co tu zmienić żeby było jeszcze lepiej.

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

micro133
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 00:47

co tu zmienić żeby było jeszcze lepiej.

Post autor: micro133 » pn sty 21, 2013 23:48

Cześć :-)

Aktualnie w moim mk4 mam z przodu KYB "ultra sr" a z tyłu kyb "just a gas". Dodatkowo pełne silentbloki.

Nie zależy mi na wyglądzie, zależy mi tylko na prowadzeniu i użyteczności samochodu w każdych warunkach.
W tej chwili jest już nieźle, z przednich amorów jestem naprawdę zadowolony.
Zastanawiam się co mogę jeszcze poprawić. Auto niezbyt pewnie prowadzi się przy dużych prędkościach na łukach (powyżej 160-170).
Wrażenie jest takie jakby tył się kiwał na boki (z lewego koła na prawe i vice versa).

Zastanawiam się nad kilkoma możliwymi przyczynami:

1. tylne amory są bardziej miekkie niż przednie, więc załatwiła by to wymiana tylnych amorów na ultra sr.
2. gdy wymieniane były tylne amory to ich mocowanie nie było wymienione. Mechanik powiedział że jest OK. Dla mnie wyglądał średnio. Czy taki efekt może spowodować wyrobienie się tego elementu gumowo-metalowego ? chodzi mi o ten element przykręcany na górze tylnego amortyzatora.
3. może po prostu trzeba obniżyć samochód.... wolałbym tego nie robić, muszę sprawnie i szybko poruszać się po różnych drogach, nawet na tym zawieszeniu "udało" mi się przytrzeć wahacz przy 80km/h w Warszawie, na remontowanej drodze, ale nie wygladało na to że można tam o coś zachaczyć... Gdybym miał obniżone pewnie skonczylo by się urwaniem czegoś.
Jakie są dostępne najmniej obniżające sprężyny ? bo z tego co widzę to -30 to absolutne minimum. a oryginalnie wersje GTI były obniżone tylko -15. Chetnie wszedłbym w takie -15 sprężyny....


Do tego wszystkiego zauważyłem że czasem przy przejeżdżaniu prostopadle przez tory tramwajowe zawieszenie z tyłu potrafi nieźle huknąć. Zdarza się do rzadko a dodam że te plastikowe elementy wciskane w tylną belkę też mam wymienione.
Doradźcie jak mogę poprawić jeszcze bardziej prowadzenie fury, najlepiej bez obniżania. Czy to obniżenie naprawdę daje aż tak wiele ?

Dzieki !
g.



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

co tu zmienić żeby było jeszcze lepiej.

Post autor: Yaro1981 » wt sty 22, 2013 19:26

160-170 w łukach ty masz rajdówke czy samochód na co dzień ??
z reguły twardsze sprężyny są niższe będziesz musiał przeboleć i go spuścić te -30 do tego rozpórki i powinno być ok

ps. nie ma nic do wszystkiego


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

micro133
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 00:47

Re: co tu zmienić żeby było jeszcze lepiej.

Post autor: micro133 » wt sty 22, 2013 20:59

Yaro1981 pisze:160-170 w łukach ty masz rajdówke czy samochód na co dzień ??
no, może głupio to zabrzmiało... auto na co dzień rzadko używane, ale w weekendy często przemierzam po kilkaset kilometrów głównie po drogach szybkiego ruchu.
Yaro1981 pisze: z reguły twardsze sprężyny są niższe będziesz musiał przeboleć i go spuścić te -30 do tego rozpórki i powinno być ok
mówiąc rozpórki masz na myśli przód: tą na kielichy i tą na sanki ?

a z tyłu zostawić jak jest ?
Pytam bo się nie znam, ale wrażenie jest jakby z przodu było w miarę OK ale jakby tył nie nadążał za przodem..

Z drugiej strony gdyby przód mniej się kładł w ciasnych łukach to też bym się cieszył.

Ogólnie byłem zadowolony do czasu gdy przejechałem się kolegi Civic'kiem coupe i stwierdziłem że prowadząc jego samochód ma się wrażenie jakby z przodu nie było żadnej masy. Po prostu przód podąża za kołami bez najmniejszego zawahania...
Też bym tak chciał. No ale on odśnieża ulice.
Yaro1981 pisze: ps. nie ma nic do wszystkiego
true true....



Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

co tu zmienić żeby było jeszcze lepiej.

Post autor: przemal » śr sty 23, 2013 11:17

micro133 jaka średnica felg i rozmiar opon? Nie wiem czy jest stabilizator w tylnej belce w Twojej wersji ale też można by pomyśleć.


Gran Turismo Iniezione

Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

co tu zmienić żeby było jeszcze lepiej.

Post autor: Yaro1981 » śr sty 23, 2013 15:46

micro133, pierw zainwestuj w inne sprężyny fakt jest to te -30 niżej ale są też twardsze więc nie będzie się tak bujać , jak to będzie mało to potem można dołożyć rozpórkę na kielichy do przodu następnie do tyłu do bagażnika , ale zacznij od sprężyn eibach pro kit -30 coś w tym stylu dużo osób tu na takich jeżdzi i poleca z tego co widzę


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

micro133
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 00:47

co tu zmienić żeby było jeszcze lepiej.

Post autor: micro133 » śr sty 23, 2013 16:48

@przemal, używam dwóch rozmiarów:
* zimowy 195/65 R15 6J ET 38 takie z Audi A3
* letni 205/55/R16 Oryginalne VW do golfa Alusy chyba 6.5J ET38

@Yaro, sprężyny namierzyłem wstępnie kosztują okolo 500 pln. Boje się tylko samego obniżenia, boje się po prostu zostawiać części na drodze.
Mam na dzieje że takie obniżenie nie wymaga zwalniania do 5/h przy progach zwalniających itd. bo takie zachowanie mnie słabi.

Z tym że wraz ze zmianą sprężyn chciałbym od razu wymienić wszystko co trzeba żeby nie rozpruwać auta dwa razy.
Więc plan mam taki, żeby od razu założyć do tyłu ultra SR, które będą twardsze.
Do tego ProKit - 30 jeśli nie uda mi się zdobyć sprężyn od ARL które są -20.
Czy coś od razu wymieniać dla pewności ?
Czy wraz ze sprężynami prokit w zestawie są gumki na których podpierają się tylne sprężyny ?

Mam nadzieje że setup prokit + ultra SR nie bedzie betonem.
Sam ultra SR z przodu + pelne silentbloki zmieniły oblicze tego samochodu, jest dużo twardziej, ale czuje się że nie na marne.
Gdyby po zamianie tylnych i sprężyn (które mają 10 lat prawie) różnica była podobna, to byłbym szczęśliwym driverem.

Dziękuje za wszelkie wskazówki.
g.



micro133
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 00:47

co tu zmienić żeby było jeszcze lepiej.

Post autor: micro133 » śr sty 23, 2013 22:54

Cześć :-)

Wychodzi na to że sprężyny do ARL to nie koniecznie dobry pomysł, bo jest znaczna różnica w ciężarze ARL i ATD.
Próbuje dobrać springi prokit ale nawet z tym mam problem i potrzebuje waszej pomocy.

Problem jest następujący, moja tabliczka jest poniżej:

Obrazek

Ale w katalogu Eibacha nie ma takich sprężyn. Najbliższe springi to 970/925.

http://web2.carparts-cat.com/default.as ... 004&12=140" onclick="window.open(this.href);return false;

przebiegłem cały katalog, modele benzynowe jak i TDI i wszystkie mają co najmniej 925 na tylnej osi.
Co radzicie w takiej sytuacji ?

I dlaczego mam 910 skoro 925 to minimum ?

Dziękuje !

g.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości