4motion zawieszenie tył

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

4motion zawieszenie tył

Post autor: miskieusz » wt maja 31, 2011 19:38

Pany szukam informacji na temat zawieszenia tył w 4motion. Które elementy można uznać za eksploatacyjne? Tzn. co powinno się co jakiś czas wymienić zakładając, że wahacze są proste itp. Są tam jakieś gumy, które się zmienia normalnie? Chyba, że wahacze się zmienia jak przednie w pasku? Druga sprawa dotycząca tyłu... jakie amorki? Po numerze znalazłem, że fabrycznie wychodziły MONROE i w sumie nic więcej nie znalazłem. Bilsteina nie widzę, allegro wieje pustką, intercars też nic nie poleca. Co kupić na tył? Nie szukam niczego utwardzanego/obniżanego.
No i jeszcze kwestia tulejek na przód w wahacze - z tego co się orientuję to na tył można włożyć tulejkę "wzmacnianą" z S3/R32, co z przednią? Poza tym najlepiej zainwestować w lemfordera, czy może febi będzie równie dobre?
Chciałbym zrobić wszystko na ładnie, żeby mieć spokój na jakiś czas. Ogólnie to poliuretan odpada ze względu na cenę, chyba aż tyle warte to nie jest?
Proszę o jakąś poradę:)
Dzięki :pub:



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

4motion zawieszenie tył

Post autor: miskieusz » czw cze 02, 2011 12:35

nikt? :/



Awatar użytkownika
Marcin126
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pt mar 18, 2005 00:28
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: 4motion zawieszenie tył

Post autor: Marcin126 » czw cze 02, 2011 19:36

W Golfie/Bora/S3/TT 4 motion masz z tylu 2 wahacze poprzeczne w którym znajduje się 4 tuleje i jeden wahacz wzdłużny jest tam jedna tuleja , wszystko jest wymienne jak tylko zajdzie taka potrzeba. Do tego dochodzi jeszcze lącznik stabilizatora, o ile dobrze pamietam to wszystko w tej kwestii. Jezeli chodzi o amory to budowa w 4 motion jest taka sama, niezależnie czy to S3 czy Golf rożnia sie tylko charakterystyką, wiadomo variant wozi jakies tam ciężary. Tuleje tylne w przednich wahaczach kupujesz "pełne" z TT bądz S3 a przednie są takie same jak w ośce i w tej kwestii nic nie zrobisz ,opinie na temat producentów poczytaj sobie w internecie, ja staram się zawsze montować lemfordera, ewentualnie alternatywą jest poliuretan.



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

4motion zawieszenie tył

Post autor: miskieusz » czw cze 02, 2011 19:48

:pub:
Bardzo fajna odpowiedź dzięki!
Nie widzę przycisku "pomógł" niestety:/
A jeszcze co do amorków, to one są inaczej montowane nie? W sensie są jakby pod kątem. Wydaje mi się, że dodatkowo dochodzi mi kwestia tego, że teoretycznie mam wersję "sport" więc lekko obniżona i do tego dochodzi jeszcze variant. Poszukam. Dzięki wielkie jeszcze raz!



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

4motion zawieszenie tył

Post autor: miskieusz » pn cze 20, 2011 20:44

Dobra musze odgrzać...
Czy ktoś kupował amortyzatory tył do 4motion z pakietem UB0? To wersja 'sport' i pytanie brzmi czy się różni czymś od zwykłych, bo znalezienie tego to graniczy z cudem...
:help: :otepienie:



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

4motion zawieszenie tył

Post autor: miskieusz » śr cze 22, 2011 10:28

Gdyby ktoś kiedyś potrzebował, to wg katalogu KYB amorki do zawieszenia sportowego i zwykłego są takie same:
Twin-Tube KYB 343310/ Mono-Tube KYB 553243
inne zawieszenie jest do V6 4motion i do wersji z zawieszeniem na trudne drogi (off-road) - Twin-Tube KYB 344301



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości