Zawieszenie FK (amortyzatory + sprezyny)

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

_jedrek_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 21:17
Lokalizacja: śląsk

Zawieszenie FK (amortyzatory + sprezyny)

Post autor: _jedrek_ » sob kwie 10, 2010 21:21

witam userow VW

mam do Was pytanie zapewne u Was duzo ludzi smiga na zestawach FK amory + sprezyny ( nie gwint!) jak to sie sprawuje chodzi mi o opinie ludzi ktorzy na tym zrobili pare ładnych tys km.

Chetnie poczytam wszystkie opinie na temat kompletnych zawiasow FK

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Ł-u-k-a-s-z
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: śr lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: CHRZANÓW/Regulice

Post autor: Ł-u-k-a-s-z » ndz kwie 11, 2010 06:47

_jedrek_, wyszukiwarka sie kłania :grin:



_jedrek_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 21:17
Lokalizacja: śląsk

Post autor: _jedrek_ » ndz kwie 11, 2010 06:58

PROXII pisze:_jedrek_, wyszukiwarka sie kłania :grin:
szczerze mowiac szukalem zanim sie zarejestrowalem tylko o gwintach znalazlem opinie :crazy: nic o kompletnych zestawach nie gwintowanych



Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » ndz kwie 11, 2010 12:49

_jedrek_, powiem ci tak ........ moi znajomi i ja zaczynaliśmy od kitów , a i tak skończyliśmy na gwincie :)

Ps. FK to komfortowy gwint , nie wiem jak kit
Ostatnio zmieniony ndz kwie 11, 2010 12:50 przez Dj Darecki, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

_jedrek_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 21:17
Lokalizacja: śląsk

Post autor: _jedrek_ » ndz kwie 11, 2010 13:37

Dj Darecki pisze:_jedrek_, powiem ci tak ........ moi znajomi i ja zaczynaliśmy od kitów , a i tak skończyliśmy na gwincie :)

Ps. FK to komfortowy gwint , nie wiem jak kit
czesc. kolego. a powesz mi jezdziles na takim kicie FK albo znasz kogos kto jezdzil konkretnie chodzi mi o jakosc takich zestawow

w sumie mialem sprezyny FK bylem zadowolony, a nie wiem jak z jakoscia amorkow tej firmy jak ktos jezdzil prosze o opinie



Awatar użytkownika
Ł-u-k-a-s-z
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: śr lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: CHRZANÓW/Regulice

Post autor: Ł-u-k-a-s-z » pn kwie 12, 2010 07:21

_jedrek_, jezeli to orginal fk to dobre



_jedrek_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 21:17
Lokalizacja: śląsk

Post autor: _jedrek_ » pn kwie 12, 2010 11:26

PROXII pisze:_jedrek_, jezeli to orginal fk to dobre

z tego co sie dowiedzialem koles jest bezposrednim dystrybutorem FK na polske wiec mysle, ze powinien byc oryginal


tak wiec dzis zamawiam zawias chyba, ze ktos jeszcze cos wie na ten temat i mi odradzi

[ Dodano: 12 Kwi 2010 21:00 ]
jakies jeszcze opinie bo chce zamawiac, a ciagle mam watpliwosci :grin:



hipcio90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn sty 14, 2008 16:39
Lokalizacja: Głowno/Łdz
Kontakt:

Post autor: hipcio90 » pt kwie 16, 2010 14:13

z tego co sie dowiedzialem koles jest bezposrednim dystrybutorem FK na polske wiec mysle, ze powinien byc oryginal
A co to za koleś ?

Ja dostałem informacje że to ten sam poziom co MTS, tylko o parę złoty droższy :bajer: Szczerze mówiąc też szukałem info o zestawach FK jednak są tylko opinie na temat gwintów ...



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pt kwie 16, 2010 15:10

_jedrek_ pisze:z tego co sie dowiedzialem koles jest bezposrednim dystrybutorem FK na polske wiec mysle, ze powinien byc oryginal
to nie ma znaczenia cyz jest czy nie jest.. "oryginał" FK kosztuje ok 2-3,5 tysiaca a to wszystko co jst okolo 1000zl to jest podprodukt FK porownywalny z MTS czy TA.. dodatkowo wiele tych gwintów tanich FK nie ma w serii odbojów co stanowi dodatkowy koszt...no ale niektorzy jak widza napis FK na amorku to im sie lepiej spi no to moga kupowac FK... ;)

a to nie chodzi o to ze ktos cie oszuka i sprzeda podrobe jako FK...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
KriSSo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt lut 08, 2005 02:00
Lokalizacja: Zachpomorskie
Kontakt:

Post autor: KriSSo » sob kwie 17, 2010 22:16

Miałem kiedyś kit FK 60/40 i mogę z czystym sumieniem polecić. Znakomity komfort i dobra trakcja. Jeden z bardziej komfortowych zestawów. KW, Weitec są twardsze. Z tym, że polecam serię High Tec (pewnie ze 2 tyś kosztuje).

A co do gwintów tanich FK i braku odbojów, to posiadałem również Silverline X, czyli FK z najwyższej możliwej półki (na koni i z nierdzewki) i też nie miały w zestawie ani odbojów, ani osłon kurzowych. Trochę wstyd jak na zawias za 1000 euro.
Ostatnio zmieniony sob kwie 17, 2010 22:17 przez KriSSo, łącznie zmieniany 1 raz.



_jedrek_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 21:17
Lokalizacja: śląsk

Post autor: _jedrek_ » czw kwie 22, 2010 18:10

KriSSo pisze:Miałem kiedyś kit FK 60/40 i mogę z czystym sumieniem polecić. Znakomity komfort i dobra trakcja. Jeden z bardziej komfortowych zestawów. KW, Weitec są twardsze. Z tym, że polecam serię High Tec (pewnie ze 2 tyś kosztuje).

A co do gwintów tanich FK i braku odbojów, to posiadałem również Silverline X, czyli FK z najwyższej możliwej półki (na koni i z nierdzewki) i też nie miały w zestawie ani odbojów, ani osłon kurzowych. Trochę wstyd jak na zawias za 1000 euro.
to co zamowilem w opisie ma takie cos:
zestaw zawieszenia Fk-automotive wersja High Tec, zawieszenie sklada sie z: 2xsprezyny przod FK
2xsprezyny tyl FK
2xamortyzatory sportowe przod Fk High Tec
2xamortyzatory sportowe tyl Fk High Tec
czyli powinno byc dobre :D



Awatar użytkownika
KriSSo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt lut 08, 2005 02:00
Lokalizacja: Zachpomorskie
Kontakt:

Post autor: KriSSo » czw kwie 22, 2010 18:33

_jedrek_ pisze:czyli powinno byc dobre
Tak, High Tec to typowe "pełne" FK, które mogę polecić. Fajnie trzyma, świetnie wybiera dziury, dla mnie subiektywnie komfortowe (pewnie dla niektórych za miękkie). Jakościowo to półka weiteca. Natomiast te AK, AKX itd to .... bym sobie odpuścił.



_jedrek_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 21:17
Lokalizacja: śląsk

Post autor: _jedrek_ » czw kwie 22, 2010 19:24

KriSSo pisze:
_jedrek_ pisze:czyli powinno byc dobre
Tak, High Tec to typowe "pełne" FK, które mogę polecić. Fajnie trzyma, świetnie wybiera dziury, dla mnie subiektywnie komfortowe (pewnie dla niektórych za miękkie). Jakościowo to półka weiteca. Natomiast te AK, AKX itd to .... bym sobie odpuścił.
no wiem ze troche miekkie bo przyzwyczajony bylem do typowego betonu (auto praktycznie sie nie uginalo) ale tutaj byla dobra cena za zestaw wiec bralem bez zastanowienia



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pt kwie 23, 2010 00:11

KriSSo pisze:Tak, High Tec to typowe "pełne" FK, które mogę polecić. Fajnie trzyma, świetnie wybiera dziury, dla mnie subiektywnie komfortowe (pewnie dla niektórych za miękkie). Jakościowo to półka weiteca.
mysle ze jednak minimalnie nizej jak weitec ;)


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości