(MK4) Wymiana sprężyn sportowych na zwykłe

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

wirtualnyraf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn maja 07, 2007 23:51
Lokalizacja: Bydgoszcz (okolice)

(MK4) Wymiana sprężyn sportowych na zwykłe

Post autor: wirtualnyraf » śr mar 25, 2009 09:36

Witam
Nie jestem ekspertem dlatego pytam... Kupiłem golfa IV TDI, który jest obniżony (ma żółte sprężyny) i chciałbym to zmienić aby go podnieść wyżej - muszę czasami wjechać na polne drogi a do tego drogi są jakie są... Czy można zostawić sportowe amory (żółte obudowy) i wstawić tylko zwykłe sprężyny? Podejrzewam że sportowe amory są tej samej długości?



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: owcy2 » śr mar 25, 2009 09:55

Musisz wymienić komplet czyli sprężyny i amortyzatory (sportowe 'żółte' amory są krótsze niż zwykle). Sprężyny podchodzą od Golfa IV TDI, Audi A3 TDI, Skody Octavi TDI (przód), Od kombi mogą być, ale tylko przód, a tylne mogą być od benzynowego. Amortyzatory lepiej kupić nowe tylko ponoć delphi są kiepskie.



Awatar użytkownika
damianp
Bora Power
Bora Power
Posty: 120
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 08:48
Lokalizacja: Tarczyn/Warszawa
Kontakt:

Post autor: damianp » śr mar 25, 2009 10:06

owcy2 pisze:Musisz wymienić komplet czyli sprężyny i amortyzatory (sportowe 'żółte' amory są krótsze niż zwykle).
Warto by to było zweryfikować, swego czasu zakupiłem do Polo 6n1 całe zawieszenie gt cupline 60/40, kiedy polóweczka zmieniła właściciela ten postanowił ja podnieśc i włożył orginalne spreżyny , które ja wcześniej zdemontowałem i wszystko jest ok.


Mój Borowik V5 zapraszam=>
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2693322#2693322

Awatar użytkownika
Szumal
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szumal » śr mar 25, 2009 11:16

na sportowych amorach z seryjnymi sprezynami bedzie poprostu wysoko i twardo. jak nie są to jakies superkrotkie amory to mysle ze mozna wrzucic do nich seryjne sprezyny.



wirtualnyraf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn maja 07, 2007 23:51
Lokalizacja: Bydgoszcz (okolice)

Post autor: wirtualnyraf » śr mar 25, 2009 19:07

Widzę ze opinie są podzielone... może ktoś u siebie zmieniał w ten sposób w MK4 zawieszenie, czyli tylko sprężyny?



Awatar użytkownika
Szumal
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szumal » śr mar 25, 2009 19:11

ja mam w tej chwili u siebie co prawda tylko z tyłu sportowy krotki amor i seryjne sprezyny. u mnie wygladalo to troche inaczej - poprostu robilem hamulce i zawieszenie i nie starczylo mi juz czasu wiec wyjalem seryjne amortyzatory i wrzucilem na tyl sportowe. jest to etap przejsciowy bo niedlugo zakladam krotkie sprezyny ale jezdzi sie tak jak mowilem - sztywno ale wysoko.
Ostatnio zmieniony śr mar 25, 2009 19:12 przez Szumal, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości