Mk4+gwint i łącznik stabilizatora

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

igl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lip 13, 2010 15:57
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Mk4+gwint i łącznik stabilizatora

Post autor: igl » wt paź 30, 2012 15:12

Sorry za odkop ale mam pewną rozkminę. Montuje sobie gwint AP na a3 quattro i pojawił się problem - mianowicie ciężko jest teraz zapiąć stabi do mcphersona gdyż ten już opiera się na wahaczu. Tak ma być - szukać mam jakiegoś innego łącznika czy kombinować dalej?



Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

Mk4+gwint i łącznik stabilizatora

Post autor: -=RAFAL=- » czw gru 27, 2012 19:33

lekki odkop
temat stabilizatora prosta i zrozumiała sprawa, można zastosować ori łączniki albo kombinowane też zrozumiała sprawa. jestem w trakcje kompletowania gratów bo będę wymieniał stabilizator od TT i przydało by się wymienić łączniki bo moje są już lekko padnięte a dodatkowo jak będą mocno napięte to zdechną w kilka dni. widziałem że ludzie piszący w tym poście stosowali dwa rodzaje łączników. łącznik z dwoma przegubami kulowymi lub łącznik z górnym mocowaniem kulowym a na dole tuleja. jak z przypadku tego drugiego sprawa jest prosta i oczywista bo górne mocowanie z przegubem kulowym przekłada się przez otwór stabilizatora i skręca się nakrętką a na dole daje się śrubę przez tuleje łącznika i przykręca do wahacza tak sprawa pierwszego łącznika z dwoma przegubami kulowymi dla mnie jest z lekka niejasna. góra OK przekłada się gwint przegubu kulowego przez otwór stabilizatora i skręca się nakrętką ale jak przykręcić dolny przegub kulowy do wahacza? wahacz jest elementem zamkniętym na tyle że od środka nie uda mi się włożyć żadnej nakrętki a tym bardziej klucza żeby dokręcić tą nakrętkę. od przodu jest obudowa przegubu kulowego a wiec jak go przykręcić?
chodzi o dolne mocowanie łącznika na tym foto
Obrazek


ps. mi udało się drążek stabilizacyjny kupić za 75złoty



majstermod
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt gru 01, 2009 11:39
Lokalizacja: Wrocław

Mk4+gwint i łącznik stabilizatora

Post autor: majstermod » czw gru 27, 2012 20:17

W większości przypadków oś na odcinku między gwintem, a sworzniem ma nacięcie na klucz płaski i nie ma problemu z przykręceniem.
Ten łącznik ze zdjęcia albo ma to ukryte tuż za uszczelką, albo nie ma wcale i ktoś wkręcił go palcami do oporu.

Niektóre łączniki mają w osi gniazdo na torxa, albo imbusa, ale to chyba nadal nie pomoże w kręceniu od wnętrza profilu wahacza.


mk4 -30/-30
zima 205x55r16
lato 205x50r17

Awatar użytkownika
trzeci5
Forum Master
Forum Master
Posty: 1098
Rejestracja: pn sty 22, 2007 21:08
Lokalizacja: Skrzyszów/Wodzisław.śl

Re: Mk4+gwint i łącznik stabilizatora

Post autor: trzeci5 » czw gru 27, 2012 20:27

gdyby był ktoś zainteresowany regulowanym łącznikiem to mam do sprzedania pozostałość po moim MK IV,łącznik jest domowej roboty,jak coś to prosze na PW pisać,pozdrawiam
Obrazek


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=90&t=374315

Tonic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt lis 27, 2012 14:57

Mk4+gwint i łącznik stabilizatora

Post autor: Tonic » śr sty 09, 2013 13:53

Koledzy jestem przed wymiana zawieszenia na gwintowane i waham sie czy odrazu kupowac stabilizator czy sie wstrzymac.Niestety bede musiał oddac samochod do mechanika bo jestem po operacji i waham sie czy kupowac odrazu stabilizator czy sie wstrzymac.Jaka jest szansa ze bedzie dobrze na starym?Bo nie wiem czy nie lepiej odrazu kupic stabilizator bo pozniej u mechanika bede musiał placic jeszcze raz.Drugi moje pytanie czy ten stabilizator jest dobryhttp://moto.allegro.pl/audi-tt-drazek-stabilizatora-stabilizator-i2902977577.html" onclick="window.open(this.href);return false; bo wydaje mi sie inny niz wy pokazywaliscie w temacie.Z gory dziekuje za odp :D



Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

Mk4+gwint i łącznik stabilizatora

Post autor: -=RAFAL=- » czw sty 10, 2013 17:43

sam drążek wydaje mi się inny i zły (jest zdecydowanie bardziej powyginany niż powinien być).
czy na starym drążku będzie dobrze czy też nie to wszystko zależy od bardzo wielu czynników:
-jak nisko będziesz chciał posadzić auto
-jakiej średnicy felgi
-jaki profil opony a przy naciągu to i jaka jej szerokość
-jakość gwintu

u mnie przez dwa sezony śmigałem na seryjnym drążku a gwint był skręcony dość mocno - tak żeby w sam raz dało się jeździć po mieście. półoś czasem lekko przytarła o drążek przy maksymalnym skręcie i jednocześni najechaniu na jakąś przeszkodę ale nie było to nic strasznego i bardzo mi nie dokuczało. dodam że z przodu mam 18-sto calowe felgi z oponą 215/40 przy 8,5J. teraz jak do auta wjedzie air to i drążek obowiązkowo będę musiał wymienić bo prawy przód nie zejdzie w dół. na foto masz jak wygląda u mnie gleba z przodu auta na seryjnym stabilizatorze.
Obrazek



Awatar użytkownika
mundiallll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn lip 16, 2012 19:44

Mk4+gwint i łącznik stabilizatora

Post autor: mundiallll » pn sty 14, 2013 15:04

A czy od wersji quattro bedzie pasowal stabilizator?
http://allegro.pl/stabilizator-audi-a3- ... 28935.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Mk4+gwint i łącznik stabilizatora

Post autor: Shmatan » pn sty 14, 2013 17:27

tak, ale nie wiem jak można nie zauważyć że to z nowej a3 więc będzie pasował co najwyżej do golfa V

przecież nawet w tytule aukcji jest!



Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

Mk4+gwint i łącznik stabilizatora

Post autor: -=RAFAL=- » pn sty 14, 2013 18:56

do golfa 4 nie zamontujesz



kosynier
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr sie 13, 2008 22:42
Lokalizacja: ZIEMIA

Mk4+gwint i łącznik stabilizatora

Post autor: kosynier » ndz kwie 07, 2013 11:52

witam
panowie podstawowy błąd jaki jest popełniany to zakładanie gum o tej samej średnicy co drążek .prawidłowo powinno być
średnica 21mm, zastosowanie do drążka o średnicy 23mm/
średnica 18mm,zastosowanie do drążka o średnicy 20mm
średnica 19mm, zastosowanie do drążka o średnicy 21mm
pozdrawiam i zero skrzypienia



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Mk4+gwint i łącznik stabilizatora

Post autor: wesol » ndz kwie 07, 2013 19:51

dziwne stwierdzenie.W oplu jest tak ze nawet na tej gumie czasami jest nadruk do jakiej jest srednicy. Dziwna spraw ajest by mierzyc gume miarka szy suwmiarką bo to element gumowy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
patryk173
Forum Master
Forum Master
Posty: 1320
Rejestracja: pn lis 07, 2011 21:43
Lokalizacja: Biłgoraj

Mk4+gwint i łącznik stabilizatora

Post autor: patryk173 » pt kwie 19, 2013 20:15

Witam Panowie. Mozliwe ze w przypadku obnizenia na springach eibach sport line(-50 czerwone) zaciera mi stabi o pulos? Albo wachacz o mocowanie stabilizatora? Zawieszenie przednie jest dosc miekkie i przy szybszej jezdzie cos mi zaciera. Nie mam pojecia co to moze byc. Wstawie zdj pogladowe jak to wyglada, jesli trzeba zrobie lepsze.
Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Mk4+gwint i łącznik stabilizatora

Post autor: KoJ@K » pt kwie 26, 2013 22:26

KoRcZuS pisze:założyłem stabi z TT
Obrazek

O półośkę już nie stuka ale na większych dziurach dalej coś dobija. Mechanik twierdzi, że może walić gdzieś o sanki bo ten stabilizator jest środkiem trochę wygięty. Też tak mieliście? czy może zły stabi mi sprzedali???

KoRcZuS, z tego co widzę i kojarzę, to stabi na tym zdjęciu chyba nie jest od TT, albo może jest od tego nowszego modelu. :-k Widac, że jest troche inaczej powyginany i przez to może gdzieś stukac o sanki ?! :chytry:
Mój od TT z 99r. jest tak wygięty i wygląda tak:

Obrazek


Czy wszystkie stabilizatory od TT S3 itp mają średnicę 19mm ? :chytry: I zadam pytanie, które przeczytałem wcześniej, czy po zmianie stabi na ten od TT nie stuka o wahacz w tym miejscu co zaznaczone jest na foto: ? :chytry:
Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
patryk173
Forum Master
Forum Master
Posty: 1320
Rejestracja: pn lis 07, 2011 21:43
Lokalizacja: Biłgoraj

Mk4+gwint i łącznik stabilizatora

Post autor: patryk173 » sob kwie 27, 2013 19:08

Mam taki stabi jak Ty. W nast tyg bede zakladac to dam znac jak sie jezdzi :pub:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości