2.0 16V ABF + skrzynia z 1.6

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
bomb3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 30, 2014 23:50

2.0 16V ABF + skrzynia z 1.6

Post autor: bomb3r » ndz cze 28, 2015 10:36

Posiadam 2.0 16v ABF'a jak w temacie. Niedawno temu wymieniałem skrzynie na propozycję kolegi.. na skrzynie z golfa II 1.6 a dokładniej na skrzynie 4S.
Pierwotnie otrzymałem informację iż miała być to krótka skrzynia z czego teraz okazuje się, że raczej nietrafiona skrzynia jako "do upalania auta" :los2:
Przewertowując forum zrozumiałem, że skrzynia 4S to ekonomia niż pałowanie :? co nie zmienia faktu, że i tak zbiera się moje mk3 szybciej niż na serii skrzyni :-)

Problem jest następujący, a mianowicie jak można było się domyśleć, sprzęgło nowe jakie domówiłem pod 1.6 skrzynie (tarcza, docisk itd - komplet) niedomaga z mocą ABF'a.. i moje pytanie jest jak temu zaradzić, potrzebuje możliwie jak największej propozycji tarczy pod mały wałek. Aktualnie mam 200mm, oryginał z ABF'a/KR'y to 230mm.. mam wyciągnięte i porównałem i różnica którą pierwotnie uznałem za znikomą uznaje teraz za kolosalną i wcale nie dziwię się dlaczego sprzęgło mi się ślizga :bigok: Mam u siebie również dla porównania dojechaną tarcze z 1.8 GT'ka 210mm.. co prawda jest ciut lepiej, ale przydałby się jakiś złoty środek.. np 220mm lub najlepiej 230mm na mały wałek, a nie jak w ori skrzyni ABF'a na duży.. ze względu na skrzynie 1.6 :P

Wie ktoś może z czego zastosować tarczę ? czy np z 1.8 GT'ka ogarnie? (kolega miał z PF'ki 107km + kompresor czyli coś koło 140koni i ogarniało sprzęgło ori 1.8) oraz czy zmiana docisku zamiast z 1.6 na 1.8 robi jakąś różnice przy uśliźnięciu się sprzęgła? :wink:


Jeździj szybko.. ale nigdy szybciej niż Twój anioł stróż !

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

2.0 16V ABF + skrzynia z 1.6

Post autor: RasPL » ndz cze 28, 2015 12:03

nie ma tarcz seryjnych na mały wałek o średnicy ponad 210mm. Może da się z 2 tarcz dużej i małej zrobić jedną ale docisku pod tą skrzynię na dużą tarczę też nie zdobędziesz. Najlepiej to zmienić skrzynię na 02A, odpowiednie do niej koło i sprzegło i wtedy wchodzi 228mm normalnie.


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Re: 2.0 16V ABF + skrzynia z 1.6

Post autor: vurion » pt sie 14, 2015 23:09

Szukaj skrzyni od Passata B3. 2gi bieg do 90-95~ trzeci do 140KM/h ~ wiec jakas poprawa wzgledem serii CDA jest. Brak szpery wzgledem skrzyni CBA z Corrado G60 jednak te ciezko trafic aby nie miala zajechanych synchronizatorow biegow jak i chyba najkrotsza skrzynia jaka moglbys trafic do ABF na gruby walek czyli 2Y z Golfa 2 GTI.


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości