ABF nie odpala po swapie (wtryski?)

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Dzikibambosh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 01:41

ABF nie odpala po swapie (wtryski?)

Post autor: Dzikibambosh » wt cze 09, 2015 22:42

Witam,
Kolega oddał golfa na swapa do "mechaników"... przełożyli mechanicznie cały silni z Toledo do Golfa 2, ale nie ogarnęli elektryki.
Z racji iż przerabiałem swoje 16v na Digi z G60 postanowiłem mu pomóc. Golf po 89r wiec kostki pasują ładnie z toledo do golfa.
Silnik kręci, jest iskra, paliwo na listwie jest. Są podpięte na razie 2 pompy (bak i pod spodem) na krótko pod + po zapłonie.
Wtryskiwacze nie podają paliwa, po wykręceniu świec jest sucho i nie śmierdzi benzyną.
Brakowało przekaźnika 30, ale po jego wpięciu dalej nie odpala.
Wydaję mi się że brakuje jeszcze jednego przekaźnika na oddzielnej kostce wychodzącej z wiązki silnika (Pierwsze 2 zdjęcia)
Obrazek
Obrazek
Ponadto żółta kostka (+) wpięta w złącze Z1 i duża czerwona wpięta w 30 lub 30B (nie pamiętam)
Zostały luźne takie kostki ale chyba są zbędne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zaznaczam że silnik w toledo jeździł i chodził normalnie także obstawiam że czujnik wału itp. się same nie zepsuły przez okres miesiąca czasu.
Co może być powodem nie otwierania się wtryskiwaczy ?



majosek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt sty 06, 2015 16:20

ABF nie odpala po swapie (wtryski?)

Post autor: majosek » śr cze 10, 2015 21:33

problem rozwiązany, powodem okazała się ta okrągła kostka silnika, która nie przekazywała sygnału do komputera.



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości