[PG]czujnik VDO 0-5 bar do wskaźnika ciśnienia oleju

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

[PG]czujnik VDO 0-5 bar do wskaźnika ciśnienia oleju

Post autor: nowy13 » pt sty 28, 2011 09:03

Mam pytanie ad podłączenia czujnika VDO 0-5 - bar do wskaźnika ciśnienia oleju.
Ponieważ zostały mi zegary i czujniki z poprzedniego silnika zastanawiam się gdzie je podłączyć. Przy czujniku temp wody zmienie kruciec (mam z DX-a z miejscem na czujnik) sprawdziłem i pasuje.
Natomiast w miejscu gdzie w DX-ie miałem czujnik ciśnienia oleju w PG jest wężyk olejowy od kompresora. Czy jest jakiś inny sposób na podłączenie go ?
Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

[PG]czujnik VDO 0-5 bar do wskaźnika ciśnienia oleju

Post autor: RasPL » pt sty 28, 2011 17:29

wkręcić trójnik lub wymienić podstawę filtra oleju na taką z większą ilością dziur


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

[PG]czujnik VDO 0-5 bar do wskaźnika ciśnienia oleju

Post autor: nowy13 » ndz sty 30, 2011 01:42

a takie coś podejdzie ?
http://allegro.pl/adapter-do-filtra-ole ... ml#gallery" onclick="window.open(this.href);return false;

i od razu nasówa mi się pytanie czy wężyk olejowy może być wtedy podpięty do takiej podstawy czy musi być przy głowicy ?



Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

[PG]czujnik VDO 0-5 bar do wskaźnika ciśnienia oleju

Post autor: Baryla » pt lut 04, 2011 13:55

smarowanie kompresora masz z podstawy filtra oleju? W g60 w którym czasami grzebie smarowanie jest z głowicy.



Awatar użytkownika
teczka
CzortEkipa
Posty: 215
Rejestracja: pn lut 11, 2008 23:59
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

[PG]czujnik VDO 0-5 bar do wskaźnika ciśnienia oleju

Post autor: teczka » pt lut 04, 2011 14:19

Baryla, brawo jasiu, ale nie o to chodziło, czytaj cały temat ze zrozumieniem
Ostatnio zmieniony sob lut 05, 2011 15:12 przez teczka, łącznie zmieniany 1 raz.


Dive deep or go home

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

[PG]czujnik VDO 0-5 bar do wskaźnika ciśnienia oleju

Post autor: nowy13 » pt lut 04, 2011 17:10

Mam przykręcony węzyk do głowicy. Tylko pytałem czy po zastosowaniu adaptera filtra oleju można węzyk przykręcić do niego.
I czy wogóle taki adapter pasuje.



witman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw lis 22, 2012 21:30

[PG]czujnik VDO 0-5 bar do wskaźnika ciśnienia oleju

Post autor: witman » sob lut 14, 2015 08:16

Witam.Znalazłem ten temat,jest dość bliski tego.o co chciałbym spytać.Chodzi o miejsce montażu wężyka do smarowania sprężarki,normalnie jest zamontowany w głowicy,niestety,u mnie gwint w przeznaczonym do tego otworze,uległ uszkodzeniu i jest problem,bo raczej wszystkie metody naprawy gwintu wiążą się z użyciem wiertła,gwintownika itp.,a co za tym idzie,z powstającymi wiórami,których część dostałaby się do środka układu smarowania.Można by było zdjąć głowicę i dopiero tą naprawę zrobić ale koszta demontażu i montażu plus nowa uszczelka...,więc pomyślałem,że bez wyjmowania głowicy,mógłbym zaślepić ten otwór w niej,a wężyk wraz z niebieskim czujnikiem,przenieść w inne miejsce czyli kupić jakiś adapter w postaci podkładki pod filtr oleju.Ten temat jest właśnie pytaniem o taką możliwość ale brak jest odpowiedzi czy można taki manewr wykonać.Mógłby ktoś pomóc w tej kwestii?.A może ktoś zna jakiś w miarę łatwy sposób naprawy tego gwintu w głowicy bez wyjmowania jej...proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

[PG]czujnik VDO 0-5 bar do wskaźnika ciśnienia oleju

Post autor: RasPL » sob lut 14, 2015 08:56

bez opiłków to tylko zrobić aluminiowy adapter podobny do tego który jest wkrecany do głowicy i zaspawać. Przy filtrze oleju masz za duze cisnienie dla smarowania kompresora.


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

witman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw lis 22, 2012 21:30

[PG]czujnik VDO 0-5 bar do wskaźnika ciśnienia oleju

Post autor: witman » sob lut 14, 2015 09:34

A zamiast spawania nie można użyć kleju?,są na rynku kleje równie mocne jak spaw,tylko kabelek do zmasowania czujnika dodać.Jeazcze na myśl przychodzi mi zrobienie takiego trójnika jak był do tej pory[smarowanie sprężarki i niebieski czujnik],tyle,że nie z zewnętrznym gwintem M10,tylko np.,M10,5 z początkowym zwojem w lekki stożek,żeby załapał uszkodzony gwint w otworze i może coś by z tego wyszło?.Coś tam wyczytałem,że taki patent czasem się stosuje,pod warunkiem,że w danym otworze jest trochę tego uszkodzonego gwintu,u mnie trochę jest...



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

[PG]czujnik VDO 0-5 bar do wskaźnika ciśnienia oleju

Post autor: RasPL » sob lut 14, 2015 14:52

Jak bedziesz wkrecał tego M10.5 to i tak musi powstać jakiś wiór w końcu będzie sobie nacinał nowy gwint.


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości