Wybór interfejsu diagnostycznego.

Wszelakie info dotyczące diagnostyki,takie jak np.oceny logów itp.

Moderatorzy: italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szpadel68
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: pn mar 18, 2013 20:08
Lokalizacja: Olsztyn

Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: szpadel68 » ndz mar 26, 2017 15:33

Nie bijcie piany jak przy sprzedaży mojego GTI bo Wasze proroctwa można między bajki włożyć. Kabel i samochód dawno sprzedane :D Ale poużywajcie sobie :helm:

Pozdrawiam :pub:

Miłej zabawy z samochodami grupy VAG ... i grubych portfeli :kac:


Profesjonalna konwersja i obróbka audio-video D-SVHS-C, DVD, Bluray, DCC, MD, DAT, DTRS, CC, VINYL, SACD
Mobile: 797 195 021

Gladi2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 24, 2017 19:00

Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: Gladi2 » pn mar 27, 2017 10:22

Czy OBD I może mieć tzw. kostkę pojedynczą? Tzn. wg wszystkich wskazówek kabel OBD II to ten który jest pojedynczy, a OBD I to ten z dwiema "kostkami"?



dzygi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: śr paź 21, 2015 10:27

Re: Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: dzygi » czw mar 30, 2017 16:38

Diagnostyka pokładowa dostosowana do Unii Europejskiej przyjęła nazwę EOBD (ang. European On Board Diagnostics) i oparta jest głównie na OBD II. Diagnostyka pokładowa EOBD obowiązuje w Europie od 2000 roku w stosunku do wszystkich noworejestrowanych samochodach osobowych, lekkich pojazdów użytkowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3.5 tony i mających 9 miejsc siedzących. Z kolei od 2003 roku, EOBD obowiązuje dla noworejestrowanych samochodów osobowych i lekkich pojazdów użytkowych wyposażonych w silniki wysokoprężne. EOBD zostało już dostosowane do norm Euro 5. Istnieją już dokumenty aplikacyjne do normy Euro 6 z których wynika, że nastąpi bardzo duże zaostrzenie granicznych wartości według EOBD.



Gladi2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 24, 2017 19:00

Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: Gladi2 » pt mar 31, 2017 13:34

OK - dzięki - przetestuję z OBD I



golf4trend
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr mar 15, 2017 22:46

Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: golf4trend » pt kwie 07, 2017 19:20

Czy można zarejestrować vcds lite za free tak żeby można było wykonać adaptacje i kodowanie?



dzygi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: śr paź 21, 2015 10:27

Re: Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: dzygi » sob kwie 08, 2017 11:37

Poszło pw



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: tomek08 » sob kwie 08, 2017 23:43

golf4trend pisze:Czy można zarejestrować vcds lite za free tak żeby można było wykonać adaptacje i kodowanie?
Witam, odpinam się pod pytanie kolegi ?
Pozdrawiam.


Tomek

matyja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 23, 2017 22:04

Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: matyja » czw maja 04, 2017 21:35

Witajcie,
jako świeży posiadacz Golfa muszę spytać, jaki interfejs polecacie do mojego autka... :)

Na szybko udało mi się dowiedzieć, że w grę wchodzą trzy interfejsy: VAS5054A (80$), VAGCOM (25$) oraz VAG CAN PRO (30$). Który z nich możecie polecić do użytku prywatnego?
Zakupu będę dokonywał u naszych skośnookich znajomych... ;)

Dzięki za wszelką pomoc!



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: wesol » pt maja 05, 2017 06:28

Prawie 50 stron i nikt nie raczy temat przeczytac. Lenistwo i brak inteligentnego czytania ze zrozumieniem to dzis w spoleczenstwie norma.
Tyle razy bylo ze zaleznie co chcesz robic w tym aucie to taki fejs. Do diagnostuki to kabelek na dwoch tranzystotach wystarczy samemu polutowac lub fejs od viakena za 27 zlotych.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

dzygi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: śr paź 21, 2015 10:27

Re: Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: dzygi » pt maja 05, 2017 06:56

Przy golfie VII od viakena za 27zl nie bedzie dzialac.

Wsystko zależy ktory masz rok produkcji

Przyklad VAG COM 17.1.3
http://s.aliexpress.com/uuyMBJvy" onclick="window.open(this.href);return false; p.s. zerknij na opis działa do 01.2017



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: wesol » pt maja 05, 2017 10:42

Jakos zauwazylem tam ze chodzilo o golfa4. Ale niewazne bo i o golfach 5 i 6 jest pisane w temacie ze ma can wiec musi byc fejs obslugujacy to. Tyle sie pisze ze vcds i po sprawie. Tu musi miec tylko wersje z softem w miare wysokim by taki rocznik auta mial pelne wsparcie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

matyja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 23, 2017 22:04

Re: Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: matyja » pt maja 05, 2017 17:54

wesol pisze:Prawie 50 stron i nikt nie raczy temat przeczytac. Lenistwo i brak inteligentnego czytania ze zrozumieniem to dzis w spoleczenstwie norma.
Tyle razy bylo ze zaleznie co chcesz robic w tym aucie to taki fejs. Do diagnostuki to kabelek na dwoch tranzystotach wystarczy samemu polutowac lub fejs od viakena za 27 zlotych.
jakby to było takie oczywiste, to bym tutaj o tym nie pisał.
nigdzie nie ma listy obsługiwanych samochodów, albo chociaż sterowników. w opisach VCDS jest wzmianka o tym, że ten kabelek nie obsługuje Golf'a VI, to skąd mam mieć pewność, że obsłuży Golf'a VII?

Naczytałem się na prawdę sporo na temat interfejsów, zarówno na tym forum, jak i na zagranicznych stronach. Kabel może i nie jest drogi, ale kupując go chcę mieć pewność, czy spełni swoje zadanie u mnie w domu
wesol pisze:Jakos zauwazylem tam ze chodzilo o golfa4. Ale niewazne bo i o golfach 5 i 6 jest pisane w temacie ze ma can wiec musi byc fejs obslugujacy to. Tyle sie pisze ze vcds i po sprawie. Tu musi miec tylko wersje z softem w miare wysokim by taki rocznik auta mial pelne wsparcie.
wcale nie tak łatwo się pomylić, ale nie mam zamiaru wylewać pomyj, tak, jak to zrobiłeś w moim kierunku, chociaż swoimi wypowiedziami niewiele wniosłeś do tematu...

czy jest ktoś w stanie mi ktoś napisać, że sprawny "chiński" VCDS będzie działać w Golfie VII 2.0 TDI z 2013 r., przykładowo ten o którym pisał dzygi?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: wesol » pt maja 05, 2017 19:40

Poczytaj troche na forum to sobie znajdziesz ze podzial jest na auta z CAN i bez can. Przestan czytac bzdury jakies tylko konkrety to bedziesz wiedzial. Tez moge napisac sobie gdzies na blogu jakims ze w zeszlym roku podpinalem golfa 8 tez ktorego jeszcze nie ma. to nie znaczy ze to prawda jest bo ktos cos napisal. Łykasz wszystko jak leci i tyle. Myslenie trzeba wlaczyc. Jak ci ludzie dzisiaj zdaja te matury jak to wszystko taka ciemna masa w tym spoleczenstwie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

matyja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 23, 2017 22:04

Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: matyja » ndz maja 07, 2017 18:58

wesol, widzę, że bycie uprzejmym, to luksus, na który nie wszystkich stać :ass:

doskonale wiem, co to CAN. podejrzewam, że z racji wykształcenia, które posiadam oraz zawodu, w jakim pracuję mogę mieć większą wiedzę niż inni.
miałem styczność z kilkoma interfejsami do samochodów innych marek, które do tej pory posiadałem i z doświadczenia wiem, że lubią one działać różnie, pomimo, że w opisie sprzętu było napisane co innego.

liczę na to, że kabel, który kupiłem faktycznie będzie się z samochodem bezproblemowo łączyć...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości