[mk7] Błędy start&stop i czujnika ciśnienia spalin

Wszelakie info dotyczące diagnostyki,takie jak np.oceny logów itp.

Moderatorzy: italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kuzdro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 26, 2023 22:01

[mk7] Błędy start&stop i czujnika ciśnienia spalin

Post autor: kuzdro » pn wrz 18, 2023 16:47

Hej, mam golfa VII z 2014 roku 1.6 tdi. Od dłuższego czasu mam problem z systemem star&stop. Wydawało mi się, że to problem spowodowany jest słabym akumulatorem (akumulator Varta od nowości). Wymieniłem akumulator i problem nadal pozostał, co więcej od tego czasu pojawił się też kolejny problem palącego się check engine. Najprawdopodobniej te dwa błędy nie mają żadnego powiązania-bynajmniej tak mi się wydaje. Elm327 odczytałem sobie błędy i wyskoczyły mi takie błędy.
-20169 P0471 Exhaust Pressure Sensor "A"
-8521278 U141100 Battery terminal recognition, Open circuit
-1048836 B10CE00 Blower reduction due to energy management

Z tego co się zorientowałem błąd start&stop może być spowodowany lekko naderwanymi(przegryzionymi) przewodami od czarnej wtyczki na minusowej klemie (ibs chyba to się nazywa). Samochód po przejechaniu kilku kilometrów wysyła komunikat o usterce start&stop i zaczyna chodzić cały czas na poziomie 1k obr/min załączając przy tym wentylator. Po zgaszeniu silnika samochód odpala normalnie, ale po chwili znów wyskakuje komunikat itd.
Drugi błąd chyba dotyczy czujnika spalin i stąd moje pytanie jak rozpoznać czy to faktycznie błąd czujnika a jeśli tak to jak rozpoznać, który jest uszkodzony.
Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki/podpowiedzi



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk7] Re: Błędy start&stop i czujnika ciśnienia spalin

Post autor: marcin7x5 » wt wrz 19, 2023 18:00

Najlepiej to się podpiąć i patrzeć co wskazuje dany czujnik. Oczywiście jak masz się do czego odnieść czyli wartości serwisowych dla danej funkcji.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości