Rozporki

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

sp0on
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 18, 2008 14:43
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Rozporki

Post autor: sp0on » czw mar 19, 2015 01:18

Witam.
Założyłem w moim golfiku zawieszenie gwintowane mts-a i nadszedł czas na rozpórki. Z racji że budżet się troszkę uszczuplił, postanowiłem wykonać je sam. Ze sprzętu mam wszystko co potrzebne, spawarki, giętarki i nawet chęci sie znajdą. Brakuje mi jednak parę informacji wiec wole podpytać, żeby to wykonać w miarę profesjonalnie :)
A wiec:
-czy rodzaj stali ma znaczenie? docelowo planuje zrobić je ze stali nierdzewnej, ale może być każda inna
- jeśli nierdzewka może być, to jaka dobrać średnice i grubość ścianki?
- z przodu dawać tylko na gore, czy dolna tez lepiej dawać? bo nie chce żeby budzie sie za bardzo dostawało przez to zawieszenie.
- górna rozpórka musi być zagięta, czy może być prosta ?
- czytałem że wymiary bierze sie na podniesionym aucie, podnosić go będę na lewarkach, tylko nie wiem gdzie je najlepiej podłożyć zanim zacznę mierzyć ?
- jak to jest z ta śruba rzymska, dawać ja, czy lepiej robić bez ?
Domyślam się ze już były podobne tematy, i wystarczy tylko poszukać, ale niestety nie mam czasu na przeszukiwanie forum, a naprawdę zależało by mi żeby to zrobić jak najszybciej.
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości