Jeżdze nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie :)

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
sworcjusz_kg
"Rabbit is in my mind"
Posty: 309
Rejestracja: śr lis 22, 2006 23:34
Lokalizacja: ZKL/GDA
Kontakt:

Post autor: sworcjusz_kg » pn kwie 02, 2007 15:39

sas_gti pisze:
sworcjusz_kg pisze:miarke w reke i mierzysz - tylko tak da sie okreslic o ile obnizaja.
tak nic nie sprawdzisz bo skad wiesz ajkie mają ugięcie? jakiej sile odpowiadają? czy 20 czy 50 N? pupa tak nic nie sprawdzisz
Nie mialem na mysli mierzenia sprezyn tylko samochodu, a dokladniej to porownanie seri z "obnizony". Wtedy bedzie wiadomo o ile obniza bo sam symbol sprezyny moze przeklamywac.


Koła dla auta są jak biust dla kobiety, gleba natomiast jest jak dekolt :D:D:D

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Post autor: dawid018 » pn kwie 02, 2007 17:35

Poncek17, to w serii te wymiary??


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
Garyvw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1789
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:06
Lokalizacja: Bonin/Koszalin
Kontakt:

Post autor: Garyvw » pn kwie 02, 2007 17:48

ja obecnie poruszam sie na -40 w mk3, ale mk 2, ktore niedawno sprzedalem siedzialo naprawde nisko(nie wiem dokladnie o ile bylo obnizone)ale hokejem scinalem jablka na drodze :bigok: przyznam,ze nie lekko sie jezdzilo,szczegolnie niektore przejazdy kolejowe trzeba bylo pokonywac na jedynce :blush: ,ale w zakretach autko nie mialo sobie rownych,no i wyglad :bigok: jedno jest pewne, kazdy kto decyduje sie na glebe musi zdawac sobie sprawe,ze jakosc polskich drog jest kiepska, przez co trzeba jezdzic baaaardzo ostroznie,
Ostatnio zmieniony pn kwie 02, 2007 18:05 przez Garyvw, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Post autor: Y@RO » pn kwie 02, 2007 18:01

Ja mam golfa mk3 przod -80mm / tyl -60mm i mega twarde zawieszenie :/ Nie wiem jakiej firmy bo to bylo w mniemczech zakladane. Czepie jak ..... cenzura :)


eSsssssssssss :))))

Awatar użytkownika
Krayes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt cze 28, 2005 19:20
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Krayes » pn kwie 02, 2007 18:26

Ja jeżdże 2 tygodnie na gwincie Weitec -50/-50. Zanim go założyłem powymieniałem wszystkie gumowe elementy zawieszenia i koncowki drazkow. Przez tydzień uczyłem się jeździć po drogach tak jakby miał juz gwint. Czyli rentgen w oczach, omijam dziury, 1 bieg na progach no i oczywiście nie na wszystkie krawężniki. Po założeniu gwintu wieczorkiem wybrałem sie na przejazd po mieście. Stawiałem auto koło krawężnika, wychodziłem z auta i patrzyłem czy dam rade podjechać. Po kilku testach wizualnie wiedziałem już pod jaki krawężnik podjade, a pod jaki mam nawet nie próbować. Do tej pory nie mam w ogóle problemów z jazdą. Omijam dziury w miare możliwości i zwalniam tak gdzie powinnienem. Ma to swoje plusy bo np nie szaleje już po mieście przez co zwiększa sie bezpieczeństwo moje i innych użytkowników drogi :bigok: Kolejny plus to że auto świetnie sie trzyma drogi. Buda sie nie wyhyla a zebranie ronda przy 60km/h nie stanowi problemu. Minus to taki, że jest troche mniejszy komfort ale coś za coś. Dla mnie jest good, wkońcu to moje auto i pasażerowi nie musi być wygodnie:P
To tyle odemnie. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Garyvw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1789
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:06
Lokalizacja: Bonin/Koszalin
Kontakt:

Post autor: Garyvw » pn kwie 02, 2007 18:30

Krayes pisze:Dla mnie jest good, wkońcu to moje auto
He calkowicie sie z tym zgadzam :pub:


Obrazek

Awatar użytkownika
wosiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: pt lis 11, 2005 00:18
Lokalizacja: tczew

Post autor: wosiek » pt kwie 20, 2007 13:36

NIGDY WIęCEJ;) MIAłEM -70MM I NIE SZłO JECHAć,TAKI ZAWIAS JEST DLA TYCH CO LUBIą SIę LANSOWAć PO MIEśCIE A NIE JECHAć NORMALNIE, 30KM/H I DO PRZODU:D TERAZ MAM -3CM I JEźDZI SIę NAPRAWDE PRZYJEMNIE,NA żADNE INNE NIżSZE SIę NIE DAM JUż NAMóWIć;)
POZDRO


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images37.fotosik.pl/187/a7bc51c07f2b9f3e.jpg[/img][/url]

atm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 13:07
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

Post autor: atm » pn maja 07, 2007 07:44

Moja kolej :jezor:
W koncu zostalem szczesliwym(lub nie) posiadaczem gleby, kupilem komplet amorow zoltych z czerwonymi sprezynami (orginalne zwieszenie vw) ponoc golf wyjechal na tym zawiaie z fabryki(???).Wrazenia z jazdy .. jak narazie nie jest zle wiadomo ze trzeba uwazac, w niektorych miejscach jazda wyglada jak bym mial jajko na masce :D przypinam sie do slow kolegi ktory wyzej napisal ze sport zawieszenie sluzace do szybkiej sportowej jazdy na polskich drogach sprawia ze zaczynamy jezdzic wolniej ...ba duzooo wolniej.
Plusy:
-wyglad (mozna na niego patrzec godzinami, pijac zimnego żubra:P)
-zakrety - wiadomix trzyma sie drogi jak mucha smoly
Minusy:
-ciagly stres i spogladanie na droge w obawie "czy nie zostawie gleby na asfalcie"?
- strach przed wyprostowaniem prawej nogi
- sumujac dwa powyzsze odnosniki : koniec pelnego luzuuu i beztroskiej jazdy.

Teraz przedstawie fotki, i tu mam prosbe czy ktos moglby "na oko" powiedziec ile zszedl w dol? mi to wyglada na -60/-60 ale prosilbym o potwierdzenie (lub nie) ;-)

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » pn maja 07, 2007 08:03

moim zdaniem tak na oko to tak jak przypuszczasz 60/60 jezeli masz standardowe 15 195/50 lub 185/55.


Obrazek

atm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 13:07
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

Post autor: atm » pn maja 07, 2007 12:30

Tak mam 195/50 R 15'

Mam jeszcze taki maly problem, mianowicie na dolkach tylne kolo od strony kierowcy przyciera mi o nadkole ... i tylko to 1 kolo, to samo mialem na seryjnym zawiasie jak tyl byl zapakowany to na nierownosciach przy uskoku wlasnie to kolo tarlo .. wiecie moze czym to jest spowodowane ? amor napewno nie .. jakis element zwieszenia ale nie mam pomyslu co to moze byc.



atm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 13:07
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

Post autor: atm » pn maja 07, 2007 12:57

Sprezyna raczej nie bo na starym seryjnym zawiasie bylo tak samo, teraz mam czerwone sprezyny i raczje nie sa nigdzie pekniete - to musi byc jakis inny element zawieszenia, macie inne pomysly?

Btw. thx za sugestie marcin , sprawdze sprezyne ale watpie by to bylo to.



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Post autor: dawid018 » pn maja 07, 2007 12:58

atm, to przycieranie to chyba standard w golfach bo u mnie w II tez to występuje.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

atm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 13:07
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

Post autor: atm » pn maja 07, 2007 13:15

Dawid.. ale w obojetnie jakim kole? u mnie przod nie przytrze chociazby nie wiem jaki wyboj byl czy dziura ... tylne od strony pasazera tak samo tylko to od strony kierowcy .. i zawsze tylko to jedno kolo dociska mocniej i przyciera. Mowie tak samo bylo na seryjnym zawiasie jak tyl byl zapakowany kilkoma osobami to na nierownosciach to samo kolo dobijalo do nadkola.I raczje dawid tak byc nie powinno bo sport zawis ma to do siebie ze zejdzie przy takim uskoku do pewnego momentu i nie dalej, siedzi twardo i tak wlasnie zachowuja sie wszystkie 3 kola procz tego :kac:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości