GOLF IV kombi dobór zawieszenia na polskie drogi

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

GOLF IV kombi dobór zawieszenia na polskie drogi

Post autor: pawelek1z2 » wt wrz 23, 2014 20:27

Witam.

Krótko i na temat - by bezpiecznie i bezstresowo podróżować po naszych pięknych koleinach ( pst. drogach ) bieżąca wysokość zawieszenia jest zbyt mała.. zapewne jest to efekt zużytych sprężyn czy amorków..
Nie zamierzam glebić, a maxymalnie wysoko wozić miskę olejową dlatego potrzebuje twardego ale i komfortowego zawieszenia. ma ktoś jakieś propozycje? albo inaczej czy ktoś może takiego rezultatu oczekiwał i coś wymyslił?

ps. szukajki używalem 8 stron przejrzałem i nic nie wyszukałem.



Awatar użytkownika
adiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob mar 02, 2013 20:08
Lokalizacja: Łódź

GOLF IV kombi dobór zawieszenia na polskie drogi

Post autor: adiq » wt wrz 23, 2014 20:51

Jestem przed poniedziałkową (jak dobrze pójdzie) wymianą amorków, chcę by jeździło się komfortowo, stabilnie i trochę sztywniej, póki co wyszukałem i zdecydowałem się na taki zestaw: górne mocowania z łożyskiem lemfordera + odboje i osłony nowe + amory kayaba ultra sr na fabrycznych sprężynach zobaczymy co z tego wyjdzie. Dam znać po wymianie.



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: GOLF IV kombi dobór zawieszenia na polskie drogi

Post autor: seaman1982 » śr wrz 24, 2014 09:43

Ja robilem caly przod i poszedlem w sachsa. Zalozylem amory i sprezyny z tej firmy i cala reszte po rozebraniu rowniez. Auto ogolnie nie jest mega twarde, a do tego zostalo ze 2 cm podniesione. O ile zdarzalo mi sie na serii przychaczyc oslona silnika to teraz jeszcze nie. Problem jest jedynie z dostepnoscia sprezyn. Duzo firm je ma w swoim portfolio, ale nie sa dostepne. Mi sciagali na zamowienie (16 dni roboczych), ale mozna je dostac tez na ebayu.



Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

GOLF IV kombi dobór zawieszenia na polskie drogi

Post autor: pawelek1z2 » śr wrz 24, 2014 20:41

z racji ze pewnie po zimie bede to robil to dostawa na zamowienie nie robi problemu:) dzieki za odpowiedz szybką. Tak myslalem ze nowy zawias sam w sobie podniesie auto.



Awatar użytkownika
adiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob mar 02, 2013 20:08
Lokalizacja: Łódź

GOLF IV kombi dobór zawieszenia na polskie drogi

Post autor: adiq » pn wrz 29, 2014 14:26

No więc jestem po robocie. Ostatecznie zdecydowałem się KYB excel-g z uwagi na komfort, górne mocowania lemforder. Stare amory umarły, wciskając sztyce już zostawała w środku także u mnie amortyzowały tylko sprężyny, Po wymianie :grin: bez porównania samochód jest sztywny ładnie trzyma się drogi nie pływa. Jeśli chodzi o wysokość auta to nie zmieniła się.



Awatar użytkownika
elemenateur
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 460
Rejestracja: pn lis 19, 2007 14:29
Lokalizacja: SZCZECIN / GŁOGÓW
Kontakt:

GOLF IV kombi dobór zawieszenia na polskie drogi

Post autor: elemenateur » wt paź 07, 2014 18:41

Kayaba to bardzo dobry wybór - będą śmigać bezproblemowo.
Ps. Robiłeś testy amortyzatorów przed wymianą? Ile miały %?
Pozdrówki
marcin


NAJNIŻSZE CENY NA OLEJE MOTUL NA FORUM
FERODO, LIQUI MOLY, MILLERS, LEMFORDER
Zadowolenie klientów bezcenne ->viewtopic.php?f=32&t=154643
Obrazek
DO DYSPOZYCJI DOTYCHCZASOWYCH I NOWYCH KLIENTÓW JESTEŚMY POD NICKIEM ELEMENATEUR
TELEFON: 730338154, 663962604, 794675296, 796553835
GG: 51221933, 347504, 17787178
EMAIL: SKLEP@PRO-CHOICE.PL

Awatar użytkownika
adiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob mar 02, 2013 20:08
Lokalizacja: Łódź

GOLF IV kombi dobór zawieszenia na polskie drogi

Post autor: adiq » wt paź 07, 2014 20:45

73%......



Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

GOLF IV kombi dobór zawieszenia na polskie drogi

Post autor: pawelek1z2 » pt lut 06, 2015 19:15

i jak tam Panowie którzy wymienili zadowolenie z nowego zawiasu?



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

GOLF IV kombi dobór zawieszenia na polskie drogi

Post autor: przemlin » pt maja 08, 2015 00:27

Nowe spreżyny lesjofeors + kyb exel-g+ tuleje wahacza pełne S3 całkiem komfortowe i sztywne jednocześnie prowadznie , no i jest odczucie płyniecia po nierównosciach, i to na kołach 16/ 205/ 55.Specjalnie pogrubiłem sprezyny bo to one w pierwszej kolejnosci odpowiadają za komfort. Sam miałem założene nowe amorki exel-g na stare spreżyny to wydawały sie one jakieś twarde /auto wpadało w dziure/ natomaist po wymianie spreżyn na nowe znacznie poprawił sie komfort i amorki już nei sa takie twarde jak wczesniej auto tak jakby płynie po nierównaościch, komfort jest ok , no ale ja mam wymienione dosłownie całe zawieszenie łącznie z maglownicą, drązkami, tulejami tylniej belki, wszsytko co sie dało :satan: :satan: :grin: .
Aha, geometria Pełna jest bardzo ważna, po jej ustawieniu u mnie auto zupełnie /prowadzenie/inne niż wcześniej mimo nowych cześci... pzdr.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości