[MK2] G60 przerywa, gubi zapłon, elektryka

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Knutek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 12:21
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

[MK2] G60 przerywa, gubi zapłon, elektryka

Post autor: Knutek » wt paź 13, 2015 19:50

Siema, problem tego typu, wsadzone G60, wcześniej był RP. Po zmianie silnika wyszedł mały problem typu przerywanie, tak jakby gubienie zapłonu, lekkie strzelanie w wydech jak był zimny, nie zawsze, nagrzał się i problem znikał, myślałem że może sonda (została zmieniona), jednak problem z dnia na dzień zaczął się pogarszać do tego stopnia że prawie nie da się jeździć. Odpalę auto, postoi trochę i zacznie tak przerywać że zgaśnie w końcu. Jak narazie wykluczałem instalację elektryczną, aczkolwiek do dnia dzisiejszego kiedy trzymałem gaz, on się dławił, delikatnie co pewien czas żarzyła się kontrolka od kierunów, wyłączyłem zapłon, wyjąłem kluczyk, silnik dalej pracował i świeciły się kontrolki jak bym miał zapłon włączony :roll: Auto ogólnie zachowuje się w trakcie jazdy tak, że jedzie, gaz wciśnięty, powiedzmy ok 3000 obrotów kończy się reakcja na gaz, spada do wolnych i się odmula i jedzie znowu. Jakiekolwiek pomysły mile widziane zanim zacznę pruć instalację. Może skrzynka bezpieczników?
Pzdr



Awatar użytkownika
gania
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw gru 15, 2005 16:17
Lokalizacja: Ostróda; Gdańsk

[MK2] G60 przerywa, gubi zapłon, elektryka

Post autor: gania » wt lut 23, 2016 11:57

Kolego. Napisz proszę co było bo miałem chwilowo podobne objawy ale zniknęły.
Pozdrawiam



wojtek_sari
Forum Master
Forum Master
Posty: 1229
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 08:55
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

[MK2] G60 przerywa, gubi zapłon, elektryka

Post autor: wojtek_sari » wt lut 23, 2016 12:18

Mi też raz pomimo wyciągnięcia kluczyka pracował nadal, na wolnych też wariował, było to po tym jak wiadome było ze obróciło panewkę.


Moje Sviro ;) - www.facebook.com/greenscirocco

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Re: [MK2] G60 przerywa, gubi zapłon, elektryka

Post autor: RasPL » wt lut 23, 2016 19:08

wojtek_sari pisze:Mi też raz pomimo wyciągnięcia kluczyka pracował nadal, na wolnych też wariował, było to po tym jak wiadome było ze obróciło panewkę.
samozapłon od oleju, nie chodził jak 1 cylindrowy diesel ?


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Knutek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 12:21
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

[MK2] G60 przerywa, gubi zapłon, elektryka

Post autor: Knutek » pn lut 29, 2016 17:29

U mnie się okazało z tym przerywaniem że jeden kabel do sondy był pomylony i dostawała cały czas plusa, natomiast od tego czasu nie mam też problemu z zapłonem żeby zostawał włączony. Aczkolwiek najbardziej prawdopodobna w tym momencie jest raczej kostka stacyjki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości