Air Ride - INFO Ogólne

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

marcys_99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 15, 2010 17:25

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: marcys_99 » pt maja 18, 2012 22:04

Przepraszam koledzy że się wchodzęw buciorach, ale czy jesteście w stanie powiedziec coś o firmie StageUp z Łodzi? Słyszeliście może o niej jakieś opinie? Chciałbym zbudować zawieszenie do T3 swojego, i poznaje rynek:) Kolega chyba AdamGTD się kilka stron wcześniej reklamował... pozdrawiam



daniel_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sie 22, 2011 10:31

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: daniel_87 » sob maja 19, 2012 13:58

Panowie, jaką mniej więcej wysokość poduszki rubeny dwubałwankowej przyjmuje się dla pozycji "do jazdy".
Chodzi mi o to, ile ma mm wysokości dla optymalnego ciśnienia, które daje dobre właściwości sprężynujące. Żeby nie było ani za miękko, ani za twardo. Rozumiem, że może to zależeć także i od masy, ale chodzi mi o orientacyjne dane.



Awatar użytkownika
lukas.g60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1346
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:14
Lokalizacja: TBU/sw209ld
Kontakt:

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: lukas.g60 » sob maja 19, 2012 22:44

marcys_99 pisze:Przepraszam koledzy że się wchodzęw buciorach, ale czy jesteście w stanie powiedziec coś o firmie StageUp z Łodzi? Słyszeliście może o niej jakieś opinie? Chciałbym zbudować zawieszenie do T3 swojego, i poznaje rynek:) Kolega chyba AdamGTD się kilka stron wcześniej reklamował... pozdrawiam

daruj sobie tego jegomoscia,mi robil rok sam przod do paska,zaplacone mial z gory,a jak juz przyszlo to musialem oddac dalej bo okucia gorne z oringami chodzily jak qrwie majtki,ja robilem pare zawieszen u kilku gosci i tylko jednego moge ci polecic kolege sebka,fachowo tanio 1000zl przod i tyl ale to musisz sie dogadac



marcys_99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 15, 2010 17:25

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: marcys_99 » ndz maja 20, 2012 21:34

A to nie miałeś możliwości ze odda Ci pieniądze? Nie chciałeś zrezygnować z jego usług?



Awatar użytkownika
MaxsteRR
Czarna chmura
Czarna chmura
Posty: 396
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:21
Lokalizacja: FZ

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: MaxsteRR » pn maja 21, 2012 23:39

Macie jakąś tańszą alternatywę dla typowych zaworów do air ride?
Niestety nie stać mnie na 4sztuki zaworów po ponad 200zł :crazy:

Ogólnie udało mi się ogarnąć już podawanie danych o ciśnieniach w poduszkach :grin: Jak już pisałem wcześniej nie chcę mieć żadnej rewolucji w środku w postaci dodatkowych przycisków w dziwnych miejscach i manometrów. Dane o ciśnieniach w poduszkach będę miał wyświetlane graficznie na ekranie fabrycznej navi :bajer:

Obrazek

Kombinuje jeszcze nad sterowaniem zaworami z kierownicy multifunkcyjnej, ale na razie robię przyciski na konsoli środkowej :hmm:

Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
zyzek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 15:37

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: zyzek » wt maja 22, 2012 02:12

MaxsteRR pisze:Macie jakąś tańszą alternatywę dla typowych zaworów do air ride?
Niestety nie stać mnie na 4sztuki zaworów po ponad 200zł :crazy:

Ogólnie udało mi się ogarnąć już podawanie danych o ciśnieniach w poduszkach :grin: Jak już pisałem wcześniej nie chcę mieć żadnej rewolucji w środku w postaci dodatkowych przycisków w dziwnych miejscach i manometrów. Dane o ciśnieniach w poduszkach będę miał wyświetlane graficznie na ekranie fabrycznej navi :bajer:

Obrazek

Kombinuje jeszcze nad sterowaniem zaworami z kierownicy multifunkcyjnej, ale na razie robię przyciski na konsoli środkowej :hmm:

Obrazek
2 szt ci stykną , sam posiadam i jest ok ,pisz pw do kolesia jak jestes zainteresowany http://allegro.pl/show_item.php?item=2293917329" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: azizi » wt maja 22, 2012 07:05

Ja mam od kilku lat na zaworach gazowych instalacje, cena około 60zł za sztukę. Do dziś dnia chodzą ok :)
Napisz coś więcej o tym sterowaniu w navi, bo mi się to strasznie widzi :)


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Awatar użytkownika
Zaba91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: sob lip 11, 2009 14:26
Lokalizacja: Słupsk/Bydgoszcz
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Zaba91 » wt maja 22, 2012 10:58

ta sama firma (pneu-tec) ma też inne zawory w dobrych cenach :) ja brałem od nich 1/4" i jestem zadowolony i śmiga szybciej niż na lpg :bigok:


Jadźka:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=497693
VW it's not a hobby, this is passion...
Obrazek

Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: azizi » wt maja 22, 2012 11:39

Zaba91 pisze:ta sama firma (pneu-tec) ma też inne zawory w dobrych cenach :) ja brałem od nich 1/4" i jestem zadowolony i śmiga szybciej niż na lpg :bigok:
...a ile kosztuje?


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Awatar użytkownika
bula222
Forum Master
Forum Master
Posty: 1323
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 12:00
Lokalizacja: SKL

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: bula222 » wt maja 22, 2012 15:09

azizi na pewno taniej niż niektórzy się oferują...:D warto tam zajrzeć duuużo osób od nich ma zawory :jezor:


Obrazek
Edit 1- OEM+ :) -->> viewtopic.php?t=222953" onclick="window.open(this.href);return false;
Edit2 -->>viewtopic.php?f=88&t=538921

...:::BRYLANT:::...
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 07, 2011 00:30

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: ...:::BRYLANT:::... » wt maja 22, 2012 16:59

1/4" u nich to coś koło 120 lub 140zł nie chcę teraz skłamać ale coś koło tego



Decybel :)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 22:16
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Decybel :) » wt maja 22, 2012 17:50

Witam :)
Na wstępie powiem że przewertowałem wszystkie 126 stron dokładnie i żadnej strony nie opuściłem
Zosało poruszone to wcześniej ale nikt nie odpowiedzał jednożnacznie:
musze zrobić zestaw na oryginalnych amortyzatorach i teraz moje pytanie
Jakie amory kupić olejowe czy gazowe i które bedzą twardsze i na których to bedzioe chodziło szybciej :D
niestety nie ma do felici zawieszenia gwintowanego w przystępnej cenie dlatego jestem zmuszony zbudować air na ori amorkach
prosze o odpowiedz bo wiem ze niektórzy na forum mają na seryjnych amorkach więc prosze o to by się wypowiedzieli właściciele zawieszeń.
Z góry dziękuje za odpowiedz
A jeśli chodzi o płynną regulacje wysokości to polecam zastosowanie zaworu proporcjonalnego
Obecnie na allegro są bardzo drogie te zawory i mają jedną wade mianowicie zasilanie ale był jeden taki na allegro za 159 zł rexroth a dział to na zasadzie takiej :
mamy potencjometr w kabinie i podajemy sygnał na zawór np. 2 Volty i zawór daje 2 Bary , krecimy potencjometrem i dajemy 5 Volt i mamy na wyściu zaworu 5 Bar
tylko że trzebabyło by dorobić układ który z 12V będziemy mieli płynną regulacje napięciową wzakresie 0-10 Volt i ten zawór potrzebuje napięcie zasilania 24V ale to jest najmniejszy problem ponieważ można zastosować przetwornice a allegro.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Zaba91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: sob lip 11, 2009 14:26
Lokalizacja: Słupsk/Bydgoszcz
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Zaba91 » wt maja 22, 2012 18:58

jest dokładnie jak ...:::BRYLANT:::..., mówi :) 1/4" kosztowała 120zł.. aktualnie nie mają niestety zaworów bo czekają na dostawę :) 140zł kosztowały 3/8"


Jadźka:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=497693
VW it's not a hobby, this is passion...
Obrazek

Awatar użytkownika
patryk_stg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw lip 17, 2008 18:11
Lokalizacja: Starogard Gdański

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: patryk_stg » wt maja 22, 2012 23:41

Mi udało się kupić zawory pneu-tec 1/2 za 145zł :D za tydzień zaczynam składać wszystko , zobaczymy jak szybko będzie działać air :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości