2.0 16V ABF i przerywanie przy przyśpieszaniu

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
bomb3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 30, 2014 23:50

2.0 16V ABF i przerywanie przy przyśpieszaniu

Post autor: bomb3r » pn cze 29, 2015 11:37

Mam aktualnie problem z moim ABF'em.. A mianowicie, od wczoraj zaczął przerywać przy przyśpieszaniu lub ruszaniu z niskich obrotów... a dokładniej to gdy jedzie się przykładowo na 2 biegu 1,5tyś obrotów i chce ładnie płynnie przyśpieszyć (nie dając mu pedału gazu nawet do końca) przyśpieszając szarpie.. ten efekt różnie od humorków auto mija przy 2,5tyś albo przy 4 tyś... potem zaś gdzieś sie po drodze pare razy uaktywnia zanim osiągnie się 6,5 tyś.. również to samo dzieje się gdy jedzie się na lekkiej 3-jce.. 2,2tyś i wrzuce 4 bieg.. spadają obroty do 1,5 tyś i auto już zaczyna lekko podszarpywać nawet gdy trzymam pedał gazu w miejscu.. i zaś ten sam efekt w górę obrotów jak z 2-giego biegu...

Osobiście strzelałem na kopułke zapłonu i palec, kable itp rzeczy..
Wymieniłem palec, jak mniemam chwilowo pomogło to na pare godzin ale zaś wróciło.. z tego co odnotowałem to kopułka nadaje się już na wymiane i tak i tak i zamówiłem nową i zobacze co z tego bedzie...

Ale najważniejsza sprawa, gdy silnik jest zimny czegoś takiego nie ma :los2: :banghead: :goof:
Na zimnym silniku zanim osiągnie przykładowe 80-90stopni nie ma żadnych tego typu efektów przy przyśpieszaniu, że cokolwiek szarpie przy redukcji czy przyśpieszaniu ostrym.... :confused: :glupek:
Osiągając tą swoją temperature 90stopni zaczyna się zaś magia..

Kable są podociskane, sprawdzone - sprawne.
Palec - wymieniony - chwilowo pomogło albo to był przypadek.
Kopułka zapłonu - pójdzie do wymiany na dniach.
Paliwo dochodzi, wszystko jest ok z tego poziomu..

Najbardziej dziwi fakt że dzieje sie właśnie tylko tak po rozgrzaniu silnika......... bo tylko wtedy to odnotowuje takie dziwne zachowanie ABF'a :banghead:

Jakieś jeszcze pomysły?? :los2: :los2:

EDIT : PS. Raz na jakiś czas jadąc... w momencie gdy szarpie.. potrafi paść na jeden baniak.. gdy odpali sie go ponownie chodzi... Świece a raczej świeca czy sie myle? Tylko pewnie przyczyna to nie sama świeca jak już :los2:


Jeździj szybko.. ale nigdy szybciej niż Twój anioł stróż !

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

2.0 16V ABF i przerywanie przy przyśpieszaniu

Post autor: RasPL » pn cze 29, 2015 17:50

czujnik położenia wału ? hall w aparacie ? kto tu zgadnie podepnij kompa i zobacz co mu jest.


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

2.0 16V ABF i przerywanie przy przyśpieszaniu

Post autor: bioly05011 » pn cze 29, 2015 17:59

sprawdź przewód od podciśnienia kolektora ssącego,jak również czujnik cieczy i ciśnienie paliwa...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
bomb3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 30, 2014 23:50

2.0 16V ABF i przerywanie przy przyśpieszaniu

Post autor: bomb3r » pn cze 29, 2015 22:42

Miałem już wpinać dziś kompa, gdy znajomy strzelił by wymienić cewkę.. pomyślałem, że to raczej nie to, bo miałby inne objawy :biggrin: ale jak ślepa kura trafi ziarno, tak i on trafił w sedno sprawy :los2: :los2: też bardziej byłem skłonny ku podciśnieniu, kablom zapłonowym i już nawet zamówiłem nową kopułkę... przyda się na kiedyś :-) znajomy miał podobne jaja ze swoim ABF'em - z cewką, wracając w konwoju z naszą paczką z Nysy tegorocznej.. cewka przegrzała sie na amen i auto nie chciało wgle zagadać, a gdy ostygnął wracał już sam na kołach =P~ no ale wyjaśnione.. :los2: :D


Jeździj szybko.. ale nigdy szybciej niż Twój anioł stróż !

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości