[G60] Układ wydechowy w golfie mk1

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

[G60] Układ wydechowy w golfie mk1

Post autor: nowy13 » pt wrz 24, 2010 23:52

Zrobiłem SWAP silnika na PG i zamierzam zimową porą zmienić układ wydechowy ponieważ ten który mam (poprzednio silnik DX) jest za cienki.
Pytanie:
Jaką średnice rur zastosować ?
Jaki tłumik środkowy - przelotowy czy stndard
Jaki końcowy ?

W orginale jest 2,25", zastanawiam się nad takim samym lub nad 2,5".
Mam kontakt z osobą która robi tłumiki z kwasu - środkowe przeloty tylne komorowe aby nie było za głośno.
Kolektor na razie zostaje oryginalny natomiast od niego do tłumika końcowego całość jest do wymiany.
Jak ktoś ma propozycje chętnie poczytam.
Pozdrawiam



Dave Old School
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pn cze 06, 2005 01:54
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

[G60] Układ wydechowy w golfie mk1

Post autor: Dave Old School » sob wrz 25, 2010 06:39

ja mam taka sama konfiguracje, zrobilem wydech na rozruch potem chce zmienic na cos w stylu powersprint, supersprint ...

u mnie jest tak :
kolektor wydechowy 4-1 ----> katalizator sportowy ----> srodkowy tłumik AWG uniwersalny ---> koncowy tłumik corrado vr6
troche porzezbione , srednica rur 57mm wewnatrz , 60 zewnatrz , rury te uniwersalne (kolanka, proste) z aledrogo , dobrze sie spawaja , narazie nie gnija

w porownaniu np do kolegi g60 w corku na FK wydechu, jest glosno , w mk1 nie ma gdzie zamontowac kolejnego srodkowego tlumika
osiagi sa ok , gore ma bardzo dobra, ponoc w g60 powyzej 160 ps warto zamontowac 2,5 cala juz
nie dlawilbym wydechu ponizej 2,25 w pg



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

[G60] Układ wydechowy w golfie mk1

Post autor: nowy13 » wt paź 19, 2010 22:41

Dzisiaj wlazłem pod auto i ...... nie mam pojecia jak tam zmieściłeś kata. Masz stabilizator ? Bo on u mnie przeszkadza i trzeba robić kolanko nad nim.
Dave Old School, masz jakieś foto jak to u Ciebie wygląda. Ze środkowym nie ma problemu - 45cm długości wejdzie, końcowy też nie ma problemu, ale chciałbym wsadzić jakiś trzeci żeby wyciszyć.

Przymierzałem się do supersprinta racing z nierdzewki , ale sprzedający nie wiedział do czego jest dedykowany.Naklejki brak, a numerów na nim nie ma. Znalazłem na alledrogo taki sam ale przejżałem cały katalog i takiego nie znalazłem.(wejscie do tłumika -60 ,długość puchy-330mm ,szerokość puchy -230mm ,wysokość puchy -130mm, końcówka prosta fi 75). Zastanawiam się czy robić mody na takim tłumiku czy odpuścić sobie i szukać czegoś innego.



Dave Old School
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pn cze 06, 2005 01:54
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

[G60] Układ wydechowy w golfie mk1

Post autor: Dave Old School » śr paź 20, 2010 07:29

stabi troche przeszkadza , ale akurat mozna pojsc wyzej nie ma problemu , u mnie linki biegow biegna w kabinie wobec czego na dole mam sam tunel bez zadnych przeszkod
napisz mi na pw maila to ci cos podesle jak znajde
co do supersprinta to ci nie powiem , tak jak napisalem mam wydech na rozjezdzenie auta , jak wpadnie grosz to przymierze sie na cos lepszego
troche orientowalem sie z wydechami u tego sprzedawcy :

np :

http://cgi.ebay.de/Supersprint-VW-Golf- ... 2c5430b2a7" onclick="window.open(this.href);return false;

http://cgi.ebay.de/Supersprint-Powerspr ... 2eadd512c8" onclick="window.open(this.href);return false;

super i powersprint, twierdzi ze oba sa podobnie glosne, i twierdzi ze oba wydechy sa rownie dobre



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

[G60] Układ wydechowy w golfie mk1

Post autor: nowy13 » śr paź 20, 2010 09:34

Fotka tego tłumika może ktoś widział może ktoś coś wie.
Obrazek



Dave Old School
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pn cze 06, 2005 01:54
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

[G60] Układ wydechowy w golfie mk1

Post autor: Dave Old School » śr paź 20, 2010 09:44

nie wiem czy wsadzisz tak duzy tlumik, bo fizycznie nie ma miejsca w mk1 , chyba ze wrzucisz tlumik zamiast katalizatora ale tam miejsca tez niewiele no i tlumienie go na samym poczatku ...



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

[G60] Układ wydechowy w golfie mk1

Post autor: nowy13 » śr paź 20, 2010 14:07

ten co wrzuciłem to końcowy :) i wejśc to wejdzie na relaksie :)



Awatar użytkownika
borek81
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: sob lut 21, 2009 19:14
Lokalizacja: Płock Liverpool

[G60] Układ wydechowy w golfie mk1

Post autor: borek81 » wt lis 02, 2010 21:02

Siema!Musimy sie styknac kiedys bo w naszym pieknym miescie jestesmy chyba jedynymi posiadaczami G :satan:



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

[G60] Układ wydechowy w golfie mk1

Post autor: nowy13 » pt lis 05, 2010 23:34

Mam pytanko. Czy ktoś miał styczność z firmą "Simons sportsystem" ?
Dostałem oferte z cenami. Cały układ z dwoma tłumikami i rurami 2,5" to koszt 960zł
Nie za bardzo wiem co to za firma. Wiem tylko tyle że układy robią szwedzi i produkują tłumiki dla Novitec'a, Lexmaul'a, Jetex'a.
Link do strony http://www.simons.se/i" onclick="window.open(this.href);return false; znalazłem jeszcze coś takiego http://www.vwcustomspeed.com/vattenkylt ... avgas.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak ktoś coś wie proszę o info



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

[G60] Układ wydechowy w golfie mk1

Post autor: nowy13 » pn sty 10, 2011 23:50

Witam ponownie. Cały czas myśle nad tym układem do mk1. Możecie wyrazić swoją opinie co myślicie o zaadoptowaniu tłumików środkowego i końcowego z Audi TT 1,8T 180KM
Obrazek
Wiadomo że do przeróbki ale chce w miare cicho mieć, a żeby układ nie był zatkany. Z tego co się orientowałem to układ w TT ma 2,25" ale mogę się mylić.
W mk2 16V był 2,5" ale patelnia nie zmieści mi się pod auto.
Nie wiem jakie średnice mają samochody z silnikami v5 2,3 i 2,8 vr6 może coś od nich podejdzie?
Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi



ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości