[mk6] Dziwny dźwięk, podczas jazdy w dół.

Wszelakie info dotyczące diagnostyki,takie jak np.oceny logów itp.

Moderatorzy: italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

goralpm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr wrz 27, 2017 19:40

[mk6] Dziwny dźwięk, podczas jazdy w dół.

Post autor: goralpm » sob kwie 17, 2021 08:56

Witam was serdecznie, od razu zaznaczam, że nie bardzo wiem, gdzie skierować to pytanie.
Poza tym, proszę o wyrozumiałość w moim opisie.
Problem polega na dziwnym dźwięku podczas jazdy lekko w dół czy w dół ogólnie.
Pierwszy raz na dźwięk zwróciłem uwagę jakiś czas temu (a może był zawsze, ale radio go zagłuszało).
Wygląda to tak, że do czasu, kiedy cruse control (tempomat?) jest włączony i na prędkości ok. 90 km/h
Wszystko gra pięknie, do czasu jak samochód zacznie jechać lekko w dół, nie musi to być jakiś ostry zjazd z górki, wystarczy lekkie ledwo zauważalne obniżenie terenu.
Lub inaczej, w momencie kiedy silnik nie ma obciążenia. Lub jest bardzo małe. Bo w momencie kiedy teren się wznosi dźwięk ginie natychmiast.
Ostatnio, też taki dźwięk jest w podobnej sytuacji, bez tempomatu.
Dźwięk przypomina jak by coś obracało się z rozpędu, taki lekko świszczący dźwięk ale bardziej mechaniczny - naprawdę ciężko go opisać, nagrać próbowałem, ale to kiepski efekt.
Jak napisałem po lekkim dodaniu gazu, dźwięk niknie i silnik pracuje bez najmniejszego problemu, cichutko i równo.
Może ktoś spotkał się z takim czymś?
Samochód to Golf Variant MK6 z 2012.
Dzięki za wszelkie porady.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk6] Re: Dziwny dźwięk, podczas jazdy w dół.

Post autor: marcin7x5 » wt kwie 20, 2021 00:09

Czy ten dźwięk jest zawsze bez różnicy jaki masz bieg załączony. Jeżeli tak to może być to łożysko w skrzyni biegów lub coś z przekładnią główną skrzyni biegów. Jeżeli tylko na którymś z biegów to odpowiedź jest prosta.



goralpm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr wrz 27, 2017 19:40

[mk6] Re: Dziwny dźwięk, podczas jazdy w dół.

Post autor: goralpm » wt kwie 20, 2021 16:47

Dzięki za odpowiedź.
Dźwięk pojawia się w zasadzie wyłącznie na 5 biegu, ale wydaje mi się (jutro sprawdzę), że jest tez na 4 biegu.
Jeśli to łożysko skrzyni biegów, to jest to poważna usterka w sensie bardzo droga?
Jest jakiś sposób sprawdzić czy to to?



goralpm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr wrz 27, 2017 19:40

[mk6] Re: Dziwny dźwięk, podczas jazdy w dół.

Post autor: goralpm » ndz kwie 25, 2021 18:27

Dźwięk ten też pojawia się na 4 biegu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości