MK2 Łapa alternatora ABF bez wspomagania

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

CZX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 18, 2010 19:26
Lokalizacja: CZ

MK2 Łapa alternatora ABF bez wspomagania

Post autor: CZX » sob gru 12, 2015 23:14

Witam, jaką łapę zastosować do ABFa, nie będę montować klimatyzacji ani wspomagania kierownicy.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

MK2 Łapa alternatora ABF bez wspomagania

Post autor: darwaz » ndz gru 13, 2015 02:48

jaki masz układ pasków? Jeśli masz pompę wody na pasku klinowym to możesz przejść na koło płaskie bez rowków o mniejszym odsadzeniu i osadzić pompę wody na pasku razem z alternatorem a resztę wywalić. Zostanie Ci taki układ.
Obrazek
Cyknij zdjęcie układu pasków bo ja nie wiem jaki był seryjnie. Miałem 2 abfy i chyba nigdy nie były ori układy. Mam teraz w dieslu taki jak chcesz osiągnąć więc Ci mogę podać nry części ale musisz mi pokazać co masz u siebie.



CZX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 18, 2010 19:26
Lokalizacja: CZ

Re: MK2 Łapa alternatora ABF bez wspomagania

Post autor: CZX » ndz gru 13, 2015 15:28

To są zdj moich kół, alternatora o pompy wody. Układ nie jest kompletny ponieważ w tym silniku był climatronic który przy zakupie przekładki został wyciągnięty i dlatego to tak wygląda że nie mam łapy itp.ObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

MK2 Łapa alternatora ABF bez wspomagania

Post autor: darwaz » ndz gru 13, 2015 22:46

No dobra. Zakładasz swoje koło wielorowkowe bez koła wieloklinowego. Potem łapa 037903139M , czyli taka jak na zdjęciu które ci wysłałem. Najlepiej jak będzie z napinaczem bo ciężko sam kupić a nowy kosztuje kosmiczne pieniądze. Koło na pompę wody ma numer 028121031K. Do tego pasek 6pk ale długość musisz sam dobrać doświadczalnie :) . ja mam w dieslu w takim układzie 6pk-1040. Można też przejść na stary typ łapy z napinaniem śrubą ale ten jest lepszy. Jest tez łapa ABF napinająca alternator sprężyną, ale wg mnie lepsza ta rolka.



CZX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 18, 2010 19:26
Lokalizacja: CZ

MK2 Łapa alternatora ABF bez wspomagania

Post autor: CZX » ndz gru 13, 2015 22:59

Ok, dzięki wielkie @Darwaz, skoro miałeś kiedyś doświadczenie z takimi przekładkami to czy miałbyś coś przeciwko, żebym na PW zadał Ci kilka pytań bo robię to trochę na ślepo i mam pewne wątpliwości, pytania.



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

MK2 Łapa alternatora ABF bez wspomagania

Post autor: darwaz » ndz gru 13, 2015 23:20

dawaj, wal śmiało.



Awatar użytkownika
tom cio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 14:56
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński

MK2 Łapa alternatora ABF bez wspomagania

Post autor: tom cio » pn gru 14, 2015 22:01

A ta łapa na foto to nie jest przypadkiem od np 1.8 czy 2.0 od wersji z klimą i po prostu do tego założone koło na pompę z wersji bez klimy?



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: MK2 Łapa alternatora ABF bez wspomagania

Post autor: darwaz » pn gru 14, 2015 22:15

tom cio pisze:A ta łapa na foto to nie jest przypadkiem od np 1.8 czy 2.0 od wersji z klimą i po prostu do tego założone koło na pompę z wersji bez klimy?
Tak, jest :) Wg mnie taki układ najlepszy. Jest jeszcze łapa bez klimy i wtedy nie ma tego rolko napinacza tylko sprężyna pod alternatorem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości