Skrzypiace zawiszenie VW IV

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Lekarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr lip 18, 2007 21:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Skrzypiace zawiszenie VW IV

Post autor: Lekarz » sob cze 14, 2008 16:42

Witam panów mam problem który mnie starsznie denerwuje , a mianowicie skrzypiace zawieszenie z przodu wymieniłem juz gumy drązka stabilizatora (poz.3) na orginalne VW i nic to nie dało no moze prawa strona mniej skrzypi lewa za to skrzypi jak stary wóz np. na postoju jak zaczne delikatnie bujać lewą strone to skrzypienie jest strasze jest to skrzypienie nie metaliczne bardziej gumowe tak jak są zurzyte gumy drazka.Czy mozecie mi cos poradzic co to moze byc luzów w zawieszeniu nie ma Obrazek
Ostatnio zmieniony pt cze 20, 2008 16:03 przez Lekarz, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » sob cze 14, 2008 19:34

zrob szybki test: psiknij dokladnie na tulejki jakims smarem w sprayu albo wd40 i tylko na te gumy, jak ucichnie to jednak one halasuja.
jezeli nie to szukamy dalej.

mam to samo. skrzypi jak stara wersalka :P
najgorzej jest jak przejezdzam przez "spiacych policjantow"
wlasnie szykuje sie do wymiany tulejek drazka stabilizatora bo jestem prawie pewien ze jednak to one tak skrzypia.
jesienia zeszlego roku wymienialem je bo byly wyraznie zuzyte i drazek stukal.
wymienialem w szybkiej stacji, nie przypilnowalem i nawet nie wiem czy wstawili ori czy jakies podroby po 3 zl z allegro :( i czy wlasciwej srednicy (21 mm lub 23 mm - zalezy od drazka)


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

kwaśny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 29, 2007 15:26
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kwaśny » sob cze 14, 2008 21:01

też mam taki problem, tragedia jak bym jeździł 25letnim autem po przejsciach, ja chcem wymienić całe wahacze bo i tak mi coś puka w zawieszeniu ale czy to coś da to nie wiem może jeszcze coś wymienić? skrzypienie ustępuje jak jest mokro na drodze



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » ndz cze 15, 2008 10:36

nowy trop:
jeden z handlarzy na allegro jak opisalem mu objawy wskazal na zapieczone odbojniki tzw baranki na amortyzatorze.
tylko jak sie do nich dostac aby je przesmarowac :(


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » ndz cze 15, 2008 16:48

moze byc to tez wina gornych poduch amora


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

p
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob maja 19, 2007 21:24
Lokalizacja: PO

Post autor: p » czw cze 19, 2008 17:46

ja mialem dokladnie takie same objawy tzn jak bujalem lewa strona to skrzypailo jak oszalale wymienili mi gumy stabilizatora na porzadne zamienniki i ucichlo koszt cos kolo 30zl...


MKIV ALH

Awatar użytkownika
_LEo_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 19:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: _LEo_ » pt cze 20, 2008 14:55

witam,

ja za to mialem troche inny problem, mianowicie stukanie... niby banalna sprawa, ale wymienilem cale zawieszenie (gwint) do tego jeszcze wlozylem sworznie, drążka, koncówki drązkow, wszystkie elementy metalowo gumowe, tuleje gumowe na wachaczach. Minelo moze jakies 2 miesiace i dochodzaca mnie stuki z przodu... :goof: przy tym ze tez lekkie skrzypienie. Odwiedzilem mechanika ktory "opiekuje" sie moim golfem od zawsze... i dopiero po 15 min szarpania i sprawdzania, okazalo sie że, na gorze w kieluchu jest guma z łożyskiem... i ta guma byla juz luzna (z drugiej strony bylo oK). Jak narazie to jest tylko diagnoza, w przyszlym tygodniu jade to robic, mam nadzieje ze to pomoze.

pozdravwiam :helm:


Moj Golf http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123503&postdays=0&postorder=asc&start=0 Niestety SPRZEDANY! :(

Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » pt cze 20, 2008 16:32

_LEo_ pisze:i dopiero po 15 min szarpania i sprawdzania, okazalo sie że, na gorze w kieluchu jest guma z łożyskiem... i ta guma byla juz luzna (z drugiej strony bylo oK)
no wlasnie o tym pisalem,
gorna poducha amora


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

Awatar użytkownika
_LEo_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 19:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: _LEo_ » pt cze 20, 2008 16:54

Kisiel pisze:
_LEo_ pisze:i dopiero po 15 min szarpania i sprawdzania, okazalo sie że, na gorze w kieluchu jest guma z łożyskiem... i ta guma byla juz luzna (z drugiej strony bylo oK)
no wlasnie o tym pisalem,
gorna poducha amora
aaaa. nie wiedzialem ze to tak sie nazywa :helm: :pub:

[ Dodano: 28 Cze 2008 01:08 ]
witam ponownie... no i wymienilem gorna poduche amora (ta ktora byla wywalona na maksa) iii hmmmm dalej cos mi puka w zawieszeniu... i skrzypi dalej... najczesciej to slychac jak jest jakis poprzeczny garb na drodze. Przod przejedzie... pozniej tylk podbija i przd w tym momencie troch emocniej nurkuje.. i delikatny sgrzyt z przodu slusze :grrr: :grrr: Mechanik jak mi oddawal auto mowil, ze sruby ktore byly razem z nowym zawieszeniem (gwintem) roznia sie od oryginalnych... dodal ze to moze miec wlasnie plyw na stykanie... ale tak na chlopski rozum biorac, jezdzilem ok 2 miesiace i nic sie nie dzialo, wiec to musi byc jakis elemnt ktory w trybie expresowym sie zużyl po zalozeniu gwintu. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że raz to stuka a raz nie... nie wiem od czego to zalezy.. od warunkow atmosferycznych.. czy od tego ze bylem w lazience przed wyjsciem z domu i wazylem mniej #-o :-s poprostu jak juz slysze jakis stuk, zgrzyt z zawieszenia to odechciewa mi sie wszystkiego.


Moj Golf http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123503&postdays=0&postorder=asc&start=0 Niestety SPRZEDANY! :(

Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: lgruszkos » czw lip 03, 2008 19:57

Leo zawsze można się spotkac gdzieś w Katowicah i zobaczysz jak u mnie stuka, już mnie cholera bierze....



s0lid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 16:35
Lokalizacja: Ustka/Gdynia
Kontakt:

Post autor: s0lid » sob lip 05, 2008 15:17

witam wszystkich

u mnie jak u kolegi Lekarza ktory zalozyl temat jest dokladnie tak samo. gdy auto stoi i "pobuja" sie lewym przodem to auto skrzypi niemilosiernie ... juz wczesniej wymienilem gumy drazkow stabilizatora i poki co sobie odpuscilem temat bo z kim nie rozmawialem to brakowalo pomyslow na rozwiazanie problemu... niby wszystko jest w porzadku a skrzypienie jest czasami nie do wytrzymania :( powiem szczerze ze troszke sie uspokoilem bo myslalem ze tylko moj golf cierpi na ta przypadlosc...

Kolega Leo wymienil "gore poduchy amora" i dalej problem nie zniknal takze jak ktos jeszcze bedzie mial jakies pomysly na rozwiazanie problemu to niech smialo pisze !!!!!!!! bo czasami to juz rece opadaja :(


wazny efekt nie intencje

Awatar użytkownika
_LEo_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 19:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: _LEo_ » sob lip 05, 2008 16:12

s0lid pisze:Kolega Leo wymienil "gore poduchy amora" i dalej problem nie zniknal
jedna strone tylko, dokladnie lewa bo z tej strony dochodziło stukanie i mozna bylo tą gumą na gorze poruszac reką ... teraz czekam na części i robie prawa... jak zrobie, dam znac czy pomoglo :bajer:
Ostatnio zmieniony sob lip 05, 2008 16:15 przez _LEo_, łącznie zmieniany 1 raz.


Moj Golf http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123503&postdays=0&postorder=asc&start=0 Niestety SPRZEDANY! :(

Awatar użytkownika
jurasvip
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: sob paź 13, 2007 15:32
Lokalizacja: opo
Kontakt:

Post autor: jurasvip » pn lip 07, 2008 17:52

ico ico ,pomogło?
Tez mi cos skrzypi,juz mnie ch**** strzela,problem pojawia sie albo wtedy jak jest sucho i jade przez dłuższy czas-tzn ponad 1h,bo na krótkich dystansach spokój.
Gdy spadnie deszcz,lub jest "wilgotno" ,wsyztsko jest oki.
Czasem jeszcze jak przejezdzam przez "policjantów" słychac z tyłu takie cos jakby uciekajace powietrze z pracujacego amortyzatora...(nie mam do czego tego porównac).
Tuleje tylnej belki wymienione... bleee ,strasznie to denerwujące.
p.s a próbowaliscie załadowac auto 4 osobami? wydaje mi sie ze wtedy nic nie skrzypi i nie popiskuje :helm:


Obrazek

Awatar użytkownika
kyfy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:47
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Post autor: kyfy » wt lip 22, 2008 14:34

Miałem to samo jak zakupiłem gofra, myślałem że osiwieję od tego stukania. Jak stara wersalka w trakcie.....siadania. :helm: Wymieniłem wszystkie elementy gumowe zawieszenia na nowe i jak ręką odjął. Uffff!!!! Ulga !!!!


Golf GTI Mk4 1.8T powered by TD05 12T GSR turbo

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1875464#1875464

367/458

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości