Golf II 1.3 - jakie zawieszenie?

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Gumi5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 26, 2015 14:32

Golf II 1.3 - jakie zawieszenie?

Post autor: Gumi5 » śr sty 06, 2016 16:29

Witam, mam budżet tak 500 do 700 zł max, szukam metod na obniżenie i "usportowienie" zawieszenia. Obecnie mam kółka zimowe 175/65/14 6j, przymierzam się do zamiany na 195/45/16 7j na lato (ok. 2cm większe koło) i kombinuję co tu z zawieszeniem zrobić. Zależy mi na opuszczeniu auta w zakresie od ok. 40 do ok. 60 mm na każdą oś, i wiem że najlepiej byłoby spasować na gwincie ale chciałbym autem troche "pofikać", a z tego ci mi się o uszy obijało to na gwincie średniawo... Amorki mam KYB około roczne, sprężyny "seria" ale chyba dogorywają bo auto stoi na jednym kole nieco niżej a wszystkie tam wahacze itd. w porządku i bez luzów. Myślałem też o sprężynach Eibach Pro Kit albo Sportline, ale jak to się ma do moich amorków i czy Sportline (te czerwone) to nie będzie przesada z usztywnieniem? Chciałbym też zachować komfort w miarę możliwości, ale to raczej drugi/trzeci plan, wolę trochę wiecej za tą kasę ze zmulacza wycisnąć :D



Szymon_NDG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 08, 2012 12:53
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

Re: Golf II 1.3 - jakie zawieszenie?

Post autor: Szymon_NDG » czw sty 07, 2016 10:17

Nie pół środków w tuningu. Dozbieraj kasę i kup gwint. Też kiedyś tak zrobiłem i koniec końców i tak kupilem gwint. Co do gwintu to polece AP do jazdy że tak powiem komfortowej. TA AP załóż jak będziesz chciał beton. To wszystko zależy od Ciebie co chcesz osiagnać.



Gumi5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 26, 2015 14:32

Golf II 1.3 - jakie zawieszenie?

Post autor: Gumi5 » czw sty 07, 2016 10:38

A same springi średnio? Bo jak liczę ile kasy będę miał to albo zawieszenie w tych widełkach do 700 + dystanse, albo droższe zawieszenie, jeszcze nie zarabiam ;x



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości