auta.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

R3miX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 13:16

9a i adl

Post autor: R3miX » pn wrz 29, 2014 20:58

No właśnie pali na obydwoch sterownikach, ale tylko jak jest wlozona kość z 2e a nie mogę odszukać na necie żadnego wsadu żeby wrzucić oryginalny od 16v bo możliwe że sama pamięć uszkodzona, widać było że już ktoś ją wyjmowal zanim nabyłem silnik i osprzęt



R3miX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 13:16

9a i adl

Post autor: R3miX » śr paź 08, 2014 10:56

Zmierzylem kanał ssacy w głowicy z adla i ma w najszerszym punkcie 50mm ile ma głowica z kra? Bo niewiem ile to rozwiercac podczas portingu



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości