[mk7] Wysoko biorące sprzęgło hydrauliczne w MK7

Wszelakie info dotyczące diagnostyki,takie jak np.oceny logów itp.

Moderatorzy: italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rufus111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 11:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[mk7] Wysoko biorące sprzęgło hydrauliczne w MK7

Post autor: Rufus111 » sob gru 19, 2020 21:46

Witam wszystkich. Od 6 miesięcy jestem posiadaczem VW Golfa 7 1.4 tsi z przebiegiem 126 tyś km.
Niestety od początku pedał sprzęgła brał przy samej górze. Czasem sprzęgło przy dużych prędkościach potrafiło się prześliznąć ( śmierdziało w samochodzie ). Podczas normalnej jazdy gdy delikatnie naciśnięciu pedał sprzęgła również się ślizgało. Najgorsze było to że podczas ruszania potrafiło szarpnąć.
Dzisiaj po wymianie sprzęgła, docisku, łapy oraz łożyska samochód rusza płynnie, natomiast sprzęgło moim zdaniem bierze i tak stanowczo za wysoko tak ¾ wysokości.
Zdołałem się dokształcić że sprzęgło hydrauliczne jest samoregulujące i nie ma możliwości regulacji.
Moje pytanie brzmi czy w takim wysprzegliku może uszkodzić się system samoregulacji ?
Na jakiej zasadzie działa taka samo regulacja w wysprzęgliku wysokości pedału sprzęgła ?
Zakładając że wysprzęglik jest sprawny, czy nowy wysprzęglik może mieć ustawioną inną wysokość pedału sprzęgła ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości