[MK1] Zawieszenie i felgi - kilka ważnych dla mnei pytań.

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

WartburgPoznan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 03, 2008 16:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

[MK1] Zawieszenie i felgi - kilka ważnych dla mnei pytań.

Post autor: WartburgPoznan » wt cze 03, 2008 17:19

Na wstępie witam wszystkich użytkowników.
Wczoraj stałem się posiadaczem Golfa MK1.
Chciałbym go delikatnie poprawić i tu pojawia się problem:
Czy do owego Golfa MK1 pasuje zawieszenie z Golfa 2 lub 3?
Ile obniżyć obniżyć żeby wyglądał, trzymał się lepiej gleby ale nie urwało w środku głowy?- ma służyć na co dzień.
Przy założeniu montażu felg 13 cali- jakie maksymalnie szerokie i przy tym jakie ET?
Za pomoc z góry wszystkim serdecznie dziękuję...



Awatar użytkownika
*daniel*
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: wt sty 24, 2006 12:15
Lokalizacja: z garażu
Kontakt:

Post autor: *daniel* » wt cze 03, 2008 18:11

do mk1 niepasuje zawias od mk2 lub mk3!musisz szukać tylko czegoś od jedynki!hmmm jeśli chodzi o glebe i auto na codzień powiem tak ze naprawde trzeba być twardym by tym latać na codzień :grin: miałem dwie jedyneczki na twardym zawiasie ibyło naprawde ciężko tym latać bo w środku tak trzepało że dramat :crazy:
WartburgPoznan pisze:Ile obniżyć obniżyć żeby wyglądał, trzymał się lepiej gleby ale nie urwało w środku głowy?- ma służyć na co dzień
ciężko bedzie żeby nieurywało głowy ale chyba najlepszy byłby gwint zdecydowanie lepiej wybiera nierównosci!wyboru w gwinatach do jedynki niema zabardzo ale jak dobrze poszukasz to znajdziesz!
jak chcesz małe koło to najlepiej jakąś 14zool na 8j!13 wg mnie nadaje sie do dobrze zglebionej jedyneczki :bajer: i bez dużej gleby będzie to marnie wyglądać!szukaj jakieś szerokiej 14!pozdro


moje byłe mk3 GTD SPECIAL
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=81913&postdays=0&postorder=asc&start=480
obecny dupowóż passat b4 kombi na gwincie
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=261704&postdays=0&postorder=asc&start=90

Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » wt cze 03, 2008 21:38

do mk1 pasuje zawias od mk1 cabrio i scirocco



Awatar użytkownika
CYBER
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 23:00
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: CYBER » wt cze 24, 2008 09:21

u mnie leży komplet sprężyn do MK1 glebujących ładnie autko. gdzieś mam nawet fotki auta. tylko amorków przednich nie ma.

MK1 nie jest autem komfortowym. na seryjnym już jest twarde, na glebie jest bardzo twarde. jeśli lubisz sportowy klimat w wozie to się nie przejmuj tylko wkładaj. jeśli już teraz jest za twardy to nawet nie dotykaj zawieszenia. aha - po zawiasie dobrze wsadzić twardy kubeł i szelki na sztywnym napinaczu. wtedy całość ma sens, inaczej IMO to tylko estetyka i katorga.


Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
KLASSIK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw mar 30, 2006 13:55
Lokalizacja: Józefów

Post autor: KLASSIK » wt cze 24, 2008 14:54

eeeeeee
bzdury piszecie panowie
nie straszcie kolegi

wiadomo ze jezdzi sie ciezko ale bez przesady

ja smigam w okresie wiosenno-letnim prawie codziennie i nie narzekam

szukaj gwinta FK najlpiej na ebay.de,jest to najlpeszy gwint do jazdy codziennej,jest bardzo komfortowy,polecam

co do felg to najlepiej jak by byla jakas 8/13 plus opona 175/50/13 lub 8/9/14 z opona 195/40/14,ale zaznaczam ze nie ma roznicy prawie miedzy tymi kolami chyba ze zapodasz jakis inny profil na 14


www.cultstyle.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości