Air Ride - INFO Ogólne

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: MAPET » sob sie 22, 2015 09:23

j3lcyn pisze:
MAPET pisze:taaa to pomysl ile sie wysuwa amortyzator jak masz auto na lewarku kilka sekund...
Wysuwa się momentalnie, inaczej w trakcie normalnej jazdy koła odrywałyby się od ziemi.
MAPET pisze:to zeby sprezyna wypadla to by auto musialo leciec w powietrzu kilka sekund...
Całe tyle nie poleci, ale jedno koło to nie duży problem. [youtube][/youtube]


Mi potrzeba takie coś:Obrazek Pod fabryczne amorki lub gwintowane ale o fabrycznym skoku, a nie zaniżonym. Do tego sprężyny podwyższające o 3-4cm. To rozwiązanie w pełni wyczerpuje moje oczekiwania.
skoro wysuwa sie momentalnie to chyba w rece nie trzymales amorka i nie wyciagales z niego tloczyska... tam sie przelewa olej i wlasnie po to jest amor by tlumil czyli powodowal zeby nie bylo skoku zawieszenia wylany amor buja autem a nie sprawny ...
zreszta nie o tym ten temat to nie ciagne dalej rozmowy bo nie ma sensu


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

j3lcyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sie 20, 2015 08:25

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: j3lcyn » sob sie 22, 2015 14:39

Ręką sprężyny nie ścisnę więc nie ma co porównywać. Również uważam że nie ma sensu ciągnąć tematu.

Jak są umieszczone otwory powietrzne(góra/dół) w tych poduszkach?(jak rozumiem do mk4)
Obrazek



Awatar użytkownika
fisiel90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 13:16
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: fisiel90 » ndz sie 23, 2015 16:19

MAPET pisze:
fisiel90 pisze:może półośka opiera Ci się na stabilizatorze lub podłużnicy ??
gdzie masz z tylu podluznice i stabilizator?
mój błąd, nie doczytalem że chodzi o tylną oś.


ProjectOEM+

Awatar użytkownika
KoperVW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 18:59
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: KoperVW » ndz sie 23, 2015 19:50

A takie pytanie co do okuć czy do mk4/bora 4 motion będą pasowały okucia przód z wersji z przednim napędem ?


Bora USA V6 4MOTION
viewtopic.php?f=89&t=431246
SPRZEDAM
PODKŁADKI PODNOSZĄCE SILNIK --> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=565847
ZAWORY ELEKTROMAGNETYCZNE AIR RIDE -->http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=574603

Awatar użytkownika
kolak6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: sob gru 07, 2013 19:24
Lokalizacja: Limanowa
Auto: Mk4
Silnik: R32
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: kolak6 » pt sie 28, 2015 19:16

koledzy,czym uszczelnic okucia na gwincie?pakuly iteflon nie bardzo chca trzymac:/


https://www.facebook.com/Golf-MK-IV-25t ... 639547267/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

j3lcyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sie 20, 2015 08:25

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: j3lcyn » ndz sie 30, 2015 08:51

kolak6, uszczelnij klejem/szczeliwem do gwintów. W motoryzacyjnych to sprzedają.

Panowie, w którym miejscu najlepiej przełożyć(przewiercić) przewody powietrzne tylnej osi do wnętrza budy? W mk4.



Awatar użytkownika
Docenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn sty 11, 2010 21:37
Lokalizacja: Opole

Re: Odp: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Docenty » pn sie 31, 2015 12:48

Tak jak idzie przewod abs :)

Wysłane z mojego LG-D855 za pomocą Tapatalk 2


to nie my mamy za nisko auta... to krawężniki są za wysoko!! ^^

mój Golf Mk3 GTI


AiRRight- okucia, zestawy zawieszeń. Najlepsze ceny!!!

j3lcyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sie 20, 2015 08:25

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: j3lcyn » śr wrz 02, 2015 13:08

No fakt :-) Wchodzą w budę chyba kawałek przed/nad kołem. Pewnie wychodzą pod plastikami z boków oparć tylnych foteli.



Awatar użytkownika
Docenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn sty 11, 2010 21:37
Lokalizacja: Opole

Re: Odp: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Docenty » śr wrz 02, 2015 16:24

Wychodza na nadkolu obok oparcia :) potem latwo je przeciagnac do bagaznika:)

Wysłane z mojego LG-D855 za pomocą Tapatalk 2


to nie my mamy za nisko auta... to krawężniki są za wysoko!! ^^

mój Golf Mk3 GTI


AiRRight- okucia, zestawy zawieszeń. Najlepsze ceny!!!

j3lcyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sie 20, 2015 08:25

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: j3lcyn » śr wrz 02, 2015 23:28

No i tak też zrobiłem. Jajkowata zaślepka przewodu abs ma na tyle zapasu że przeszedł nią przewód fi8. Potem wzdłuż przewodu abs aż do sprężyny. Muszę nałożyć kawałki węża gumowego na poliuretanowy w miejscach mocowań do budy no i naciąć jedno mocowanie na belce aby opaski miały się czego trzymać. Z lewej strony poszło 4m przewodu, z prawej starczy 2m ale zrobię zawijas przedłużający do 4m aby się równomierniej opuszczało.



j3lcyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sie 20, 2015 08:25

Re: Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: j3lcyn » pt wrz 04, 2015 21:15

Tył postawiony na powietrzu. Nie podoba mi się to że poduszki są z jednej strony ściśnięte a z przeciwnej zbyt rozciągnięte. Podejrzewam że skróci to ich żywotność i znacząco zmniejsza nośność.
Sami oceńcie:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Zdjęcia robione przy 5bar(max wg. producenta gum). Mimo maksymalnego ciśnienia poduszki są dalekie od osiągnięca deklarowanej nośności. Zwiększenie do 6bar nie dużo zmienia. Podejrzewam że cały problem tkwi w braku równoległości i osiowości okuć.

Chyba trzeba dolne tuleje pod okuciami zrobić mimośrodowe, tak aby poduszki się wyprostowały. Dobrze myślę?



Awatar użytkownika
Banita95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 958
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 10:35
Lokalizacja: Pasłęk

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Banita95 » sob wrz 05, 2015 18:01

Ta skrzywiona poduszka ci pęknie !



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: MAPET » sob wrz 05, 2015 22:27

a wg mnei to raczej norma po pracujaca sprezyna nie pracuje w lini prostej tylko w zaleznosci od wychyłu ma inny luk no chyba ze zrobiles okucia nieosiowo ale nie sadze..

bardziej bym sie martwil wystajacymi srubami z okucia :)


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

j3lcyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sie 20, 2015 08:25

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: j3lcyn » ndz wrz 06, 2015 17:49

Problem w tym że przy ustawieniu prześwitu na środek jak i na sam dół, poduszki nadal były wypchane w tą samą stronę. Okucia były osiowe. Przerobiłem dziś dolne tuleje. Zrobiłem mimośrody po 8mm wysokości różnicy. Teraz poduszki stoją prosto lecz pojawił się kolejny problem gdyż zbliżyły się do rury belki w miejscu jej zagięcia. Na kanale zobaczę jak blisko są i podreguluję obracając tuleję w osi. Na razie jest o niebo lepiej i przy tym samym ciśnieniu tył poszedł 2cm do góry.
Zgadza się, na 5 śrub w każdym okuciu po 1-2 wystają ~0,7mm. I tak dałem więcej podkładek, zapomniałem tylko wygładzić tych śrub papierkiem. Będę obserwował czy powstają ślady na gumach. Jeśli tak to poskracam śruby.

Wrażenia z jazdy - znacznie twardsze od sprężyn w całym nominalnym zakresie pracy gum czyli 170 +-60. Planuję dać dwa zbiorniki po parę litrów w zderzak i na stałe je połączyć z poduszkami, tak aby więcej powietrza pracowało na wybojach.

Ciśnienie - producent zaleca max 5bar. Nawet gdy nabiję 6bar brakuje 2cm do rozciągnięcia gum do 240 i tyle samo brakuje do rozciągnięcia amorka. Wniosek - poduszki powinny być większej średnicy. Niestety większe nie wejdą :-(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości