Sportowe sprężyny na seryjne amory warto?

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

mazimazimazi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: śr cze 12, 2013 19:16
Lokalizacja: DTR

Sportowe sprężyny na seryjne amory warto?

Post autor: mazimazimazi » pn sty 13, 2014 19:56

Witam posiadam VW MK II i chciałbym założyć sprężyny -40mm na seryjne amortyzatory czy warto? Autem jeżdżę codziennie a chodzi mi tylko aby go obniżyć poprawić wygląd.. :) Dziękuję za pomoc :D


"VW MK II"
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=537613" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
krystek21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: wt mar 05, 2013 22:59
Lokalizacja: Suwałki

Sportowe sprężyny na seryjne amory warto?

Post autor: krystek21 » pn sty 13, 2014 22:36

Tego mnóstwo na forum było. Można kupić sprężyny sportowe obniżające lecz przy seryjnych amortyzatorach one szybko je wykończą.



mazimazimazi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: śr cze 12, 2013 19:16
Lokalizacja: DTR

Sportowe sprężyny na seryjne amory warto?

Post autor: mazimazimazi » pn sty 13, 2014 22:48

Właśnie szukałem i znalazłem to co chciałem ale jedni mówią że spokojnie można jeździć na -40mm że nic się nie dzieje że fajnie się prowadzi auto itp, a nie którzy mówią właśnie że będzie taczka albo ping pong że amory pójdą na złom za chwile i nie wiadomo kogo się słuchać.. Jaka w końcu jest prawda warto czy nie warto tego robić?


"VW MK II"
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=537613" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
krystek21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: wt mar 05, 2013 22:59
Lokalizacja: Suwałki

Sportowe sprężyny na seryjne amory warto?

Post autor: krystek21 » pn sty 13, 2014 23:54

Po pierwsze musisz dobrać odpowiednie sprężyny. Inne są do diesli inne do bencyny :D Potem w zależności od poziomu obniżenia będzie groźniej dla amortyzatorów. Seryjne są przystosowane do pracy na wysokości ok 2/3 maksymalnego wysunięcia. A jak włożysz sprężyny tłoczyska pójdą w dół jakbyś ciągle z jakimś ciężarem w bagażniku jeździł a one tego nie lubią. Gdzieś czytałem że przy -40 na seryjnym zawiasie ok roku i zaczynają cieknąć.

Niech wypowie się ktoś kto ma MK2 na springach w serii amorkach.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Sportowe sprężyny na seryjne amory warto?

Post autor: Shmatan » wt sty 14, 2014 11:24

mazimazimazi pisze:jedni mówią że spokojnie można jeździć na -40mm że nic się nie dzieje że fajnie się prowadzi auto itp, a nie którzy mówią właśnie że będzie taczka albo ping pong że amory pójdą na złom za chwile
I w tym temacie nikt Ci nic więcej nie powie, a skoro znalazłeś tamte to w razie innych pytań mogłeś zgodnie z regulaminem w nich kontynuować dyskusje. Nie jesteś na forum od dzisiaj



Zablokowany

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości