Chłodzenie, układ z wbudowanym zbiorniczkiem.

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

wojtek_sari
Forum Master
Forum Master
Posty: 1229
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 08:55
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Chłodzenie, układ z wbudowanym zbiorniczkiem.

Post autor: wojtek_sari » ndz lip 20, 2014 07:14

Panowie taki oto problem się pojawił z chłodzeniem. Założyłem chłodnice 430mm z wbudowanym zbiorniczkiem, szersza nie wejdzie bo mam IC przed chlodnicą a siedzi to w mk1. Na postoju na wolnych po około 20min zaczyna wypuszczać korkiem pare, potem wywala wodę, nie wiele ale jednak wywala. Temperatura oczywiście stale rośnie, układ jest szczelny, termostat się otwiera, termo włącznik steruje wentylatorem, ale nie potrafi odebrać tego ciepła.
Powiedzcie czy problem moze leżeć po stronie chłodnicy zz wbudowanym zbiorniczkiem? Mieliście podobne problemy?


Moje Sviro ;) - www.facebook.com/greenscirocco

witman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw lis 22, 2012 21:30

Chłodzenie, układ z wbudowanym zbiorniczkiem.

Post autor: witman » ndz lip 20, 2014 21:08

A czy ten zbiorniczek w chłodnicy (rozumiem że to zbiorniczek wyrównawczy),jest najwyższym punktem w układzie chłodzenia w Twoim aucie?,bo jeśli nie,to masz układ zapowietrzony,nagrzewnice masz?,jeśli tak,to tam właśnie powietrze się zbiera.Zbiorniczki wyrównawcze powinny być w najwyższym punkcie układu,podnieś przód auta na tyle wysoko,żeby zbiorniczek znalazł się wyżej niż nagrzewnica i wtedy spróbuj odpowietrzyć układ.Ja myślałem że mam walnietą uszczelke pod głowicą,robiło mi się bardzo duże ciśnienie,a okazało się że układ był zapowietrzony,dopiero gdy uniosłem którąś ze stron auta,odpowietrzył się układ dokładnie i problem znikł.A ja mam układ chłodzenia standardowy,a u Ciebie zbiorniczek chyba niżej jest niż normalnie,więc tu może tkwić przyczyna.



wojtek_sari
Forum Master
Forum Master
Posty: 1229
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 08:55
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Chłodzenie, układ z wbudowanym zbiorniczkiem.

Post autor: wojtek_sari » ndz lip 20, 2014 22:23

Zbiornik nie jest najwyżej bo jest w pionie na chłodnicy, ale korek jest już najwyższym pkt.


Moje Sviro ;) - www.facebook.com/greenscirocco

witman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw lis 22, 2012 21:30

Chłodzenie, układ z wbudowanym zbiorniczkiem.

Post autor: witman » pn lip 21, 2014 01:11

Korek nie jest najwyższym punktem u Ciebie,jeśli zostawiłeś nagrzewnice,wydaje mi się,że decydując się na taką chłodnice,trzeba przerabiać układ chłodzenia,nawet grzejniki z zamontowanymi odpowietrznikami w domach,nie montujesz idealnie w poziomie,tylko delikatnie po skosie,strona grzejnika z odpowietrznikiem wyżej,bo dzięki temu lepiej się odpowietrza grzejnik,nawet będąc laikiem,jestem przekonany,że w Twoim wypadku przyczyny należy szukać w niedokładnie odpowietrzonym układzie chłodzenia.



wojtek_sari
Forum Master
Forum Master
Posty: 1229
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 08:55
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Re: Chłodzenie, układ z wbudowanym zbiorniczkiem.

Post autor: wojtek_sari » pn lip 21, 2014 07:07

Upieram się jednak ze w obiegu korek jest najwyższym pkt. A już na pewno jest wyżej od nagrzewnicy, a sama nagrzewnica też jest gorąca. Dzisiaj będę dalej kombinowal, ppdniose przód i zobaczymy czy coś się dodatkowo odpowietrzy.


Moje Sviro ;) - www.facebook.com/greenscirocco

Dave Old School
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pn cze 06, 2005 01:54
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Chłodzenie, układ z wbudowanym zbiorniczkiem.

Post autor: Dave Old School » wt lip 22, 2014 19:20

u mnie w mk1 g60 nawet ze zbiorniczkiem jest problem odpowietrzyc , czasem trzeba wypiac zbiornik i podlozyc cos zeby stal wyzej
kiedys mialem podobna sytuacje w corrado g60, odkrecenie zbiornika i podniesienie w gore na czas odpowietrzenia zalatwilo sprawe



wojtek_sari
Forum Master
Forum Master
Posty: 1229
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 08:55
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Chłodzenie, układ z wbudowanym zbiorniczkiem.

Post autor: wojtek_sari » wt lip 22, 2014 22:49

Tylko chłodnicą ciężej manewrować ;)

Wybrnąłem z opresji trochę bokiem, założyłem 430mm z 1,4, zbiorniczek i wszystko ładnie się sprawuje, odpowietrzone, trzyma temp.


Moje Sviro ;) - www.facebook.com/greenscirocco

Dave Old School
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pn cze 06, 2005 01:54
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Chłodzenie, układ z wbudowanym zbiorniczkiem.

Post autor: Dave Old School » wt wrz 23, 2014 19:47

Podepne sie pod temat. Czy ktos ma zamontowana chlodni e zwykla z wyjsciami prostymi ? Nie z tym wyjsciem do gory jednym ? Czy to jest zrobione dla ominiecia osprzetu G tylko ? Bo z tego co pamietam corrado vr ma tez taka chlodnice . czy sa jakies problemy z odpowiertrzeniem przy wyjs iah prostych ?



wojtek_sari
Forum Master
Forum Master
Posty: 1229
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 08:55
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Re: Chłodzenie, układ z wbudowanym zbiorniczkiem.

Post autor: wojtek_sari » wt wrz 23, 2014 21:50

U mnie są proste wyjścia, układ zrobiony w nierdzewce, odpowietrzenie/przelew mam wspawane w górnej rurze i jakbdi tej pory zero problemów.


Moje Sviro ;) - www.facebook.com/greenscirocco

ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości