Falujace obroty cz.2

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Falujace obroty cz.2

Post autor: Karol G60 » wt cze 14, 2011 22:39

witam, no niestety szalejące obroty powróciły znowu w mym g60, natomiast jak uruchomię silnik kilka sekund pracuje powyżej 1tys obr i jest ok obroty spadają na bieg jałowy około 800obr/min i się zaczyna koszmar..... obroty zaczynają falować od 800-1500tys , raz powoli raz szybciej, odłańczałem wszystko po kolei sonda, niebieski czujnik jak i resztę czujników i nic nawet odłączyłem krokowca i zero efektu dalej to samo, odłączyłem go wogle od kolektora ssącego gdzie normalnie obroty powinny skoczyć szybko do góry przez (lewe powietrze) ale nic dalej falują tak samo, zauważyłem ze jak odłączę wtyczkę od przepustnicy obroty rosną do 4-5tys lub jak dotknę lekko pedału gazu by wyłączyc mikrostyk, lub ew. dotknę mikrostyku od max otwartej przepustnicy to dzieje się to samo, zmieniałem komputer na inny tez od g60 .... brak reakcji dalej to samo,przewody podciśnieniowe szczelne , masy są, przewody el nie są przetarte sprawdzałem chyba wszystko może coś pominąłem... jeśli ma ktoś jakiś pomysł proszę o sugestie i podpowiedzi.... dodam jeszcze że na mfa spalanie również wzrosło pokazuje około 30l/ podczas spokojnej jazdy gdy wcześniej pokazywało 8.5-12l, i czuć że zalewa silnik paliwem... czekam na propozycje... pozdrawiam... Karol.



Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

Falujace obroty cz.2

Post autor: xxMAXIMxx » śr cze 15, 2011 07:21

Sprawdziłeś już chyba wszystko, jedyne co mi przychodzi do głowy to tylko poprawność ładowania, temat ostatnio przerabiałem i silnik mi wariował przy niestabilnym ładowaniu.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=296391 <--- Moje RALLYE G60+

Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Falujace obroty cz.2

Post autor: Karol G60 » czw cze 16, 2011 21:34

Dziś sprawdzałem resztę pierdół i jednym z tych "pierdół" było min. ładowanie 16v masakra... jutro beęe bawił się z altkiem, poza tym odczytałem z kodów sterownika 5 błędów jutro wykasuję je i się zobaczy jak i co dalej... aha i po sznurku do kłębka znalazłem popękany przewód od przepustnicy do sterownika... po prostu łapał lewe powietrze.. ciężko było to zobaczyć ale jest dziura w przewodzie.... zrobię fotki to wrzucę ... dzięki i pozdro.. :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości